שורף את ליגת העל: גם הטובים ביותר מחטיאים מול שער ריק

ינו 12, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

עירוני קריית אתא הפסידה בחוץ 78:64 עירוני נס ציונה באולם לב המושבה, ובכך אוחזת במאזן 3:6 העונה בליגת העל בדרך למקום הרביעי בטבלה. כעת, הגיע הזמן לטור החדש של “שורף את ליגת העל”, שעוקב באופן קבוע אחר הופעותיו של בן שרף בליגה של הגדולים.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה של שרף במשחק שעבר מול הפועל אילת (ניצחון): 22 דקות ו-25 שניות, 6 נקודות, 3 מ-8 לשתיים, 0 מ-2 לשלוש, 0 מ-2 מקו העונשין, 3 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 2 איבודים, 2 חטיפות, 4 עבירות, סחיטה של 3 עבירות, נחסם פעם אחת, 2 במדד היעילות ופלוס 6 במדד הפלוס-מינוס

הסטטיסטיקה של שרף הפעם: 25 דקות ו-47 שניות, 12 נקודות, 1 מ-6 לשתיים, 1 מ-2 לשלוש, 7 מ-8 מקו העונשין, 5 ריבאונדים, 2 אסיסטים, איבוד אחד, חטיפה אחת, 4 עבירות, סחיטה של 4 עבירות, נחסם פעם אחת, מדד 11 ופלוס 1 במדד הפלוס-מינוס

הציון של שרף במשחק הקודם – 5

הציון של שרף הפעם – 6

הציון הממוצע של שרף העונה – 6.67

שרף פתח משחק רביעי ברציפות על הספסל, ועלה לראשונה קצת אחרי אמצע הרבע הראשון במצב של פיגור 12:3. הוא פתח עם פוזשן הגנתי מוצלח שהניב נקודות בצד השני, ובהמשך לקח ריבאונד. שרף החטיא מחצי מרחק, ובהמשך סחט עבירה כשחדר בדרך לזריקות עונשין מדויקות, כשבסופו של דבר הרבע הראשון הסתיים בפיגור 24:9.

שרף לקח ריבאונד בשלב מוקדם של הרבע השני, ונחסם כשחדר מול ג’רום מיינסי. לאחר מכן הוא פספס את ראלי אולקינס בהגנה, ושרון אברהמי הזעיק עוד פסק זמן, כאשר אחריו שרף הוחלף, והוא חזר לפרקט כמה דקות לפני סיום המחצית הראשונה. שרף עשה עבודה הגנתית טובה מול אייזיה ווייטהד, ובהמשך לא הצליח למנוע שלשה מכוכב נס ציונה. מייד לאחר מכן הוא הגיב עם סל מחצי מרחק, אלא שצוף בן משה צלף מולו שלשה מהפינה. שרף תפס מסירה של ווייטהד, ובצד השני חילק אסיסט לסל של גיא פלטין בדרך לפסק זמן של היריבה. שרף לקח ריבאונד בשניות הסיום של המחצית הראשונה ורץ כל הדרך לצד השני, אלא שלצערו הוא החטיא לייאפ פשוט, כשבסופו של דבר המחצית הראשונה הסתיימה בפיגור 43:26.

שרף עלה בחמישייה במקומו של רז אדם בפתיחת המחצית השנייה, והוא נלחם על הפרקט בהגנה מול אולקינס. הוא החטיא כשחדר, ובהמשך עשה עבירה על ווייטהד. שרף החטיא שלשה פנויה מחצי הפינה השמאלית, ובהמשך חטף שלשה על הראש מג’ורג’ קינג. שרף מסר כדור שאותו חטף צוף בן משה, והוא הוחלף מעט אחרי אמצע הרבע השלישי במצב של פיגור 52:34. שרף חזר כעבור זמן קצר, לקח ריבאונד, רץ לצד השני ובמקום לאיים על הסל בחר למסור לפלטין, אלא שזה נגמר רק בכדור חוץ לקבוצתו. שרף סחט עבירה כשחדר, ודייק בזריקות העונשין שלו, כשבסופו של דבר הרבע השלישי הסתיים בפיגור 57:39.

