ראיון עם כוכב ז׳לגיריס ברנדון דייויס לקראת המשחק נגד מכבי תל אביב

דצמ 20, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

לקראת המשחק של מכבי תל אביב נגד ז׳לגיריס בליטא ביום שישי בשעה 20:00 בערב, ה״ספורטס רבי״ ריאיון את ברנדון דייויס שמשחק כבר עונה שנייה בקבוצה של שאראס שרונאס יאסקיביצ׳יוס.

השיחה נפתחה עם המשחק החשוב ביורוליג והוא מאמין שהם יכולים להמשיך את השליטה הביתית שלהם גם נגד הצהובים כחולים במגרש הביתי. ״זאת התוכנית. אם נשים את הרגל שלנו קדימה נוכל לצאת עם ניצחון״. ז׳לגיריס חווה עד עכשיו עונה של עליות ומורדות עם חוסר יציבות, ״זה בעיקר עבודה דרך התקדמות. בוודאי שהיו משחקים שהיינו צריכים לנצח, שהלוואי שהיינו יכולים לחזור אחורה אליהם, אבל זה לא איך שזה עובד. כל מה שאנחנו יכולים לעשות עכשיו זה להסתכל קדימה ולנצח משחקים״. למרות חוסר היציבות של קבוצתו, דייויס נמצא בעונה הכי טובה שלו באירופה כשכמות הדקות והנקודות שלו השתפרו, ״אני תמיד מנסה להשתפר בכל שנה. זה גם העבודה הקשה שעשיתי בקיץ ואני מרגיש שהתרגלתי לקבוצה אז אני מקווה שאמשיך לשחק טוב״.

Euroleague.net

בעונה שעברה הקבוצה מקובנה הפתיעה רבים כשהגיעה עד לפיינל פור המפעל שזה כמובן הישג שהם ירצו לשחזר, ״זה היה הרבה כיף וגם העניק לנו ניסיון וזה בוודאי נתן לנו מוטיבציה לנסות ולהגיע רחוק יותר. השנה יש לנו הרבה עבודה לעשות כדי להגיע לשם שוב אבל אנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים לשחזר את זה אם נתחיל לשחק טוב וגם נשיג ניצחונות״.
כמובן שמגיע הרבה קרדיט למאמן שאראס על כך שהצליח להשיג מרוב שחקניו את המקסימום, ״הוא מאמן גדול. אתה יודע בדיוק מה הוא מצפה ממך ואתה צריך לעשות ההכי טוב שלך״.

Euroleague.net

דייויס גדל בפרובו, יוטה, עם המשפחה כשבמיוחד אמא שלו הייתה המפתח בהתקדמות שלו כאדם, ״המשפחה זה הכל בשבילי. זה כיוון אותי בדרך הנכונה והרבה קרדיט מגיע לאמא שלי שגדלתי ככה״. אחרי שהלך לתיכון בפרובו הסנטר וגובהו 10״6 הלך לקולג׳ BYU שם המשחק שלו המשיך להשתפר מדי שנה. ״להשתפר בכל שנה זה דבר שאני חש בו בגאווה. אני תמיד עובד קשה ולראות את התוצאות של ההשקעה גורם לך להרגיש טוב. אתה רק צריך לעבוד קשה״.
אחד הסקוררים הגדולים בקולג׳ים אי פעם ג׳ימר פרדט היה חבר שלו לקבוצה בBYU ועד היום הזה הם עדיין בקשר, ״הוא חבר מאוד טוב שלי והוא סקורר אדיר. יש לו קריירה גדולה בסין ולשחק איתו בקולג׳ היה כיף. אנחנו תמיד מדברים ומשוחחים על הקריירות אחד של השני. הוא היה שחקן קולג׳ מיוחד״.

Euroleague.net

כשדייויס רצה להעלות לעצמו את הרמה הוא ״רכש״ מודלים לחיקוי משחקנים שנכנסו להיכל התהילה של האן בי איי, ״צפיתי בווידאו בכל מיני שחקנים ובעיקר פאוור פורוורדים כמו קרל מאלון, חאקים אולג׳וון ושחקנים דומים אחרים. ניסיתי לקחת דברים קטנים מהמשחקים שלהם לתשומת ליבי. אני מרגיש שאני שילוב של כל מיני שחקנים. כשאני משתפר תמיד אני מוצא מה עוד אני יכול לעשות כדי להיות טוב יותר״. האן בי איי זה המטרה עבור כל שחקן כדורסל ודייויד זכה לשחק שם לא פחות מ70 משחקים ב״ליגה הטובה בעולם״ כשחקן שלא נבחר בדראפט אחרי שהיה בBYU ב2013, ״לא להיבחר בדראפט ואז להגיע לאן בי איי זאת לא דרך קלילה בכלל. אתה חייב לשים את האקסטרה כדי שירצו אותך. כשחתמתי בקלי פרס זה העניק לי ניסיון וחוויה מרגשים מאוד עבורי. הייתי שם בקדם העונה ואז בפילדלפיה הייתי עונה וחצי. זה היה חלום שהוגשם כשאתה מגיע לאיפה שרצית להיות, לאן בי איי. זה גם לוקח הרבה עבודה כדי לחזור לשם״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!