“שי גואטה הוא גיבור, כמו שהוא נלחם עכשיו זה בדיוק האופי שלו באימונים ובמשחקים”: טל פלד בראיון מיוחד

אוק 17, 2023 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: מכבי רחובות 

טל פלד הוא ללא ספק אחד הקלעים הכי מוכשרים שצמחו במדינת ישראל. הגארד בן ה-21 (1.93 מטרים), שגדל במכבי ראשון לציון, בחר הקיץ לצאת לדרך חדשה כשחתם במכבי רחובות מהליגה הלאומית, וכעת, בזמן שמלחמת “חרבות ברזל” עדיין מתנהלת, הוא ערך ראיון מיוחד עם כותב שורות אלו במסגרת פודקאסט “התשיעית באירופה” מבית אתר “ספורטס רבי”, כאשר הוא דיבר על הכל כולל הצפי שיפרוץ בעונה הקרובה אחרי תקופת ההכנה המצוינת שהוא עשה. לפניכם נמצאים הציטוטים של פלד על המצב, כשהפרק המלא, שבו הוא מדבר בין השאר על הזכייה בתחרות “הקלע של המדינה”, גמר הגביע שבו הוא כיכב ב-2021 מול מכבי תל אביב, המחמאות מסקוטי ווילבקין, משהו מעניין שלא יודעים עליו והיום שבו ג’רמי פארגו הפך ל”מביא הכדורים” שלו, מצורף כמובן להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על המצב במדינה, אמר פלד: “המצב לא פשוט בכלל ומאוד קשה, אני משתדל להישאר אופטימי עד כמה שאפשר. גם מבחינת הכדורסל הראש לא היה בדיוק בכדורסל בתקופה האחרונה. זה אירוע שקשה לעכל אותו, מה שקרה מהשבת שעברה עד עכשיו, זה אירוע שקשה להתאושש ממנו, אבל באמת צריך להישאר אופטימיים עד כמה שאפשר”.

על הדרך שבה הוא שומר על כושר בתקופה הזאת: “כרגע לפי הוראת פיקוד העורף כל האולמות ברחובות סגורים אז אין לנו כרגע אופציה להתאמן קבוצתית. אני עושה מה שאפשר בבית, אימונים של משקל גוף, שליטה בכדור, קצת קליעות על הסל בבית, כמובן שזה לא אותו דבר אבל עושים מה שאפשר. גם הקבוצה דואגת לנו לאימוני כוח משותפים בזום שאורון אלפסי מאמן הכושר מעביר, ועושים מה שאפשר בגדול”.

על קפטן הקבוצה, שי גואטה, שהוקפץ למילואים: “קודם כל שי הוא באמת מלח הארץ, סמל ומודל לחיקוי, אני רואה אותו כגיבור שהוא מתגייס למילואים בזמן הקשה הזה, וכולנו רואים את זה ככה. אנחנו בקשר איתו, אני משתדל לשלוח לו הודעות ולראות שהכל בסדר, ואני רק מקווה שהוא יהיה בריא, ישמור על עצמו ויחזור בשלום. כמו שהוא נלחם עכשיו זה בדיוק האופי שאתה רואה ממנו גם באימונים ובמשחקים, הוא לוחם ואין לי ספק שהוא עושה את הטוב ביותר למען המדינה”.

על הזרים שמשחקים בקבוצה, דימיטריוס טרידוול וראשון דייויס: “הם היו פה בארץ הרבה זמן מהרגע שהתחילה המלחמה, הם חיכו לראות מה קורה עם האימונים ואם אנחנו חוזרים לאימונים, אני גם הייתי איתם בקשר טלפוני ודיברתי איתם קצת, רציתי לראות שהכל בסדר איתם. טרידוול כבר כמה שנים פה בארץ והוא היה במצבים כאלה אבל אני לא חושב שהם מבינים שגם במובנים שלנו זה חריג אז הם כן חיכו לראות אם דברים חוזרים לפעילות. ברגע שהם ראו שזה משהו שהולך להיות ארוך אז לפי מה שהבנתי הם חזרו לארצות הברית וכרגע הם לא כאן. אני מקווה שזה ייגמר כמה שיותר מהר, שהכל יהיה בסדר ושהם יחזרו אלינו”.

Tal Peled – Photo Credit: Israel Basketball Association

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!