33 שחקנים בלבד נבחרו לפני “שאראס הבא” בדראפט 2021. בדרך לגארדן הוא עוצר ביד אליהו

אוק 28, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב תשחק הערב נגד ברצלונה בשעה 21:05 שעון ישראל כשהצהובים ינסו להמשיך לשחק טוב במסגרת היורוליג. הצהובים נכנסים למשחק זה עם מאזן של 4-2 כשמנגד ברצלונה מושלמת עד כה במפעל עם 6-0.

לקראת ההתמודדות, אתר “ספורטס רבי” ערך ראיון מיוחד עם אחד משחקניה הצעירים של ברצלונה, רוקאס יוקובאייטיס, שהצטרף לקבוצה של שאראס במהלך הקיץ, מהלך משמעותי עבור הגארד הליטאי בן ה-20.

איך זה הרגיש להיות שוב עם שאראס כמאמן בברצלונה אחרי ששיחקת תחתיו בז’לגיריס?

“זה כבוד גדול שהוא הזמין אותי שוב להיות בקבוצה שלו. אני כאן בינתיים 2.5 חודשים עם ברצלונה ואני מרגיש כאן בנוח עם מה ששאראס והצוות רוצים ממני. אני מאוד שמח כאן.”

Rokas Jokubaitis – Photo Credit: Euroleague

אתה מגדיר את עצמך כשחקן בעמדה מספר 1 או 2 על הפרקט?

“אני תמיד שיחקתי כרכז אבל בשנה האחרונה שיחקתי בעמדה מספר 2. על אף זאת, העונה חזרתי לשחק בעמדה מספר 1 ואני מרגיש בנוח עם זה, אבל אני יכול לשחק בשתי העמדות הללו. עם שאראס אני בטוח משחק יותר כרכז.”

האם שאראס השפיע על צורת המשחק שלך?

“מאוד. אני לומד ממנו בכל יום. זה טוב שיש את ההזדמנות, מפני שהוא היה אחד הגארדים הטובים באירופה. ההצעות שלו ומה שהוא מלמד אותי בכל יום עובדים עבורי היטב על הפרקט בגלל שהוא יודע מה להגיד לי. השילוב הזה מניב תוצאות טובות על הפרקט ואני עדיין לומד.”

איך ניק קלאת’ס עזר לך מאז הגעתך לברצלונה?

“זה נחמד לשחק לצידו, לדבר איתו ולהתאמן נגדו. הוא בן אדם נהדר על הפרקט ומחוצה לו, ואנחנו מדברים גם על הקריירה שלו, מה הוא חווה כשהוא היה שחקן צעיר. עם ניק כמנטור יחד עם שאראס זה מדהים, בגלל שהוא אחד הפוינט גארדים הטובים באירופה כיום. אני שמח שהוא סביבי על הפרקט ומחוצה לו.”

Rokas Jokubaitis and Nick Calathes – Photo Credit: Euroleague

מה המטרות האישיות שלך בקבוצה שיש בה כל כך הרבה כוכבים?

“כפי שאמרת, לקבוצה יש כוכבים ושחקנים נהדרים שיש להם ניסיון רב וששיחקו ביורוליג למשך הרבה שנים. המטרה שלי היא לא להיות הכוכב כי יש לנו כל כך הרבה שחקנים מוכשרים וטובים ואני הכי צעיר. אז אני רוצה להביא אנרגיות ולהתחרות באימונים, לעלות מהספסל ולתת את המקסימום. אני רוצה לבצע את מה שאני והמאמנים מדברים עליו ולהשתפר בכל יום, להמשיך לשחק כדרוסל תוך שכולנו חלק מהקבוצה ויש לכולנו את העבודה שלנו לעשות על הצד הטוב ביותר.”

איך זה הרגיש להיבחר בדראפט ה-NBA? ואיך זה להיות חלק ממשפחת הניקס?

“אני מרגיש כבוד רב שנבחרתי וזה מדהים להרגיש חלק ממועדון כזה מפואר. כרגע אני באירופה אבל אני בקשר עם חלק מהשחקנים ומאמנים בג’י ליג שהיו איתי במהלך ליגת הקיץ. זאת תחושה מדהימה.”

איך זה היה לשחק עם שחקנים כמו אובי טופין ועמנואל קוויקלי שהופכים לשחקני מפתח בניקס?

“זו הייתה חוויה מעולה לא רק על הפרקט אלא גם עבורי מבחינת העניין של לראות מדינה חדשה וללמוד תרבויות חדשות מפני שמעולם לא הייתי עד אז בארה”ב. פגשתי שם אנשים נחמדים ושיחקתי עם אנשים מעולים גם כן. הם היו המנהיגים של הניקס בליגת הקיץ והייתה לי את האפשרות ללמוד כמה דברים מעמנואל כי הוא גם רכז. שיחקתי נגדו באימונים ושניהם פשוט אנשים נהדרים.”

באיזה תחומים אתה צריך להשתפר כדי לשחק ב-NBA?

“עבורי כשמאלי אני צריך לשפר את המסירה שלי עם יד ימין ובנוסף לשפר את הזריקות שלי לשלוש מכדרור וספוט-אפס, אני גם צריך לשפר את הגנה שלי כי הפיזיות של ה-NBA זה אחד האספקטים החשובים ביותר כדי שאוכל לשמור על שחקנים אתלטיים מאוד שיש בליגה הזאת.”

Rokas Jokubaitis – Photo Credit: Euroleague

מה יהיה המפתח לניצחון נגד מכבי?

“הם הקבוצה הביתית הערב, הם בדיוק ניצחו את ז’לגיריס אז יש להם מוטיבציה, כולם יהיו עם מוטיבציה גבוהה. אנחנו נארגן את תוכנית המשחק שלנו ואני חושב שכשאתה משחק באולם כזה נהדר עם אוהדים מדהימים נצטרך לעקוב אחרי תוכנית המשחק שלנו ולא לתת לשחקנים המובילים שלהם לשחק את המשחק שלהם. אנחנו יודעים שנצטרך להיות פיזיים כדי לנצח ולהשאיר את רמת המנטאליות שלנו גבוה.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!