שרף עלה בחמישייה בפתיחת הרבע הרביעי, לא הצליח לעצור חדירה של בן משה והוחלף בשלב מוקדם של הרבע. הוא חזר לאחר זמן לא רב בעקבות עבירה טכנית של פלטין, וסחט עבירה כשחדר מול איתי שגב. שרף דייק פעמיים מהקו, ולאחר מכן שמר היטב על ווייטהד. שרף שמר היטב גם על אולקינס, לקח ריבאונד וסחט עבירה מאיתי שגב שיצא בחמש עבירות, אך הוא דייק רק בזריקה השנייה מהקו. שרף עשה עבירה על בן משה שדייק פעמיים מהקו, ובהמשך הוא חטף מכה בפנים. שרף התאושש, סייע בהגנה ומסר ליריב עמירם, שסחט עבירה בדרך לקו. שרף צלף שלשת סטפ-בק שהורידה את ההפרש ל-12 בלבד בדרך לפסק זמן של היריבה, אלא שבמצב של פיגור 10 הוא עשה עבירה רחוק מהסל בדרך לזריקות עונשין של היריבה. שרף החטיא כשחדר, ודקות הסיום היו גארבג’ טיים.

בסך הכל, זה לא היה משחק טוב של שרף, אבל גם לא משחק רע שלו, שכן עדיין ראינו כמה דברים חיוביים. הוא נכנס לראשונה כשקבוצתו כבר הייתה בצרות (לראיה מדד הפלוס-מינוס החיובי שלו), וההחטאה מול “שער ריק” בסיום המחצית הראשונה היא בהחלט כואבת אך גם כזאת שיכולה לקרות לכל אחד. הבעיה היא שהוא התקשה מאוד לסיים מבפנים גם מול שומרים, כשבצד החיובי הוא כן הצליח לסחוט עבירות ככל שהמשחק הלך והתקדם וקלע את כל זריקות העונשין שלו למעט אחת. שרף גם עשה עבודה טובה בריבאונד ההגנה ולקח על עצמו ברבע הרביעי בניסיון להצית קאמבק שבמידה שהיה מושלם היה בגדר נס עבור קבוצתו, והיה כיף לראות אותו צולף שלשה גדולה שהשאירה תקווה בצהרי יום שהוא וקבוצתו יעדיפו לשכוח. שרף ייצר לאחרים, לפעמים גם כשלא היה צורך, אבל היינו רוצים לראות אותו מצליח לייצר יותר. בהגנה הוא רשם כמה רגעים יפים אבל גם הרבה רגעים כואבים, כשלפחות בכל הנוגע למידת המחויבות שלו אי אפשר להטיל ספק לרגע. הוא הגיע למספר דו ספרתי של נקודות והוביל את קלעי קבוצתו, דבר שעוזר לסטטיסטיקה האישית, אבל לצד זה גם האחוזים לשתיים נכללים בסטטיסטיקה, ושם פשוט לא הלך טוב.

בשורה התחתונה, כיף לראות את התהליך ששרף עובר עד כה, והעליות ובעיקר המורדות שהיו במשחק הזה הופכות את הסיפור למרתק מתמיד. בגיל 17 בלבד, הוא מצליח להוביל את הקלעים של קבוצה טובה בליגת העל גם במשחק לא טוב, וזה רק מעיד עד כמה הוא נמצא במצב מדהים ולא מובן מאליו. אם שרף יחדור עם קשיחות אפילו יותר כדי לסחוט עוד עבירות אז הוא יוכל לנצל עד תום את היתרון הגדול שלו, וברגע שהקליעה תשתפר אז הוא יוכל להוות איום מכל מקום, כשכדי לעשות זאת הוא גם חייב לזרוק יותר ממרחק. המשחק הבא של שרף ייערך ביום שני הקרוב (20:00) בבית מול בני הרצליה, ואנחנו כבר ממש, אבל ממש, לא יכולים לחכות.

יתר הציונים

נס ציונה: 

חמישייה: ראלי אולקינס 9 (מצטיין המשחק), אייזיה ווייטהד 6, יאיר קרביץ 6, איתי שגב 7, ג’רום מיינסי 6. ספסל: צוף בן משה 8, ג’ורג’ קינג 8, תומר לוינסון 5. ללא ציון: יונתן אבולוף, להב אקרמן, נדב ינקוביץ’ ושגיא קמחג’י (לא שיחקו מספיק). מאמן: אלעד חסין 9. 

קריית אתא:

חמישייה: ג’יימס בייטמון 3, רז אדם 3, ג’יי ג’יי קפלן 3, אקיה פרואיט 3, אמין סטיבנס 3. ספסל: גיא פלטין 4, תומר פורת 7. ללא ציון: יריב עמירם (לא שיחק מספיק). מאמן: שרון אברהמי 4. 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!