שפר: “לא חוזרים בלי המדלייה”. זומרפלד: “פעם ראשונה שאני קולע משלושת רבעי מגרש”

יול 21, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

טורניר הכדורסל של המכבייה נמשך היום (חמישי) במרכז הספורט ימק”א ירושלים, כאשר הנבחרת הישראלית גברה 74:84 על ארגנטינה ובסך סיימה את השלב המוקדם עם מאזן חיובי של 2:3 אחרי שהיא ספגה שני הפסדים רצופים. אחרי מחצית ראשונה די שקולה, ישראל, שאצלה נעדר אריאל אייזק הפצוע, לא הצליחה לקלוע במשך דקות רבות במהלך הרבע השלישי, מה שהוביל את ארגנטינה ליתרון 18, אלא שדווקא אז הנבחרת הצליחה להתעלות בדרך לניצחון מרשים.

בשיחה עם אתר “ספורטס רבי”, המאמן אדיר אמר סיכם: “איבדנו המון אגרסיביות בחצי הראשון, לא הצלחנו להתמודד איתם בחצי המגרש ההגנתי וזה השליך על ההתקפה, איבדנו המון ביטחון בהתקפה ולא הצלחנו לשחק את המשחק שאנחנו רגילים אליו, לא הצלחנו לרוץ ואיבדנו ביטחון בקליעה, אבל אני מאוד גאה בשחקנים על החזרה למשחק ואני חושב שבנבחרת צעירה זה מאוד-מאוד חשוב לא רק למה נכנסת לבור אלא גם איך אתה יוצא מהבור, ואני חושב שאיך שיצאנו מהבור היום זה קרדיט גדול לשחקנים, עשינו את זה בהגנה אישית ואגרסיבית, חזר להם הביטחון, התחלנו לרוץ והראינו המון-המון אופי במיוחד בחצי השני. זה ניסיון טוב שהשחקנים שלנו קיבלו היום”.

Photo Credit: Yehuda Halickman

מי שהצטיין עבור ישראל היה ניר שפר, שסיפק במשחקו הטוב ביותר בטורניר 19 נקודות (4 שלשות), כולן במחצית השנייה. שפר הוביל את הקאמבק של ישראל עם 10 נקודות ברבע השלישי, כשברבע הרביעי הוא קלע עוד 9 נקודות. אמר החמיא: “אני מאוד מרוצה מהמשחק שלו כי כל נושא הקליעה מבחוץ שלו הוא בשיפור גדול מאוד, אבל אמרתי את זה קודם ואני אומר את זה שוב – רואים את זה בצורה עקבית, זה הכוח של הנבחרת הזאת, באמת שביום נתון כל פעם יכול להגיע שחקן אחר, להיות איום של קליעה מבחוץ ולהפוך את המשחק. זה היה פעם אבנרי, זה היה פעם זיו (וייסמן) ועכשיו זה ניר, וזה יכול להיות כל פעם שחקן נתון. זה מוד של נבחרת, שכל פעם שחקן נתון יכול להיות האקס פקטור שינצח את המשחק”.

דניאל גואטה, המצטיין של ישראל בטורניר, היה מצוין כהרגלו עם 17 נקודות (2 שלשות), עומר חממה סיפק עוד משחק טוב עם 11 נקודות ורועי בכר המשיך במומנטום החיובי כשהפעם הוא קלע 9 נקודות (3 שלשות), אבל מי ששימש על תקן אקס פקטור בנוסף לשפר היה הקפטן נבו זומרפלד, שגם כן הציג את משחקו הטוב ביותר בטורניר עם 9 נקודות ועבודה אדירה בריבאונד ובהגנה, כאשר מעל הכל הוא סיפק סל מדהים משלושת רבעי מגרש עם הבאזר של סיום הרבע השלישי. “נבו הוא קפטן הנבחרת ויש לו חלק מאוד-מאוד גדול באופי של הנבחרת ובאיך שהיא נראית, וכמובן שחשוב לנו גם הביטחון שלו בהתקפה וחשוב לנו גם שהוא ייקח על עצמו ויעשה גרף התקדמות, כמו כל שחקן, אנחנו רוצים שחקנים שמייצרים גרף התקדמות, שלוקחים זריקות בהתקפה עם ביטחון ושמשפרים את חוכמת המשחק שלהם, ואין ספק שגם בנושא הזה הוא משתפר”, פרגן אמר.

