שובו של האקס: על חזרת מנפורד

ביום רביעי הפועל ת”א תפגוש את בשיקטאש במסגרת רבע גמר היורוקאפ. שחקנה המושעה אקסבייר מנפורד יהיה רשאי לשחק אחרי הסאגה המתמשכת.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

נתחיל מהסוף, אקסבייר מנפורד ישחק ביום רביעי עם הפועל תל אביב נגד בשיקטאש במסגרת רבע גמר היורוקאפ. השחקן לא שיחק בחודש האחרון עם הקבוצה בעקבות אותה פרשה ידועה ועבר עליו לא מעט בתקופה האחרונה.

השחקן עצמו נמצא בעונה אישית טובה מאוד, שלא להגיד עונת שיא. הוא מוביל קבוצה שמועמדת לזכייה ביורוקאפ ומרוויח את החוזה הגדול בקריירה שלו. מעבר לכך הוא חתום גם לעונה הבאה, במועדון שרק הקיץ נכנס אליו כוח כלכלי משמעותי שלא היה כמוהו בעבר.

Xavier Munford – Photo Credit: Yehuda Halickman

הסיטואציה עבורו הגיעה בטיימינג הגרוע ביותר, הפועל תל אביב רגע לפני רבע גמר היורוקאפ ומנפורד עצמו לא רק היה מושעה ממשחקים, הוא גם לא יכל להשתתף באף פעילות של הקבוצה. אם כל זה לא מספיק, סבו הלך לעולמו במהלך פגרת הנבחרות.

לאן הולכים מכאן?

מנפורד נחשב לברומטר של הקבוצה בכל הקשור לנקודות וניהול משחק כאשר הוא מקבל דקות משמעותית הן בליגה הישראלית והן ביורוקאפ כמו שניתן לראות מהממוצעים שלו:

ממוצעיו בליגת העל: 27.3 דקות, 16 נקודות, 59.4% משתיים, 48.2% משלוש, 3.5 אסיסטים, 2.3 ריבאונדים.

ממוצעיו ביורוקאפ: 28.5 דקות, 15.9 נקודות, 56.2% משתיים, 43.8% משלוש, 3.7 אסיסטים, 2.8 ריבאונדים.

Xavier Munford – Photo credit: Yehuda Halickman

אמנם השחקן לא התאמן עם הפועל ת”א בתקופה האחרונה, אך האדומים דאגו להזכיר לו שהם תומכים בו ונותנים לו גב, השחקן עצמו מאוד מוערך בקבוצה ובעל חוזה לעונה הבאה, ואין ספק למה הציפיות ממנו גבוהות. מנפורד העונה ביורוקאפ ראשון בדקות על הפרקט בממוצע לערב, ושני בנקודות בממוצע למשחק.

הפועל ת”א נמצאת בעונה מצוינת ואין ספק שאם היא תרצה שהיא תמשיך בצורה הזאת היא תצטרך לקבל את אותו השחקן המרכזי שהיה לפני ההשעיה. למזלה היא תקבל את השחקן כבר ברבע הגמר שיתקיים ביום רביעי במשחק של להיות או לחדול עבור האדומים וכזה שיכול לקדם אותה משמעותית לעבר מטרות היורוליג הגדולות שהמועדון הציב לעצמו.

מנפורד עצמו ככל הנראה במבחן הגדול בקריירה שלו, בגיל 31 בעונה מצוינת ואחרי משבר גדול, רגע לפני המאני-טיים של העונה הוא יצטרך להחזיר את האמון שנתנו בו אנשי הקבוצה ולהוכיח לכולם שהוא יכול לקחת את הקבוצה לגבהים החדשים אליהם הפועל תל אביב מכוונת.

Xavier Munford and Yovel Zoosman – Photo credit: Yehuda Halcikman

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    והוא בכל מקום

    • אריאל חסון

      מנפורד נותן כוח לכל הקבוצה, יש עליו אחריות גדולה! אני מאמין שהוא יתן בראש ויוכיח את עצמו

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!