“שחקני יורוליג”: בנבחרת מרוצים מההשתלבות של סורקין ודיברתולומיאו. וגם: הסגל

נוב 27, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

אחרי שעברה את פולין במשחק קשה, לנבחרת ישראל מצפה משימה לא פחות קשה, לנסות ולנצח את אסטוניה מחר (19.00, שידור בספורט 5), באולם סאקו בטאלין. כמו ישראל אסטוניה מגיעה אחרי ניצחון, אבל הרבה יותר מפתיע 66-69 על גרמניה בנירנברג, מה שמציב אותה נכון לעכשיו, במצב הטוב ביותר בבית הזה שהולך להיות מורכב. בנבחרת יודעים שניצחון מחר, יעמיד את הנבחרת בעמדת זינוק נהדרת לקראת המשך המשחקים, בבית הזה ובבית הבא שאמור להיות קשה עוד יותר. מי שנשארו מחוץ לסגל של ישראל הם רועי הובר ואיתי שגב, כאשר את מקומם ימלאו ג’ון דיברתולומיאו ורומן סורקין.

הנבחרת מגיעה אחרי משחק קשה ולאורך כל הדרך שומעים מהמאמן גיא גודס את הרצון לשפר את משחק ההתקפה, שלא זרם נגד פולין ובעיקר לנסות להגיע מהר יותר למצבי קליעה. לעומת זאת גודס מרוצה מאוד מההגנה וינסה לשמר אותה, מול נבחרת שקלעה 11 שלשות ב-57 אחוזים נגד גרמניה. יואב שמיר הסקאוט של הנבחרת היה במשחק הניצחון של אסטוניה וסיפר על נבחרת מהירה, שקולעת מצוין בעיקר לשלוש, אגרסיבית, אבל גם מאוד צעירה ומעתה תאלץ להתמודד עם ציפיות. על פי החוקים באסטוניה 3,360 צופים יוכלו להגיע למשחק וזה בערך מחצית מתפוסת האולם.

לנבחרת ישראל אין רקורד טוב במשחקי החוץ בשנים האחרונות. בקמפיין מוקדמות גביע העולם הקודם, היא ניצחה רק פעם אחת בחוץ מתוך 6 משחקים וזה היה נגד בריטניה בגלזגו. 5 ההפסדים כללו גם הפסד קשה לאסטוניה 78-62 בפברואר 2018 וההפסד הזה היה אחד מאלו שפגעו בסיכויי הנבחרת לעלות לגביע העולם. מהסגל למשחק ההוא נותרו רק 5 שחקנים ומאז הרבה דברים השתנו בנבחרת ישראל, כול טיסה פרטית שהביאה את הנבחרת לטאלין יומיים לפני המשחק, לא דומה למה שהיה לפני 3.5 שנים. זה הביקור הרביעי של נבחרת ישראל בטאלין בעשור האחרון, ב-2012 תחת אריק שיבק היא הבטיחה לעצמה כאן עלייה ליורובאסקט וב-2016 זכתה בטורניר הכנה תחת ארז אדלשטיין, עם סגל צעיר דאז, שכלל שחקנים שהיום הם כבר בכירים בסגל כמו תומר גינת, רפי מנקו, יפתח זיו, עידן זלמנסון, איתי שגב ואדם אריאל.

גיא גודס אמר לקראת המשחק: “ראינו את האסטונים מנצחים את גרמניה, אנחנו יודעים מה החוזקות והחולשות שלהם, הם אוהבים לזרוק הרבה שלשות, זה הכוח שלהם, הם קלעו 11 שלשות נגד הגרמנים. צריכים להיות מרוכזים במשחק המעבר, לא לפספס שחקנים, בלי עזרות מיותרות כדי לא לקבל שלשות מיותרות. צריכים להגיע למקומות שאנחנו רוצים גם התקפית והגנתית ולנצח את המשחק הזה כי הוא משחק סופר משמעותי”.

מי שעוד יעמוד לראשותו של גודס והנבחרת הם ג’ון דיברתולומיאו ורומן סורקין שהגיעו לטאלין מברלין אחרי משחקה של מכבי ת”א שם וגודס התייחס לשניים: “ההשתלבות שלהם חלקה. הם היו בנבחרת ומכירים את המערכת. הם היו באימון אחד בתחילת הקמפיין והם מבינים את הדברים ואנחנו לא עושים דברים מסובכים מדי. שניהם מאוד מחויבים ומאוד רוצים להצליח ולעזור לנבחרת לנצח את המשחק הזה. מדובר בשני שחקנים מנוסים, שהיו במעמדים האלו, שחקני יורוליג וכמו כולם הם יעשו הכל להצלחת הנבחרת”.

בקמפיין המוקדמות הקודם, הנבחרת לא הצליחה לחבר ולו גם פעם אחת, שני ניצחונות רצופים וזו אחת המטרות הפעם. נגד פולין הנבחרת לקחה לא פחות מ-51 ריבאונדים, יותר מכל נבחרת אירופית אחרת ביום המשחקים הראשון שהושלם אמש. האסטונים שניים במוקדמות באחוזים משלוש אחרי מונטנגרו, ישראל רק במקום ה-21 מתוך 32 נבחרות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!