קצר ולעניין: 3 נקודות על הניצחון של מכבי ת"א מול וילרבאן

אוק 14, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Elior Gittler

לאחר שני הפסדים רצופים ביורוליג, מכבי תל אביב השלימה את שבוע המחזורים הכפולים הראשון העונה בניצחון חוץ, 93:85, מול ליון – וילרבאן. המחצית השנייה במילאנו נתנה כנראה הרבה ביטחון לצהובים והם הציגו את משחקם הטוב ביותר עד כה העונה והנחילו לצרפתים את הפסדם הראשון העונה במפעל האירופי. מצטיין המשחק, ג'יימס נאנלי הסביר בסיום: "לא שיחקנו טוב במילאנו במחצית הראשונה והשתפרנו במחצית השנייה שם. אנחנו צריכים פשוט להמשיך ולהשתפר, ללמוד איך לשחק יחד ולעשות נכון את הדברים הקטנים". 

קיצור הרוטציה: אחרי שלושה מחזורים, נראה שיאניס ספרופולוס, מאמן הצהובים, החליט מי האנשים שלו ביורוליג. לאורך כל המשחק, שמונה שחקנים לקחו חלק פעיל במשחק הזה, זיו קיבל שש שניות ועוד שלושה לא שותפו כלל. במשחק אחר, ייתכן וגם היתרון הדו ספרתי שהושג במהלך הדקות האלו היה מספיק כדי להרחיב את הרוטציה, אבל פתיחת העונה הרעה של מכבי בשילוב הקאמבק של וילרבאן לפני יומיים מול אנאדולו, לא אפשרו ליאניס לעשות הנחות. ארבעה שחקנים סיימו את המשחק בדאבל פיגרס: ווילבקין (13), אוואנס (13), ריינולדס (17) ונאנלי (25), כשלסורט מוסיף 9 נקודות וקלויארו 8 נקודות. המאמן אמר בסיום: "רצינו לעשות משחק טוב, לעשות ריסטארט. היינו מרוכזים ובפוקוס ושלטנו מההתחלה ועד הסוף. אני רוצה לברך את השחקנים – מגיע להם הניצחון הזה".

Mathias Lessort – Photo Credit: Infinity Nine Media/Julie Darbon

מייצגים את מכבי, ולא את ישראל: בהמשך לנקודה הקודמת, לצערם של הציונים, מלבד השניות של זיו, דווקא הישראלים (דיברתולומאו, סורקין ובלייזר) הם אלו שלא לקחו חלק במשחק. עם כמה שזה היה צורם לראות את המצב הנתון, מכבי נראתה טוב ולא היה נדמה שחסר לה משהו. המשחקים הקרובים של הצהובים בגזרה המקומית הם מול גלבוע/גליל והפועל ירושלים – במפגשים אלו הישראלים צפויים כמובן לקבל יותר דקות והם צריכים להוכיח שיש להם מקום גם על הפרקט ביורוליג.

קשת מלאת צבעים: מכבי, שעד הערב "הצטיינה" בלקיחת זריקות קשות, גילתה כמה טוב לנסות להיכנס עד הסל. הצהובים – כחולים שלטו בצבע והגיעו להרבה מצבים של סלים קלים: מניצול פוסט אפים ויתרון מהחילופים שוילרבאן עשו בהגנה, ועד ליכולת האישית של הגארדים. החדירות עד הטבעת, אפשרו גם זריקות חופשיות מחוץ לקשת. את המשחק מכבי סיימה עם 75% לשתיים ו-40% לשלוש. לאחר שבמשחק ביום ראשון מכבי חצתה לראשונה העונה את רף 70 הנקודות, היום היא קלעה כאמור 93, למרות 0/8 של סקוטי ווילבקין מטווח השלוש. בתוך כך, מכבי חייבת להמשיך ולחזק את הצבע גם בצד ההגנתי. אמנם נראה שיפור, אבל ייתכן ומול הקבוצות היותר חזקות של המפעל, זה לא יספיק בשביל לשמור על יתרון, גם אם הוא נראה מבטיח. ווילבקין נשמע מרוצה לאחר המשחק: "אני חושב שניצחנו בעזרת הגנה. חלק מהשחקנים התעלו בהתקפה אבל היו רגעים שלא הלך לנו בהתקפה והיו רגעים ארוכים שהתעלינו בהגנה ועשינו משחק שלם לראשונה העונה".

לסיכום, מכבי תל אביב לאחר ארבעה מחזורים עם שני ניצחונות ושני הפסדים, כשצפויים לה כעת שלושה משחקי בית רצופים שאחריהם היא רוצה וצריכה להיות במאזן חיובי. בעונת 2019/20 בה היא הבטיחה את השתתפותה בהצלבה, בטרם נעצרה הליגה, מכבי הפסידה משחק אחד בלבד בהיכל "מנורה מבטחים". אמנם יהיה קשה למכבי לשחזר את זה, במיוחד לאור העובדה שכבר גברו עליה העונה ביד אליהו, אבל היא לא יכולה לוותר על שום משחק בתל אביב, עם הקהל שלה, גם לא מול הקבוצות שפייבוריטיות מולה, לפחות על הנייר. כדי להגיע לפלייאוף, מכבי צריכה לפרוש כנפיים ולעוף, להאמין בעצמה, לשחק כדורסל פשוט ולהבין שהשמיים הם הגבול.

Scottie Wilbekin and Jalen Reynolds – Photo Credit: Infinity Nine Media/Julie Darbon

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!