רומן סורקין: “כאן יותר מתאים לי לשחק בעמדה מספר 5”

מאי 16, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב ניצחה בחוץ 86:93 את הפועל תל אביב בהיכל הדרייב אין במשחק השני בסדרת רבע גמר הפלייאוף בליגת העל ובכך עלתה ליתרון 0:2 בסדרה. כעת, הגיע זמן התגובות של מאמני ושחקני שתי הקבוצות בסיום הדרבי התל אביבי.

המאמן המנצח, אבי אבן, אמר: “משחק מספר 2 במקום קשה, שלטנו במשחק והובלנו ב-17 הפרש, נתנו להם לחזור, שמח שידענו לעשות את הדברים כדי לגמור את המשחק הזה. ביום רביעי מתחילים מ-0:0 וזה משחק חדש. רומן ודריק היו חשובים לנו בשני צידי המגרש. היו לנו הרבה נקודות של חוסר ריכוז טוטאלי, לא יודע למה לייחס את זה. הם היו בכל מקום על המגרש, שמח שהם היו אלה שעזרו לנו לעזור להגיע לניצחון. אין שום סיבה שיפתח לא שיחק, הוא ישחק, הוא נדבך חשוב כמו שהוא היה בהרבה מאוד משחקים. בכל המשחקים ששיחקנו איתם הובלנו ושמטנו את היתרון. דיברנו על זה הרבה, על העמידה בדקות הקריטיות שהם עושים את הריצה. ג’ייקובן עשה משחק גדול עם סלים מדהימים והחזיר אותם למשחק, אני שמח שידענו לעשות את העצירה הזאת ולא לתת להם להתקרב”.

אבן הוסיף: “במלוא הכנות הייתי בתוך המשחק לא מרגיש מה היה מסביב. היו פה הרבה דברים יפים באווירה ודברים פחות נעימים, אבל זה חלק מדרבי. לא הרגשתי משהו מיוחד. כשאני בתוך המשחק אני כולי במשחק ופחות מרגיש את זה. זה מאוד מרגיש שהקהל שלהם נתן להם את האנרגיות אבל אני בתוך המשחק. איבדנו ריכוז ברבע האחרון ויצאנו מתוכנית המשחק. החוכמה זה להגיב כמו שהשחקנים הגיבו. אני שמח שהשחקנים ידעו לקחת את המשחק הזה עד הסוף ולנצח אותו”.

המצטיין רומן סורקין, שסיפק 20 נקודות ו-9 ריבאונדים, שמח: “אני חלק מהקבוצה, הדבר הכי חשוב היה הניצחון ואני לא מסתכל על דברים אחרים. שמח שעשיתי משחק טוב וניצחנו. כולם היו שם במאני טיים, עוז עם קליעות חשובות, אני חלק מהקבוצה, מסרו לי כדור והטבעתי, ועוד ריבאונד התקפה, אני שמח שאני עוזר לקבוצה, מתחילת העונה ניסיתי להתקדם קצת, באתי מחיפה, הגעתי לרמה יותר גבוהה, אני מנסה ללמוד בכל יום. שמח שניצחנו”.

סורקין הרחיב על החשיבות שלו:  “בסופו של דבר זו סדרה, אנחנו צריכים לנצח את הסדרה ולהתקדם, הצבנו לעצמנו מטרה, אנחנו רוצים לנצח כל קבוצה, אם זו הפועל תל אביב או קבוצה אחרת. אנטה בחוץ והייתי צריך לשחק יותר בעמדה מספר 5, כל השנה הייתי בין 4 ל-5, זו העמדה שלי בסופו של דבר. כאן יותר מתאים לי לשחק בעמדה מספר 5, זה עוזר לקבוצה שאני משחק בעמדה הזאת, יכול לעשות רול יותר מהר כי שומרים על סקוטי חזק. יש לנו עוד משחק אחד לנצח אותם ועוד ארבעה אחרי זה, זה הכי חשוב”.

המאמן המפסיד, דני פרנקו, סיכם: “לא נכנסנו למשחק הזה טוב, מחצית ראשונה לא טובה שלנו, נגרננו לקצב ולהתלהבות, עודף אדרנלין שלא עשה לנו טוב בשני צידי המגרש. בסופו של דבר עשינו מאמץ לנסות ולחזור מהבור שחפרנו לעצמנו ברבע השלישי. בסופו של דבר הזמן נגמר, עשינו חזרה יפה למשחק, שמרנו טוב, עשינו הרבה דברים שאפיינו אותנו בעונה הזאת ב-15 הדקות האחרונות, זה היה לא קל בהיעדר ג’יימס יאנג, לסיים את המשחק בלי הרבה כלים. לצערי המאמץ לא הספיק, לכל אחד יש את המחשבה שלו, אבל הייתה פה היום אווירה מדהימה, הלוואי שהיה לנו עוד אולם בליגה שיכול לספק דבר כזה. זה היה הדלק המרכזי שלנו בלנסות לחזור למשחק הזה. נראה את המשחק הזה בבית, שוב פעם הרגשנו שהשיפוט מקפח אותנו. אני מרגיש שמגיע לנו קצת כבוד. אחרי משחק אני לא רוצה להמשיך ולהתייחס”.

פרנקו המשיך: “בסוף עדיין מכבי תל אביב פייבוריטית מול כל קבוצה בליגה הזאת, זה שניצחנו אותם 3 פעמים העונה ובצדק, זה יפה מאוד, אבל אנחנו לא עדיפים עליהם. ידענו שנקבל אותם רק ביום שני ב-12 בלילה, והפלייאוף התחיל בחמישי, צריך לעשות דברים אחרת מל קבוצה שיותר עמוקה ועדיפה ממך, לא להגיד שנשחק ויהיה בסדר. הדברים לא תמיד מצליחים, הבנו שג’יימס לא יכול לשחק, אבל יש אלמנט גופני שלא עמדנו בו, כשהבנו שזה לא הולך לשום מקום, אז היינו צריכים ללכת עם קלף אחר, היום זה היה רז, היינו צריכים להמציא את עצמנו מחדש. בשביל לנצח את מכבי תל אביב, אנחנו צריכים להיות טובים לאורך כל המשחק, עם כולם, זה שבמשחק הקודם לא היינו במיטבנו ובסוף נגמר לנו האוויר, היום עם כל מי שהיה על הספסל הצלחנו לחזור. באיזשהו שלב הפסקנו לנסות דברים ואתה הולך לדברים הבסיסיים, זה עוזר לשחקנים להוציא מעצמם יותר, הכל מאחורינו”.

עוד אמר פרנקו: “אני לא רוצה להתחיל להשוות משחקים שמשוחקים באמצע מאי למשחקים ששוחקו באמצע פברואר. כל קבוצה עוברת הרבה דברים בתקופת הזמן הזאת, גם אנחנו עברו אצלנו דברים שפגעו בנו. זה לא הוגן. מה היה אז פחות חשוב, דברים קרו אחרת, סיטואציה הייתה שונה, אנחנו צריכים זמן מגרש ביחד כדי שכל מי שהיה חסר בחודשים האחרונים יוכל לחזור לכושר משחק. קיוויתי שאם ננצח את המשחק הזה אז נתקדם ממשחק למשחק, כמו נבחרת לאומית. זה שאיבדנו את ג’יימס היום תקע לנו מקל בגלגלים. כל אחד שנכנס נתן רוח מחויבת, אינטנסיבית ולא מוותרת. חבל שלא הצלחנו”.

עידן זלמנסון, שקלע 16 נקודות, סיפר: “ג’וש נכנס לבעיית עבירות וזה הקשה עלינו, הפלוס מינוס שלו היה גבוה והוא עשה עבודה טובה, אנחנו קבוצה מגוונת, הסיפור היום היה בהגנה, שם נפלנו. הם עשו כמה ריצות, הראינו אופי וחזרנו, כדי לנצח את מכבי צריכים להיות יותר חדים. אנחנו יכולים עוד לנצח את הסדרה, זה תלוי רק בנו עם כל הכבוד למכבי, זה לא תלוי בהם. אנחנו צריכים להיות מפוקסים, ולא ליפול בדברים הקטנים, אנחנו צריכים ניצחון אחד, להחזיר לעצמנו את הביטחון ולהוריד להם את הביטחון. מאמין שנעשה את זה ביום רביעי. תקשורת, אגרסיביות, להיכנס להם מתחת לחולצות, זה קשה שאנחנו לא מקבלים מספיק קרדיט מהשיפוט. גיל עשה עבודה על סקוטי שלא רואים בכל יום, אבל בסוף עזרו לו עם שריקות. לא רוצה לדבר על השופטים, הם שופטים מצוינים, אם ישרקו לנו בצורה אחרת נוכל לשחק בצורה יותר אגרסיבית”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!