שם את האגו בצד: על הצעד מעורר ההערכה של אבישי גורדון

אוג 17, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

“האמת שאני לא רוצה לדבר על ירושלים, אני רוצה להתרכז בעצמנו. מהרגע שנכנסתי לא שינינו יותר מדי דברים, אני רוצה לתת קרדיט ענק לגיא קפלן שמבחינתי הוא מאמן, הוא לא עוזר מאמן והוא עושה כל כך הרבה עבור השחקנים באופן האישי. אני בלי אגו ופוזות, רוצה רק להצליח ולהתקדם” (אבישי גורדון ב-3 במאי 2021 אחרי שהפועל גלבוע/גליל הביסה בחוץ 83:101 את הפועל ירושלים).

אבישי גורדון מונה אתמול בערב לעוזר מאמן הפועל גליל עליון. המהלך הפתיע רבים, שכן בעונה שעברה לא רק שגורדון הפך למאמן הראשי של הפועל גלבוע/גליל בליגת העל, אלא שהוא אף הוביל אותה לסדרת גמר הפלייאוף מול מכבי תל אביב, שם הקבוצה נכנעה רק במשחק מספר 3 למכבי תל אביב.

בקיץ קשה מאוד עבור גלבוע/גליל, שבו הלך לעולמו בעלי הקבוצה, חיים אוחיון ז”ל, וכתוצאה מכך המועדון כמעט התפרק, הוחלט בקבוצה למנות לתפקיד המאמן הראשי את גיא קפלן, שהיה עוזרו של גורדון ולקח חלק משמעותי בהעפלה של הקבוצה לסדרת הגמר. איני יודע בדיוק מה קרה מאחורי הקלעים, אך בסופו של דבר אף קבוצה בליגת העל לא מינתה את גורדון למאמן ראשי, כולל גלבוע/גליל, למרות ההצלחה הכבירה שלו. גורדון היה יכול לצאת לתקשורת, להתאכזב מכך שהוא לא מאמן ראשי בליגת העל, והיה אפשר גם להבין אותו בתור מי שבחר לשמור על סגנון המשחק של גלבוע/גליל כשהחליף את ליאור ליובין ובזכות כך הגיע מרחק נגיעה מזכייה באליפות מדהימה. אבל גורדון הוא לא אדם כזה, והוא החליט כעת להצטרף לעולה החדשה גליל עליון בליגת העל בתור עוזר המאמן של ברק פלג, כשבנוסף לכך הוא ישמש כמאמן במחלקת הנוער.

מאמנים אחרים היו אולי רואים במהלך כזה פחיתות כבוד, אבל לא אבישי גורדון, ששוב בחר לשים בצורה מעוררת הערכה את האגו בצד. האמת היא שמי שמכיר אותו יודע שאין לו שום אגו, ואין מתאים יותר מהמשפט שבפתיח כדי להמחיש זאת. מה שמדהים זה שבסוף עונת 2019/20 מי שהחליף את גורדון בגליל עליון היה ברק פלג, וכעת הם ישתפו פעולה ביחד. הפרויקט שנבנה במועדון כשיונתן אלון משמש בתור המנהל הספורטיבי הוא מעניין מאוד, על כך אין חולק. מה שאפשר להיות בטוחים זה שעם האישיות המיוחדת של אבישי גורדון, שלא מסתכל רק על טובתו האישית, הוא עוד יצליח להפוך למאמן ראשי בליגת העל באופן קבוע. אל תהיו מופתעים אם זה יקרה הרבה יותר מהר ממה שאתם חושבים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!