שלושת המפתחות לנצחון לקראת גמר הפיינל פור 2020

יול 28, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מאת יוני זלביגר

אז לאחר שני חצאי הגמר הנהדרים שהיו לנו שהסתיימו בשניות האחרונות מסלי ניצחון של אדם אריאל וסקוטי ווילבקין, מעמד הגמר יפגיש בשלישי (21:00) את מכבי ת”א של ספרופולוס מול ראשון לציון של גודס. כזכור מכבי ראשון לציון חזרה לאחר פגרת הקורונה בכושר נהדר עם החתמה אחת בולטת בדמותו של זאק הנקינס וכך נסללה הדרך לגמר שני ברציפות. מן העבר השני החבורה הפצועה של ספרופולוס שהצליחה לעבור בקושי רב את הפועל ת”א בסדרת רבע הגמר, בדרך לניצחון גדול בחצי הגמר על גלבוע/גליל ולגמר שלישי ברציפות. הנה 3 המפתחות לניצחון בגמר הפיינל פור.

קליעה מחוץ לקשת
המפתח הראשון לניצחון הוא הקליעה ל-3. בשני המשחקים האחרונים בין שתי הקבוצות הן זרקו מעל 20 זריקות לשלוש והאחוזים בכל משחק לכל קבוצה לא עולים על 32% במשחק. אם שתי הקבוצות רוצות לנצח הערב הן חייבות להרים את האחוזים לשלוש כמו שעשו בחצאי הגמר. אצל הכתומים שחקני המפתח מחוץ לקשת הם דיאנג’לו האריסון ואדם אריאל שבא מהספסל ומהצד הצהוב איך לא סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי שנראה נהדר במשחקים האחרונים.

איבודי כדור
המפתח השני לקראת הגמר הוא איבודי כדור. מכבי ת”א מאבדת מעל 17 פעמים בממוצע למשחק בחמשת המשחקים האחרונים לעומת ראשון לציון שמאבדת רק 11 פעמים בממוצע למשחק בחמשת האחרונים. אמנם ראשון לא מאבדת כדורים בכמות של מכבי ת”א אך שתי הקבוצות יודעות שאם הן יאבדו הרבה המשחק יהיה הרבה יותר קשה ולכן ראשון לציון צריכה לשמור על הריכוז מהמשחקים האחרונים בעוד שמכבי צריכה למצוא את מי שיוביל אצלה כדור בביטחון בין אם זה ווילבקין, אבדיה או כל שחקן שמשחק.

שליטה בצבע, הגנתית והתקפית
לאורך העונה היו קרבות צמודים בין הקבוצות, ולרוב הוכרעו בהגנה בצבע והקליעה מתחת לסלים. מבחינה הגנתית מכבי ת”א חוסמת 2.5 פעמים לעומת מכבי ראשל”צ שחוסמת 1.5 פעמים למשחק. ראשון לציון אמנם קבוצת הגנה לא רעה בכלל עם סייז טוב בכל עמדה אך בצד הצהוב יש יותר כלים הגנתיים ושחקנים מגוונים שיכולים לשחק בכמה עמדות, ובמקרה שהכתומים ישחק עם חמישייה נמוכה מכבי ת”א תוכל לשחק עם סטודמאייר או אות’לו האנטר בחמישייה בנוסף עם שחקנים גדולים כמו ג’ייק כהן, אבדיה, וקלויארו כמו שעשו מול הפועל ת”א. מבחינה התקפית שתי הקבוצות קולעות מעל 50% ל-2 כשמכבי ת”א קולעת ב58% במשחקים האחרונים.

לסיכום:
הקבוצה שתקלע, תשמור חזק ואגרסיבי ולא תאבד את הראש תנצח את המשחק ביג טיים. מכבי ראשון לציון באה כפייבוריטית למשחק הזה כשהיא באה עם סגל מלא למשחק, ומכבי תל אביב ש”אוהבת” להיות האנדרדוג באה למשחק שיש לה הרבה מה להוכיח כמו גם לדני אבדיה שזה יהיה משחקו האחרון לעונה זו. במשחק אחד הכל פתוח ופה הניסיון וקור הרוח גם הם אלו שיכריעו את המשחק.
© הזכויות שמורות ליוני זלביגר – YSelbiger@ בטוויטר

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!