ביום ראשון (11:00) ישראל תפגוש את קנדה (מאזן 3:2) למשחק על המקום השלישי. במפגש בין הנבחרות בשלב המוקדם, ישראל הביסה 70:103 את קנדה, אך לאמר ברור שבמשחק על מדלייה לא צפוי להיות קל בכלל. “כמובן שאין משחקים כאלה, כל נבחרת פה משתפרת ממשחק למשחק, זה משחק על מדלייה אז אין ספק שזה יהיה משחק קשוח ואגרסיבי, וכל משחק כזה הוא מצוין לנבחרת שלנו כי זה משחק שהנבחרת שלנו מתקדמת והשחקנים שלנו לומדים, צוברים ניסיון והופכים להיות יותר טובים, וזה מהות הכל עבורנו”.

Nir Shefer – Photo Credit: Yehuda Halickman

המצטיין ניר שפר התייחס ליכולת הטובה שלו: “כל יום בנבחרת זה מישהו אחר, היום זה היה אני, במשחקים קודמים זה היה בכר, גואטה ואייזיק, וזה בעצם מה שמייחד אותנו. אני אישית כל הזמן מנסה להיכנס דרך ההגנה ואז זה משפיע עליי גם בהתקפה. אני שמח שהלך לי היום, זה הכי חשוב”.

שפר מוגדר כ”Team Player”, שחקן קבוצתי, וכפי שהוא בעצמו סיפר הוא נכנס לעניינים דרך ההגנה. “קודם כל זה הכי חשוב לי, הצלחת הקבוצה היא בחשיבות העליונה. אני אמשיך לעבוד קשה כדי שהקבוצה תצליח, תנצח ותביא את ההישגים”.

שפר סימן מטרה ליום ראשון: “חד משמעית לא חוזרים בלי המדלייה”. לאחר מכן, שפר התייחס לכך שקנדה נראית טוב יותר מאז שהובסה מול ישראל: “אנחנו גם לא אותה ישראל שהיינו מולם”.

Nir Sheffer – Photo Credit: Yehuda Halickman

הקפטן נבו זומרפלד, שבקיץ שעבר שימש כקפטן נבחרת הנוער, דיבר על משחק השיא שלו, שהגיע דווקא אחרי שהוא נפצע במהלך ההפסד לארצות הברית: “בסופו של דבר מה שקרה ברבע השלישי זה לא רק אני, גם שפר היה מצוין והחזיר אותנו למשחק עם כמה שלשות גדולות. זו הקבוצה, ההגנה שהידקנו אותה, האנרגיות מהספסל והאנרגיות של המאמנים, זה מה שנתן לנו לחזור”.

זומרפלד נשאל האם הוא אי פעם קלע סל משלושת רבעי מגרש בעבר: “לא עשיתי את זה, זו הפעם הראשונה, התרגשות מדהימה, אבל ההתרגשות היותר כיפית היא הניצחון בסוף”.

Nevo Sommerfeld – Photo Credit: Yehuda Halickman

זומרפלד הסביר את הניצחון שהגיע אחרי עליות ומורדות במשחק: “אנחנו אחרי טורניר ארוך, כבר כמעט שבוע משחקים, היו לנו שני משחקים חזקים מאוד בשני ושלישי, הגענו גם אחרי יום חופש, אבל בסופו של דבר יש לנו אופי, אנחנו חבורה של גברים, בסופו של דבר ניצחנו את המשחק הזה והיה תענוג גדול”.

לסיום, זומרפלד התייחס לאתגר שמחכה מול קנדה: “הם חבר’ה אחרים וממש-ממש טובים, הם קבוצה שונה מהמשחק שהיה בפעם שעברה. אנחנו נבוא כדי לנצח, לקחת את המדלייה וללכת הביתה עם חיוך”.

הוסיפו לישראל: זיו וייסמן עם 8 נקודות (2 שלשות), רועי אבנרי עם 6 נקודות (2 שלשות), עוז לביא עם 3 נקודות ועידו הראל עם 2 נקודות.

Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!