קרב תרנגולים במשקל כבד: מכבי וחימקי במשחק שיכול לשנות למנצחת את תחילת העונה העגומה

אוק 22, 2020 | כדורסל

על ידי Elior Gitler

לאחר ההפסד המאכזב לצסק”א במחזור השני של היורוליג, מכבי תל אביב חוזרת לרוסיה למפגש מול חימקי מוסקבה (שישי, 20:00) במסגרת המחזור החמישי במפעל.

חימקי, שבעונה שעברה דורגה במקום השביעי עד להפסקת עונת היורוליג, שמרה על רוב השחקנים המרכזיים בקבוצה (שבד, טימה, ירבקו, בוקר, יוביץ’) והתחזקה בפגרה על מנת להמשיך לתקוע יתד ולהשתלב בשלבים המתקדמים של המפעל. כוכב הקבוצה, אלכסיי שבד, האריך את החוזה בשלוש שנים נוספות ואליו הצטרפו איבגני וורונוב (זניט), ג’ורדן מיקי (ריאל מדריד), גרג מונרו שסיפק עונה מצוינת במדי באיירן מינכן ואריק מקולום שהצטיין בעונה שעברה ביורוקאפ בשורות קאזאן (מחזיק בשיא אישי ביורוליג של 31 נקודות מהמשחק של אנדולו אפס מול מכבי ב-2017). לגבי האחרון, השחקן עוד לא שותף ולא ברור מדוע.

את העונה הנוכחית פתחו הרוסים בהפסד ביתי מול פנאתניקוס (78-76) ללא שבד, יוביץ’ ומונרו, שהיו חסרים בגלל פציעה. עם זאת, הבעיה הגדולה של הקבוצה לא הייתה העובדה שהם לא ניצחו את היוונים, אלא שבתחילת השבוע שבא אחריו שלושה שחקנים – ג’ורדן מיקי, יאניס טימה ואיבגני וורונוב נדבקו בנגיף הקורונה והצטרפו לרשימת המחוסרים.

ההידבקות החמירה במהלך השבוע, שערב המשחק מול ז’לגיריס קובנה במחזור השני ביורוליג, שני שחקנים נוספים (גרג מונרו, שהיה אמור לחזור מפציעה, ומקסים בארשקוב) נמצאו חיוביים לנגיף ובעקבות כך המשחק נדחה ביום. גם המפגש מול הליטאים נגמר בהפסד (84-70) של חימקי, כאשר נרשמו בטופס המשחק שמונה שחקנים בלבד, חלקם צעירים חסרי ניסיון. במחזורים הכפולים (3+4) שבוע שעבר, ריאל מדריד ובאסקוניה הספרדיות ניצחו את הרוסים קצרי השחקנים והקבוצה ירדה למאזן של ארבעה הפסדים לעומת אפס ניצחונות. המצב הרעוע בסגל הביא לכך שהשחקנים הכשירים נאלצו לשחק הרבה דקות, כמעט בלי מנוחה וללא חלוקה סבירה של זמן משחק. בראש הרשימה נמצאים שלושה ששיחקו את כול ארבעת המשחקים ביורוליג: ירבקו (35:24 דקות בממוצע), בוקר (33:43) וזייצב (28:26). אומנם הם שיחקו טוב והעמידו מספרים יפים, אך זה לא היה מספיק. האמת, מלכתחילה זה לא יכול היה להיות מספיק.

כולנו מכירים את הסיפור על שלושת החזירונים שעזבו את בית הורם לעולם הגדול. האחים היו צריכים לבנות לעצמם בית. הראשון בנה בית מקש ובוץ, השני בנה בית ממקלות עץ ואילו השלישי בנה בית מלבנים. יום אחד ניגש הזאב לבית מקש ורצה להיכנס. החזירון, שפחד על חייו, כמובן שלא פתח לו. הזאב החל לנשוף על הבית ופירק את כולו, כאשר החזיר בורח ברגע האחרון לבית של אחיו, הבית ממקלות העץ. הזאב ניגש בעקבותיו. גם כאן, מחשש לחייהם, שני החזירונים לא נתנו לו להיכנס.

הזאב ניסה שוב את שיטת הנשיפה ופירק את הבית. החזירונים הצליחו לברוח לבית הלבנים של אחיהם. הזאב דלק אחריהם ורצה להיכנס, אך נענה בשלילה בשלישית. הזאב הכניס הרבה אוויר לריאות והחל לנשוף אבל הפעם הוא נכשל בניסיונו לפרק את הבית ולהגיע לחזירונים. גם כשניסה להיכנס דרך הארובה, היה לאחים מספיק זמן להתכונן ולחמם באח סיר עם מים רותחים שיבריח את החיה הטורפת. בזכות כך החזירונים ניצלו וגברו על החיה שמולם.

חימקי של השנה מזכירה את סיפור החזירונים. הקבוצה הייתה במומנטום חיובי לפני הפסקת העונה שעברה (ארבעה ניצחונות בחמשת משחקיה האחרונים ביורוליג), התחזקה בפגרה והייתה כמו בית הוריהם של החזירונים. עם זאת, הפציעות והקורונה הביאו את הקבוצה למצב בו משל היו כבתי הקש והעץ, כשלא צריך להשקיע את מירב המאמצים לנצח אותם. לקראת המשחק הקרוב מול האלופה הישראלית, הקבוצה מתייצבת עם חזרתם של שבד, מיקי, טימה ו-וורונוב לסגל, שגם מונרו ייתכן ויצטרף אליהם.

כעת, הרוסים נראים כבית לבנים – חזקים ובלתי חדירים בקלות. לחימקי היה מספיק זמן להתכונן ול”חמם” את השחקנים ששותפו (למעט וורנוב) במשחק הליגה של הקבוצה ביום שני, מול אסטנה. השאלה שנותרה פתוחה היא: האם זה יספיק בכדי לגבור על מכבי. לצהובים מתל אביב צרות משל עצמם לאחר שלושה הפסדים רצופים ביורוליג. עם מאזן שלילי של 1:3, הישראלים מגיעים למשחק כחיה פצועה, אשר ידועה כהכי מסוכנת. שתי הקבוצות מבינות שניצחון במשחק הזה יכול להיות כנקודת מפנה ועלייה על גל חיובי (ולא של קורונה). משום כך צפוי לנו, באופן טבעי, קרב צמוד בו השחקנים ישאירו את הכול על המגרש.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!