שאפו ענק למנהלת הליגה על סיום העונה: נדב ידי זהב, הטור של זילברשטיין

יונ 22, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

נקודות על העונה שהייתה:
המסך שירד ביום חמישי על עונת 2020/21 סיים עונה מיוחדת במינה, עונה שבה היה לנו מכל וכל: סגרים, התפרצויות קורונה בקבוצות, הליגה הבלקנית, הפועל חולון ונס ציונה – נשארו לעמוד אחרונות במפעלים האירופאים, ירידת ליגה של שתי קבוצות בעלות מסורת רבה בכדורסל שלנו, מבצע צבאי אחד ופלייאוף מצויין.

בשורות הבאות ננסה לסכם אותה בקצרה (כי אחרת נצטרך פה כמה ימים)

1. ה-MVP של העונה
אמנם שיחקו השנה בליגה המון שחקנים מצויינים: אם אלו המקומיים כמו יפתח זיו, נועם דברת, ים מדר והזרים: סקוטי ווילבקין, קייסי פראת׳ר, ג׳ו רגלנד, קינן אוונס, סי.ג׳יי. האריס, בראיין אנגולה וכו׳ (ומחילה מהיתר כי קצרה היריעה), אבל המנצחת (תרתי משמע) הגדולה היא מנהלת הליגה בכלל ושלומי פרי בפרט. בשנה כל-כך מורכבת ומלאה בסגרים, קבוצות שחוות התפרצויות קורונה, שינויים תכופים בלו״ז המפעלים האירופאים שמצריכים התאמות בליגה המקומית ולקינוח מבצע צבאי, באה המנהלת ומצאה תשובה לכל: ליגה בלקנית, התאמות בלו״ז קיצור סדרות הפלייאוף והכל לשביעות רצון כולם.
שאפו ענק!!!

Tal Dunne – Photo Credit: FIBA


2. העונה שהייתה:
מגפת הקורונה כמו כל משבר יצרה לליגה שלנו הזדמנות – אפשרות לקבוצות בתקציב נמוך יותר להביא שחקנים זרים שלא בטוח שהיו מגיעים לכאן אלמלא המצב הקיים. כפועל יוצא המון קבוצות השתדרגו והרמה בכמה מובנים עלתה ועימה גם התחרותיות והעניין. שחקני חיזוק איכותיים מסייעים באופן עקיף גם לשדרוגו של השחקן המקומי (לא לכעוס, חושב שלא צריכים להיות יותר מ-4 בקבוצה ומספר החילופים חייב להיות קטן בהרבה מעשרה). כפועל יוצא גם 2 קבוצות יחסית חדשות במפעלים האירופאים כהפועל חולון ועירוני נס ציונה עשו קמפיינים יפים מאוד, דבר שתרם לבאז תקשורתי סביב הכדורסל. עצם זה שקבוצות שאינן מכבי ת״א והפועל י-ם עשו עונה אירופאית מצויינת תרם רבות לעובדה שקבוצות רבות נוספות נרשמו למפעלים האירופאים השונים ויהיה מעניין לראות איך הקבוצות ימנפו את זה להשתדרגות מקצועית כמו: הבאת שחקנים איכותיים, קידום השחקן הישראלי ע״י משחק בשתי מסגרות, התאמות מקצועיות בבניית הסגל ללוח זמנים הכולל שני משחקים בשבוע ובמקביל התקדמות כלכלית וארגונית.

Kerry Blackshear – Photo Credit: Basket.co.il


3. סדרות הפלייאוף:
אחרי 16 שנה בהן נקבעה האלופה בפיינל פור, חזרו הסדרות והוכיחו שוב שאין להן תחליף. סדרות הפלייאוף הביאו עימן יריבויות ספורטיביות כמו חולון – נ״צ, טרגדיה ספורטיבית בדמות פציעתו של קייסי פראת׳ר, הופעת פלייאוף אדירה של גלבוע/ גליל שהוליכה לסדרת גמר מרתקת בינה לבין מכבי ת״א והפסקת חשמל אחת קטנה. ועכשיו דמיינו שלכל אורך הפלייאוף הסדרות יהיו של הטוב מ-5… מקווה שהעולם המשוגע שסביבנו (והחלטה אחת קטנה של המנהלת להפוך את סדרת הגמר להטוב מ-5) יאפשרו זאת בעונה הבאה.

Iftach Ziv – Photo Credit: Dov Halickman


4. הישראלים:
הרבה מאוד שחקנים ישראלים עשו קפיצת מדרגה:
הישראלים של גלבוע בראשותו של יפתח זיו, נועם דברת, ים מדר, גולן גוט, עמית זיס, יאיר קרביץ, רועי הובר, ליאור קררה ועוד. רבים מהם היו דומיננטיים ומשפיעים בקבוצותיהם ואין ספק שישודרגו בהתאם. יהיה מעניין לעקוב בקיץ על קבלת ההחלטות שלהם בנוגע לקבוצות בהן יבחרו לשחק בעונה הבאה.

חופש נעים ובהצלחה לכולם בעונת 2021/22!

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!