“שמחה שמהולה בעצב”: כל התגובות לניצחון ולפיגוע

אפר 7, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב סיפקה את ניצחון החוץ המרשים ביותר שלה העונה כשגברה 80:104 על ברצלונה ביורוליג, אך השמחה של אלופת ישראל הייתה מהולה בעצב בעקבות פיגוע הטרור בתל אביב. הבאנו את כל התגובות לניצחון ולפיגוע.

המאמן אבי אבן אמר: “היו לנו דקות טובות בהגנה, אהבתי את הדרך שבה חלקנו את הכדור ואני שמח שניצחנו את המשחק. אנחנו לא חושבים בדרך הזאת הזאת אלא על משחק אחד בכל פעם ולא על האם אנחנו מסיימים במקום השישי או במקום החמישי, זה לא משנה לנו. הדבר העיקרי בשבילנו זה להיות יציבים ולשחק כדורסל בדרך הכי טובה”.

אבן הוסיף בעברית תוך שהוא מתייחס לפיגוע הטרור בתל אביב: “לפני שנדבר על המשחק אני רוצה לאחל החלמה מהירה לכל הפצועים. זה יום קשה לדבר על כדורסל, כמעט בלתי אפשרי לסיים משחק ולהתייחס לכדורסל, למה היה ולכן היה, עשינו פה ניצחון חשוב וטוב, אבל זה כרגע הופך להיות משהו משני, אני מחזק פה את כולם ואני מקווה שהמשחק גם נותן טיפה נחת בתוך כל הסיטואציה ההזויה הזאת. עשינו עוד ניצחון בדרך לפלייאוף ואני מקווה שנשכיל לקחת ממנו את הדברים הטובים להמשך הדרך. זה קצת קלישאתי אבל האחדות שלנו מול כולם תחזיק אותנו ביחד ונשמור את הראש מעל המים, עברנו כבר ימים קשים ונעבור גם את הגל הזה עם המון אחדות”.

סקוטי ווילבקין דיבר על המשחק: “שיחקנו טוב במחצית הראשונה ופשוט רצינו לעלות עם אותה אנרגיה במחצית השנייה, להמשיך לבנות את מה שבנינו במשחקים האחרונים לקראת הפלייאוף. זה זמן טוב לשחק בו היטב, יש לנו עוד משחק אחד לפני הפלייאוף ואנחנו רוצים להמשיך להשתפר”.

ג’יימס נאנלי סיפר: “פשוט ננעלנו בהגנה והצלחנו לגרום להתקפה שלנו לעבוד. היה פיגוע טרור בתל אביב ואני רק רוצה להגיד שאנחנו במכבי נמצאים איתכם עם תל אביב וישראל, זה פשוט דבר עצוב, אנחנו באמת חייבים לעצור את האלימות. אנחנו פשוט גדלים עכשיו ונבנים בכל יום, וזו המטרה, להיכנס לעניינים בזמן הנכון”.

יפתח זיו גילה: “קודם כל החדשות מהבית זה משהו שיותר מדבר אלינו עכשיו. חדשות לא נעימות, חיבוקים ונשיקות לכל האנשים ולכל מי שחווה והיה באזור, לי אישית הרבה חברים היו בסביבה אז ישר פלאפונים והודעות לראות שהכל בסדר. לא נעים, אומנם ניצחנו פה והכל אבל זו שמחה שמהולה קצת בעצב. אני מהמשחק הזה אקח את הרגע בסוף שעמדנו עם דגל ישראל אחרי ששמענו את החדשות, את זה אני הולך לזכור יותר מהכל אפילו שניצחנו פה ניצחון גדול”.

רומן סורקין סיים: “כמו שיפתח אמר זה הרגע שניקח מהמשחק ונזכור. ניצחון גדול אבל קצת מצחיק להגיד, אפילו לא שמחנו, לשמוע את החדשות האלו מהארץ, אנחנו רוצים רק להביע תמיכה לכולם, זה פשוט עצוב ומקווים לזמנים יותר טובים”.

מאמן ברצלונה ומי שכיכב בעברו במכבי תל אביב, שרונאס יאסיקביצ’יוס, הגיב: “אני רוצה לשלוח את התנחומים הכנים ביותר שלי למשפחות שסובלות, כמובן שזה מקום מאוד מיוחד בשבילי וזה באמת עצוב. אני זוכר את הפעם האחרונה שדברים כאלה קרו בתל אביב והרבה אנשים היו מדברים על המזרח התיכון. אבל בשבילי זה תמיד היה אחד המקומות הבטוחים ביותר לחיות בהם והיו לי חיים רגילים שם. אני מצטער בגלל מה שקרה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!