שיא קררה: ליאור קררה הוביל את עירוני נס ציונה לניצחון 81:86 מול ספורטינג בפתיחת היורופקאפ. וגם: מה אמרו גיבורי המשחק?

ינו 26, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

המהלך המשמעותי ביותר שהוביל לניצחון של עירוני נס ציונה 81:86 על ספורטינג ליסבון בפתיחת שלב הבתים של היורופקאפ דווקא לא היה סל, חסימה או ריבאונד. נס ציונה, שבשיאה הובילה ב-12 נקודות הפרש (40:52 באמצע הרבע השלישי) מול הקבוצה מפורטוגל, נקלעה ברבע הרביעי לפיגור שיא של 7 הפרש, והמאמן בראד גרינברג החליט שנגמרה החגיגה. כשנותרו 6 דקות ו-39 שניות עד לסיום המשחק ונס ציונה הייתה בפיגור 70:64, גרינברג קיבל עבירה טכנית מהשופטים, והדבר כמובן עורר את שחקניו. פטריק מילר וג'רום מיינסי סחפו בהמשך את הקבוצה לריצת 5:17 ונס ציונה כבר הובילה 76:83, אך הסיפור לא נגמר שם. ספורטינג קלעה 5 נקודות רצופות, והיתרון של נס ציונה עמד על שתי נקודות הפרש בלבד. אלא שאז גרינברג לקח פסק זמן כשנותרו 20 שניות עד לסיום, טל דן הוציא כדור חוץ לבראיין אנגולה שמצא את ליאור קררה מתחת לסל, והאחרון קבר סל ועבירה וסגר את הסיפור.

Patrick Miller – Photo Credit: FIBA


המשחק דווקא נפתח בצורה שקולה, כשהרבע הראשון הסתיים ביתרון קל של 20:22 לטובת נס ציונה בזכות יכולת מצוינת של הקפטן דן. ברבע השני נס ציונה הציגה הגנה טובה במשחק שהתאפיין באחוזי קליעה נמוכים במיוחד, כאשר את המחצית הראשונה היא סיימה ביתרון 36:42. את הרבע השלישי (27:16 לספורטינג) פתחה נס ציונה כאמור בצורה טובה אך היא סיימה אותו בפיגור 63:58, וברבע האחרון (18:28 לטובתה) היא כמובן הצליחה להתעלות ברגעים החשובים בדרך לניצחון בבועה שבעיר ולוצלאבק שבפולין.

Jerome Meyinsse – Photo Credit: FIBA


נס ציונה ניצחה למרות אחוזים נמוכים מאוד מחוץ לקשת (3 מ-22 לשלוש, פחות מ-14%) ואיבודי כדור רבים (21, אך ספורטינג מנגד רשמה 27). נס ציונה שרשמה מספר עצום של 18 חטיפות גם הובסה בריבאונד (48:31 לספורטינג, שלקחה 21 ריבאונדים בהתקפה!), אך המזל היה בצד שלה בסופו של דבר. את נס ציונה הובילו וויין סלדן (3 חטיפות) ומילר עם 17 נקודות כל אחד, כשדן הוסיף שורה סטטיסטית מרשימה (15 נקודות, 7 מ-7 לשתיים, 5 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-3 חטיפות), מיינסי שיצא ב-5 עבירות קלע 13 נקודות (8 ריבאונדים, שתי חסימות), קררה הציג את משחקו הטוב ביותר מאז שהגיע לנס ציונה לפני כשנה וחצי עם 12 נקודות (5 מ-7 לשתיים, 4 ריבאונדים ו-2 חטיפות) בפחות מ-15 דקות, ובראיין אנגולה הוסיף 10 נקודות ו-5 חטיפות (פלוס 18 לנס ציונה בדקות שלו על הפרקט). בצד של ספורטינג, טרבונטה וויליאמס בלט עם דאבל-דאבל של 22 נקודות ו-10 ריבאונדים. ביום חמישי נס ציונה תשחק נגד סולנוקי מהונגריה.

Brad Greenberg – Photo Credit: FIBA


גיבורי הניצחון שמחו מאוד בסיום המשחק. המאמן בראד גרינברג דיבר: "ספורטינג היא קבוצה שמאוד קשה לשחק נגדה, סופר אגרסיבית- במיוחד בצד ההגנתי. הם הכריחו אותנו לבצע הרבה מהלכים. אני חייב לתת המון קרדיט לגארדים שלנו על כך שהם התמודדו עם הלחץ של ספורטינג במשך 40 דקות, במיוחד בשלב מאוחר של המשחק. מצאנו את האנרגיה לחזור אחרי שאיבדנו את ההובלה, זה היה משחק מאוד חזק עבורנו. לא שיחקנו במשך כמעט 4 שבועות, אז להגיב בקלאץ' מול יריבה חזקה היה סימן עוצמתי מאוד בשבילנו".

Patrick Miller – Photo Credit: FIBA


פטריק מילר סיכם: "זה היה משחק קשוח. ספורטינג היא קבוצה מאוד אגרסיבית- גם בהגנה וגם בהתקפה. שלטנו במשך רוב המחצית הראשונה של המשחק, הם חזרו במחצית השנייה ו'הרביצו' לנו. אני גאה בכך שהצלחנו להילחם ולחזור להוביל, כאשר ביצענו עצירות ולקחנו ריבאונדים כשהיינו צריכים. הצלחתי להמשיך לעמוד בקצב והעליתי את רמת המשחק שלי בשביל הקבוצה שלי. זה היה משחק לחימה קשה, אני שמח שיש לנו יום חופש מחר כדי שנוכל להשתקם ולהתכונן לשני המשחקים הרצופים שמצפים לנו".

Photo Credit: FIBA


לסיום, הגיבור המרכזי ליאור קררה היה מאושר מהניצחון הגדול: "שיחקנו היטב במחצית הראשונה והצלחנו לעלות ליתרון מבטיח, אבל איבדנו את הקצב שלנו ואיפשרנו לספורטינג לחזור למשחק. ספורטינג היא קבוצה טובה, אז אני שמח שהצלחנו לחזור בזמן הנכון עם אנרגיה הגנתית, עצירות גדולות וסלים בקלאץ'. זה מה שניצח את המשחק בשבילנו".

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך