שלוש נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לנימבורק

נוב 7, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

סיכום המשחק בין הפועל ירושלים לנימבורק: הפועל ירושלים אירחה את נימבורק הצ׳כית שבשורותיה משחק שחקן ירושלים לשעבר ברייסי רייט שגם קיבל זר פרחים לפני המשחק והתקבל לקול תשואות הקהל, במשחק במסגרת המחזור החמישי של ליגת האלופות של פיב״א. חניכיו של עודד קטש מגיעים למשחק הזה במאזן חיובי של 3-1, ואילו חניכיו של אורן עמיאל מגיעים למשחק הזה במאזן שלילי של 1-3.
רבע ראשון על אנושי של ג׳יימס פלדין הוביל את ירושלים ליתרון 26-18 בתום הרבע. ברבע השני הפועל ירושלים המשיכה במומנטום שצברה, וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון 13, 45-32 כשטיישון תומאס חותם את המחצית עם סל, שנייה לפני סיום המחצית. הרבע השלישי היה כבר בריחה של ממש, כשירושלים סופגת 8 נקודות בלבד ומסיימת את הרבע ביתרון של 26 נקודות, 66-40. הרבע האחרון היה גארבג׳ טיים, כשהפועל ירושלים מבטיחה את הניצחון, 88-64. הרבו לקלוע לירושלים: פלדין עם 35 נקודות, אמארה סטודמאייר עם 13 נקודות, טיישון תומאס עם 12 נקודות. הרבו לקלוע לנימבורק: יארומיר הואנצ׳יק עם 16 נקודות, אלכס דייויס עם 14 נקודות.

שלוש נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לנימבורק:

1) על זה שג׳יימס פלדין הוא הכוכב הבלתי מעורער של הפועל ירושלים אנחנו כבר דיברנו. אבל מה שפלדין עשה ברבע הראשון נגד נימבורק נתקשה לשכוח. תוך 6 דקות בלבד פלדין ירה 5 שלשות בלי החטאה, ועמד כבר על 17 נקודות. הקהל לא נשאר אדיש ועודד את פלדין, שסיים את המשחק עם 9 שלשות שנכנסו מתוך 12 שזרק ו35 נקודות שהניבו לו סטנדינג אוביישן מהקהל וכנראה גם את שחקן המחזור של ליגת האלופות של פיב״א. פלדין העיד על עצמו ש״הכל פשוט נכנס לי. ברגע שהייתי חם אני ידעתי שאוכל לקלוע עוד ועוד שלשות״. גם אמארה סטודמאייר הגדול ומאמנו של פלדין עודד קטש החמיאו לו על המשחק הנדיר. מה שבטוח, לירושלים יש שחקן שיודע להפציץ לפעמים מחוץ לקשת כמו אפילו סטף קרי.

2) אורן עמיאל חזר לישראל וכך גם אקס ירושלים ברייסי רייט. בזמן שברייסי רייט לא כל כך פגע, עמיאל התקשה להתמודד עם ירושלים ולמצוא הרכבים מתאימים שיתמודדו איתה. עמיאל ציין כי ״ירושלים חזקים ממנו בהכל, אם זה בהגנה, בהתקפה או באגרסיביות״, וזה למעשה היה סיפור המשחק של קבוצתו. 61 ריבאונדים לקחה הפועל ירושלים על חוסר הקשיחות של נימבורק, ועמיאל יהיה חייב לעשות חושבים כדי להוציא את הקבוצה מהבוץ בו היא נמצאת בליגת האלופות. בהקשר לברייסי רייט, שהתקבל בתשואות אצל האוהדים הירושלמים זכר לאליפות שזכה איתם, אמר עמיאל: ״לזה שהוא חזר לפה אין שום קשר ליכולת שלו היום. צריך לזכור שברייסי לא שיחק 3 חודשים״. אולי חזרה של נימבורק לעניינים תלויה גם ביכולתי של רייט, ווינר אותו אנחנו בוודאי מכירים.

3) המשכיות. להפועל ירושלים כנראה אין בקשה טובה יותר מאשר צבירת המשכיות. לקבוצה שניצחה 3 משחקים ברצף בפערים גדולים מאוד, חובה להישאר עם רגליים על הקרקע. להפועל ירושלים שוב הייתה הגנה יוצאת מן הכלל, וגם עודד קטש ציין את זה, כשהוא גם שמח מאוד עם ריבאונד ההתקפה. המשחקים הבאים של הקבוצה יהיו מוקשים כמו אשדוד של בראד גרינברג שהגיע למשחק לעשות סקאוטינג על ירושלים יחד עם שחקנו פול סטול ולכן ירושלים יהיו חייבים להישאר עם רגליים על הקרקע, מפני שעד כמה שהיא נראית כקבוצה החזקה בישראל, העונה עוד ארוכה והפכפכה. להמשיך להביס בכמעט 30 הפרש גם לא תזיק לקטש.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך