רוב האוהדים של מכבי תל אביב חושבים שצ’אבי פסקואל צריך להיות המאמן של הקבוצה

יונ 8, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב נמצאת בצומת דרכים. אחרי העונה הכושלת, הקבוצה צריכה קודם כל למנות מאמן, אחרי שאת העונה האחרונה יאניס ספרופולוס פתח על הקווים והוחלף באבי אבן, ראש מערך הסקאוטינג ופיתוח השחקנים של המועדון. שמות רבים עולים לחלל האוויר, אך השם המדובר ביותר וזה שנדמה שהמועדון ישמח שיגיע הוא צ’אבי פסקואל, המאמן הספרדי של זניט.

כדי להבין מה הקהל חושב, פרסמנו סקר בקבוצות הפייסבוק “האוהדים של מכבי תל אביב בכדורסל” ו”מכבי תל אביב כדורסל קבוצת האוהדים” עם השאלה הבאה שזכתה למענה של מאות אוהדים (315 ב”האוהדים של מכבי תל אביב בכדורסל” ו-225 ב”מכבי תל אביב כדורסל קבוצת האוהדים”): מי צריך להיות המאמן של מכבי תל אביב? הצבנו שמות רבים כאפשרויות, כולל כאלה שהסיכויים שלהם לאמן את הקבוצה הם אפסיים, אך אלה הפכו במהירות ללא רלוונטיים, שכן התוצאה הייתה חד משמעית וללא תחרות בכלל.

Avi Even – Photo Credit: Dov Halickman

כאמור, על פי האוהדים, התשובה ברורה. פסקואל, שזכה בין השאר ביורוליג עם ברצלונה ב-2010, ב-4 אליפויות ספרד, ב-3 גביעים ספרדיים, בשתי אליפויות יוון ובגביע יווני אחד עם פנאתינייקוס בנוסף לכך שרק לפני כמה ימים הוביל את זניט הרוסית לאליפות היסטורית בליגת ה-VTB, קיבל לא פחות מ-70% מהקולות ב”האוהדים של מכבי תל אביב בכדורסל” ו-54% ב”מכבי תל אביב כדורסל קבוצת האוהדים”. אין שם אחר שהגיע אפילו ל-10% מהקולות.

נדמה שאין צורך להסביר את התוצאות, ובכל זאת, פסקואל כבר זכה בין היתר במפעל הבכיר באירופה ואין ספק שאוהדי מכבי ת”א מאמינים שהוא האיש הנכון כדי להחזיר את הקבוצה לצמרת האירופית. על פי הדיווחים, מכבי אכן רוצה את פסקואל, אך כעת צריך לראות האם הבעלים יפתחו את הכיס כדי לשחרר אותו מזניט שלא צפויה לשחק ביורוליג בעונה הקרובה בעקבות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה ובנוסף לראות האם המאמן בן ה-49 יקבל תקציב שחקנים מכובד כדי לבנות קבוצה חזקה, כי אחרת קשה להאמין שהוא ירצה להגיע. אם הדברים האלה לא יקרו, אז המועדון יצטרך למנות מועמד אחר שבוודאי לא יהיה קונצנזוס בקרב הקהל.

Xavi Pascual – Photo Credit: VTB

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!