שורף את היורוליג לנוער: ההפסד, הסטטיסטיקה והציון של בן שרף מול שולה

פבר 12, 2023 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

קבוצת כוכבי אירופה הובסה 94:64 מול שולה בפטראס שביוון במשחק על המקום השלישי בטורניר הנוער של היורוליג ובכך סיימה את הקמפיין במקום הרביעי. כעת, הגיע הזמן לטור השלישי של הפרויקט המיוחד “שורף את היורוליג לנוער”, שעוקב באופן קבוע אחר הופעותיו של בן שרף, כוכב אליצור נתניה מהליגה השנייה וכעת גם כוכב כוכבי אירופה, שבימים רגילים מככב בטור “שורף את הלאומית”.

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה של שרף מול אולימפיאקוס (ניצחון): 20 דקות ו-33 שניות, 24 נקודות (הכי הרבה על הפרקט), 6 מ-11 לשתיים (הכי הרבה על הפרקט), 3 מ-7 לשלוש (הכי הרבה על הפרקט), 3 מ-5 מקו העונשין, 5 ריבאונדים (1 בהתקפה), 2 אסיסטים, 4 חטיפות (הכי הרבה על הפרקט), איבוד אחד, עבירה אחת, סחיטה של 6 עבירות (הכי הרבה על הפרקט), פלוס 21 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ו-28 במדד היעילות (הכי הרבה על הפרקט)

הסטטיסטיקה של שרף מול אורנג’1 בסאנו (ניצחון): 17 דקות ו-47 שניות, 15 נקודות (שווה לכמות הכי גבוהה על הפרקט), 5 מ-8 לשתיים, 1 מ-3 לשלוש, 2 מ-4 מקו העונשין, 6 ריבאונדים, אסיסט אחד, 5 איבודים, 2 חטיפות (שווה לכמות הכי גבוהה על הפרקט), נחסם פעם אחת, שתי עבירות, סחיטה של 4 עבירות, פלוס 10 במדד הפלוס-מינוס ו-13 במדד היעילות

הסטטיסטיקה של שרף מול וילרבאן (הפסד): 33 דקות ו-58 שניות, 25 נקודות, 7 מ-17 לשתיים, 2 מ-9 לשלוש, 5 מ-6 מקו העונשין, 7 ריבאונדים (1 בהתקפה), 6 אסיסטים, 4 איבודים, 4 חטיפות, עבירה אחת, סחיטה של 5 עבירות, 0 במדד הפלוס-מינוס ו-24 במדד היעילות

הסטטיסטיקה של שרף הפעם: 19 דקות ו-2 שניות, 11 נקודות, 4 מ-12 לשתיים, 1 מ-5 לשלוש, ריבאונד אחד, 2 אסיסטים, חטיפה אחת, נחסם פעם אחת, 2 עבירות, סחיטה של 3 עבירות, מינוס 10 במדד הפלוס-מינוס ו-3 במדד היעילות

הציון של שרף במשחק מול אולימפיאקוס – 10

הציון של שרף במשחק מול אורנג’1 בסאנו – 9

הציון של שרף במשחק מול וילרבאן – 9

הציון של שרף הפעם – 6

כפי שהיה במשחקים הקודמים, שרף פתח בחמישייה. בניגוד לטורים הקודמים נסכם הפעם בקצרה את המשחק, ומייד לאחר מכן ננתח את ההופעה של שרף, שבאה יד ביד עם התבוסה. במשפט: שולה שלטה במשחק מהפתיחה, ואחרי רבע ראשון שעוד נגמר בהפרש סביר היא עשתה ככל העולה על רוחה עד סיום ההתמודדות.

בנוגע להופעה של שרף, הוא התקשה מאוד לסיים מבפנים אחרי שחדר, דבר שהורגש לאורך כל ההתמודדות. אחרי כמה החטאות מבפנים הוא כן הצליח לתרום נקודות קלות כשהיה לבד מול הסל וכן הצליח לספק חדירה מוצלחת עם הקשיחות שלו אחרי שלקח ריבאונד, אבל חוץ מזה הוא החטיא פעם אחר פעם בעקבות ההגנה האגרסיבית של היריבה ואף החטיא בשלב מסוים לייאפ פשוט. שרף סופסוף הצליח לדייק ברבע הרביעי בחדירה נוספת, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, במשחק שבו הוא לא הצליח לסחוט עבירות תוך כדי שחדר. גם הזריקות שלו לשלוש לא נכנסו, חוץ מאחת במחצית השנייה שנכנסה פנימה אחרי שקיפצה על הטבעת והקרש. למרות הכל, שרף כן הצליח לקלוע סל נפלא מחצי מרחק מאחת הפינות עם סיום שעון הזריקות במהלך הרבע השני, ובאופן כללי זה היה פשוט נפלא לראות שהוא לא הפסיק לנסות לאורך כל הדרך. עד כמה היה קשה לשרף במשחק הזה תעיד העובדה שפטרי קופונן הוריד אותו לראשונה לספסל כבר אחרי כמה דקות מהפתיחה, ובעקבות העובדה שהיה גארבג’ טיים אחד ארוך הוא לא שיחק ברוב הרבע הרביעי.

נקודת אור נוספת היא יכולת המסירה של שרף. בניגוד למשחקים הקודמים, הפעם שרף לא איבד שום כדור, במשחק שבו שתיים מהמסירות שהוא חילק גם הפכו לשלשות מדויקות כולל אחת שהגיעה אחרי שהוא כדרר פנימה ומסר החוצה בצורה מושלמת לאחת הפינות. בכל הנוגע להגנה, שרף שוב היה במקום הנכון כדי לחטוף כדור, אך גם הפעם הוא התקשה להרשים בהגנה האישית ובניגוד למשחקים הקודמים לא ראינו תרומה משמעותית בריבאונד.

בסך הכל, שרף סיים טורניר מצוין דווקא עם משחק פחות טוב, אבל זה לא מוריד אפילו קצת מהרגעים הגדולים שהוא סיפק ומהיכולות הגבוהות שהפגין באופן יציב. הרי עומס המשחקים, כולל שניים אתמול, השפיע מאוד, וזה בהחלט מובן. בהמשך גם יהיה כמובן טור סיכום לטורניר כולו, ומה שבטוח זה שאת החותם שלו שרף הותיר ובגדול.

Ben Saraf – Photo Credit: Euroleague.net

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!