“רלף קליין הסביר שהזריקה שלי לא נכונה”: התשובות שסיפקו אנשי הנבחרת לשאלות היצירתיות

ספט 1, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

היורובאסקט מסוקר בהרחבה בישראל, ובעקבות כך נולדות כתבות יצירתיות, כמו זו שפרסם היום אהרל’ה וייסברג מ”וואלה! ספורט”. בכתבה, מספר אנשים בנבחרת ישראל נדרשו לענות על כמה שאלות מרתקות, כשאת התשובות הבולטות הבאנו כאן.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts ואל תשכחו לדרג אותנו באפליקציות הפודקאסטים

על הזיכרון הראשון שלו מנבחרת ישראל, סיפר המאמן גיא גודס: “1988, אני בן 17, מוזמן בפעם הראשונה לנבחרת ומגיע לבית הנבחרות במכון וינגייט. אני עולה למגרש לפני האימון, זורק לסל, ורלף קליין ז”ל ניגש אליי ומתחיל לדבר איתי על הזריקה שלי. הוא מסביר שהזריקה שלי לא נכונה, כי היא מלמטה מדי, אבל בגלל שיש לי ספין טוב בהוצאת הכדור – הוא לא רוצה לגעת בטכניקה”.

רומן סורקין ענה על אותה שאלה: “כשהגעתי לנבחרת הצעירה, קיבלתי בפעם הראשונה חולצה שכתוב עליה ISRAEL. זה כבוד שקשה להסביר במילים, כי אני מבין שאני אשכרה מייצג את המדינה שלי”.

מנהל הנבחרת, מוטי דניאל, גם כן דיבר: “הזיכרון הראשון שלי הוא מקריאה, ולא מצפייה, כשהנבחרת חזרה מאליפות אירופה ב-1973 עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים. ויזואלית, אני זוכר את מיקי ברקוביץ’ מחטיא או חוטף בלוק באליפות הבאה, ב-1975 בקרלובאץ, וישראל מפסידה לצ’כוסלובקיה. אני אפילו זוכר את התוצאה, 86:85. כנראה זה באמת היה נדיר לראות את מיקי מחטיא כדור מכריע, אם זה טבוע לי בזיכרון אחרי כמעט 50 שנה”.

על שחקן או מאמן מסוימים שהוא ממש מחכה לפגוש ביורובאסקט, ענה דניאל: “ברור שמאוריציו בוסקאליה, החולוני של הולנד, לא…? האמת היא שאני ממש מחכה לשחק נגד מאמן צרפת, כי הבנתי שאנחנו יכולים לפגוש אותה רק בחצי הגמר, אז אשמח אם זה יקרה. ועדיין, אני מת לתת בראש לננו גינזבורג, ובעיקר מפחד להפסיד כי אני אשמע על זה ממנו במשך שנים. אני הכי רוצה לבוא אחרי המשחק, לקנות לו משהו לשתות ולהגיד לו: זה לכבוד הניצחון של ישראל על צ’כיה הגדולה”.

בנוגע לשאלה מי תהיה אלופת אירופה ומי יוכתר ל-MVP, ענה סורקין: “הלוואי שישראל תהיה האלופה, ואז בכלל לא אכפת לי מי יהיה ה-MVP”.

בעניין של שחקן עבר אחד מהנבחרת שהוא היה משכפל כדי שיצטרף לנבחרת, ענה סורקין: “מוטי דניאל”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!