רועי פרל: “בן שרף זה הכישרון הכי גדול שהיה לנו. אני מסמן אותו שחקן NBA”

יונ 5, 2023 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית

רועי פרל הוא ללא ספק אחד הגיבורים של העונה בליגה הלאומית. מאמן הפועל עפולה, שברוב העונה תפס את המקום הראשון בטבלת הליגה, הוביל את הקבוצה לעלייה לליגת העל, שם היא תשחק לראשונה מאז עונת 2009/10, תוך שהוא נבחר למאמן העונה בליגה השנייה. כדי להגיע לשם, פרל היה צריך לעבור את אליצור נתניה של בן שרף, ואחרי סדרת חצי גמר מותחת שהגיעה לחמישה משחקים הוא חגג ניצחון 2:3 מול הכישרון בן ה-17. לאחרונה, פרל התארח לראיון מיוחד בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו (הפרק המלא מצורף להאזנה), שבו הוא דיבר על הכל (חלקים נוספים מהראיון צפויים להיות מתומללים בהמשך), כשהוא בין השאר התייחס לפוטנציאל של שרף והעתיד שלו.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“קודם כל, אני חושב שבן שרף זה הכישרון הכי גדול שהיה לנו”, קבע פרל, והסביר: “זאת אומרת שאני לא חושב שהיה איזשהו שחקן ישראלי איכותי כמוהו בגיל הזה. אנחנו לא יודעים איך הוא יתפתח, אבל אם אני צריך לסמן אז אני צריך לסמן אותו שחקן אן.בי.איי, חד וחלק, ומעריך שאם לא יהיה אן.בי.איי אז טופ יורוליג בוודאות. שחקן של קרוב לשני מטרים עם מוטת ידיים כזאת גדולה ועם יכולת להוריד את הכדור, דיאן בודירוגה היה פעם כזה בפנאתינייקוס, 2.04 שעושה הכל עם הכדור. בן במקום הזה, ברור שהוא צריך להתפתח גם ברמה הפיזית וגם בעולם הכדורסל לשפר דברים. בהחלט קשה מאוד היה להתמודד איתו, שחקן סופר-סופר מוכשר, מאוד בוגר ומאוד איכותי. אני חושב שהעונה הבאה כבר לא תהיה בליגה השנייה, אם הוא היה שואל את דעתי אז הוא צריך לשחק בליגה הראשונה בשנה הבאה, הוא יכול לשחק, הוא לא פחות טוב מאחרים. בהחלט לא פשוט היה להתמודד לא איתו ולא עם איתן בורג, ולא בכלל עם נתניה שהייתה קבוצה מצוינת ומאומנת”.

פרל גם נשאל האם הוא היה רוצה לאמן את שרף בעפולה, ומה דעתו על האפשרות שהשחקן יצטרף להפועל גליל עליון: “אני הייתי שמח לאמן אותו בקבוצה שלי, בהחלט. גליל עליון זו בהחלט אפשרות, בסופו של דבר בן שרף צריך להיות בקבוצה שבעמדה שלו לא יהיה זר. אם עכשיו קבוצה מביאה לצורך העניין שני גארדים זרים בעמדה 1 ו-2 בן שרף לא צריך להיות שם, ואם היא מביאה 1 ו-3 זה יותר יתאים, אבל יש לו אנשים טובים מאוד שמייעצים לו, אני מעריך שעידן אבשלום יעזור לו לקבל את ההחלטה, בסופו של דבר הוא הדמות שמנהלת את העניינים האלה. אני מעריך שבן שרף יהיה בליגת העל, ישחק ויהיה בקבוצה שכנראה תדאג לזה שהוא ישחק, כי אחרת אין שום סיבה שהוא יהיה שם”.

Roie Perel – Photo Credit: Ilay Aharoni – Leumit League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!