“רוצים להמשיך לגדול ולעשות דברים בכדורסל הישראלי”

אוק 7, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

באדיבות מנהלת הליגה

עירוני נס ציונה ערכה הבוקר (חמישי) בקפה “ציונה” בעיר את מסיבת העיתונאים הרשמית שלה לפתיחת עונת 2021-2022 בליגת ווינר סל, בהשתתפות יו”ר הקבוצה יניב מזרחי, המאמן ליאור ליובין והקפטן טל דן.

“אנחנו מתרגשים לפתוח עונה נוספת בליגת העל”, אמר מזרחי, “מן הסתם התחושות קצת פחות חגיגיות מבשנים קודמות בגלל מה שקרה באירופה, אבל בכל זאת התחושה חגיגית כי פותחים עונה חדשה. אנחנו מחכים ומצפים, בטח אחרי העונה ההיסטורית והמצוינת שהייתה לנו. אנחנו רוצים להמשיך לגדול ולעשות דברים בכדורסל הישראלי. אנחנו מן הסתם ניגע בעניין האולם בהמשך, בחודש הקרוב אמור לעבור תקציב המדינה וביחד עם זה לצאת קול קורא לאולמות חדשים. יש בכוונתנו להגיש את הקול הקורא הזה ולהתמודד על אולם חדש שיקום בעיר. לפחות ברמה שלי, זה הדבר הכי חשוב בעונה הזו. אני מאחל בהצלחה לכולם”.

“כמו שיניב אמר, אנחנו מאוד מתרגשים להתחיל”, אמר ליובין, “חזרנו מאוכזבים מאירופה אבל הפנים קדימה לליגה. בדרך שלנו אנחנו מתגבשים ומתחברים ומתרגשים לקראת תחילת העונה”. על ההדחה מאירופה: “רצינו לשחק בשתי מסגרות, עשינו את כל המאמצים וכולם גילו מחויבות גדולה. היה לנו קיץ מאתגר, אבל לא ניקח את המשקולת הזו איתנו. אנחנו עם הפנים קדימה. כל אחד, גם ברמה הקבוצתית גם ברמה האישית, רצה שזה יקרה. את האכזבה השארנו באסטוניה ונגיע רעננים וטריים לליגה”.

“אנחנו מאוד מתרגשים להתחיל עונה חדשה”, הוסיף הקפטן דן, “רוצים להכיר ולבנות את הכימיה. תמיד זה כיף ומרגש. אנחנו מצפים מעצמנו להיות תחרותיים מאוד ולנצח כמה שיותר משחקים. אנחנו רוצים לעמוד בציפיות של הקהל ושל העיר שלנו. המטרה היא להגיע כמה שיותר גבוה, כמובן. כיף גדול שהקהל חוזר, אנחנו מחכים כבר לשחק מול האוהדים שלנו. אנחנו בטוחים שלב המושבה יהיה מלא ושהאוהדים שלנו ייתנו לנו רוח גבית”.

מזרחי נשאל על השפעת הזכייה ביורופקאפ אשתקד: “הייתה לזה השפעה מאוד חיובית, ברמת הספונסרים והקהל. לקבל פידבק בספורט זה קשה מאוד לקבוצות בלבל שלנו. בצד המקצועי, היה לנו קצת יותר קשה להחתים שחקנים כי כל השחקנים שרצינו שיישארו רצו לגדול למקומות אחרים. לראייה, הזרים שהיו פה קפצו לפלטפורמות קצת יותר גדולות. למועדון זה עשה רק טוב. לצערנו לפי התקנון היבש, לא הגיע לנו מקום ליורופקאפ העונה למרות הזכייה וזה חבל. אנחנו בתחילת הקיץ עוד פינטזנו על ליגת האלופות”.

היו”ר על הצפי להיכל חדש בנס ציונה: “נקודת המבחן הכי גדולה זה ברגע שייצא הקול הקורא, בחודש-חודשיים הקרובים. עד היום היו הרבה נקודות שחשבנו שיהיה אולם וזה לא קרה. כרגע זה בנקודה קריטית, כי ההרגשה שלנו ממשרד הספורט והשר היא מצוינת. גם מצד העירייה אנחנו מרגישים רוח גבית שזה מאוד ממשי”.

ליובין על בניית הסגל: “ציינו את זה שהיה קיץ מאתגר, הדבר החשוב כרגע הוא להיות בריא. כל מי שהיה פה, גם אלו שהלכו, היו שחקנים טובים. אנחנו מנסים למצוא את האיזון, מבריאים ומתחברים. אנחנו מאוד מאמינים בכל מי שפה, כולם שחקנים איכותיים”.

דן על השפעת ההדחה ממוקדמות היורופקאפ על השחקנים: “כמובן שזו הייתה אכזבה מאוד גדולה עבורנו, כולנו רצינו לשחק פעמיים בשבוע. התאכזבנו ואיכזבנו גם, אבל אנחנו צריכים להסתכל קדימה, כמו שליאור אמר. אוקטובר זה חודש חדש, הליגה ארוכה ויש לנו הרבה זמן לעבוד ולהתקדם. אנחנו נעשה את זה, אין פה שאלה בכלל”.

ליובין על המטרות בליגה: “חשוב שיהיו מטרות, אנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע. אם אתה מגיע במומנטום טוב לפלייאוף, אתה יכול לעשות הרבה רעש. אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף, כרגע פחות רלוונטי מאיזה מקום. נס ציונה צריכה להיות בפלייאוף ולשם אנחנו מכוונים”.

היו”ר מזרחי על חילופי הזרים: “אנחנו סביב זה וחושבים למה זה קורה, אנחנו לא חיים עם זה בשלום ולא אוהבים את זה. היינו במשך שנים אחד המועדונים הכי יציבים. לעונה שעברה הייתה דינמיקה משלה ולזו אחרת. עניין המוקדמות לא הגיע לנו בהפתעה, אבל זה די תקע לנו את כל נושא ההכנה. היינו צריכים להזדרז עם ההחתמות, שלא היינו שלמים איתן ב-100%. רצינו להופיע בסגל המיטבי למוקדמות, שהיו בשלב מוקדם של הקיץ. מאוד רצינו כמועדון ובכלל כצוות לעלות ליורופקאפ ועשינו את כל המאמצים. אני שותף לביקורת על זה ששיחקנו עם שישה זרים, אנחנו לא נשחזר את זה וזה לא צריך לקרות. זה קרה כאילוץ”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!