“קליין רצה אותי בירושלים. כמה ימים אחרי ישבתי בבית של קטש והוא קיבל טלפון מחומסקי”: החשיפה של שיבק

אוק 29, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: מנהלת הליגה

אריק שיבק הוא שועל קרבות ותיק בכדורסל הישראלי. שיבק בן ה-67, שכיום משמש כמאמן נבחרת הולנד, אימן בלא מעט קבוצות בישראל כולל הטובות שבהן, אך דווקא להפועל ירושלים הוא מעולם לא הגיע, על אף שהוא הוזכר כמועמד להגיע לקבוצה. כעת, שיבק, שבמשך השנים סיפר בקצרה על הסיבה שלא הגיע לירושלים למרות שהיה מועמד בולט ב-2010, חושף לראשונה את הסיפור המלא בראיון מיוחד לכותב שורות אלו במסגרת פודקאסט “התשיעית באירופה” מבית אתר “ספורטס רבי”.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“היום אפשר לספר, אני לא בנאדם שרוצה לפגוע באף אחד”, פותח שיבק. “ישבתי אצל עודד קטש בבית יחד עם דן שמיר ב-2010, ואנחנו מתכננים את המוקדמות לאליפות אירופה, אז בקיץ לא היו חלונות והיינו נוסעים בית-חוץ שזה מטורף, אבל זה מה שהיינו עושים. עודד ואני חברים מאוד טובים, מעבר לזה שהוא היה עוזר שלי, וכמה ימים לפני דני קליין הרים לי טלפון ואמר לי ‘אריק, תשמע, הייתה לנו ישיבת הנהלה ואנחנו רוצים אותך לשנתיים. זה מתאים לך?’. אמרתי לו, ‘תשמע, אני צריך להגיד כן או לא למונס בבלגיה אם אני אומר כן יש לי שנתיים במונס ואם אני אומר לא אז אני נשאר בארץ. הוא אומר לי ‘אוקיי, בוא נשב ונדבר’. ישבו ודיברו, רואה החשבון שלהם דיבר עם יוסי גאייר, עורך הדין שלי, והם התחילו לגלגל את העניינים. עודד יודע מזה כי סיפרתי לו. אני יושב אצל עודד בבית והוא מקבל טלפון, נדמה לי שמחומסקי, שאומר לו ‘תשמע, אני רוצה שתבוא אליי למשרד. אני רוצה לשבת לדבר איתך, אני רוצה שתאמן את הפועל ירושלים'”.

“עודד שואל אותי בשקט ‘מה לעשות?'”, ממשיך שיבק, “ואמרתי לו ‘לך לפגישה, כי אני בהפועל ירושלים לא אאמן’. הסתיימה השיחה, ואז הוא שואל אותי ‘למה?’. אמרתי לו ‘עזוב, אם אחד אומר ככה ואחד הולך למאמן אחר זה לא מתאים לי. או שכולם רוצים אותי, או שאני לא בא’. מהבית של עודד הרמתי טלפון למונס והודעתי להם שאני חוזר למונס. אמרתי לגאייר ולסוכן שלי באירופה, יאן לוכטנברג, ‘יאן, תתחיל לעשות חוזה, אני חותם במונס’, וחתמתי. חיים אוחיון ז”ל לחץ על עודד להישאר בגליל, ועודד מאוד התלבט אם ירושלים או גליל, הוא לא ידע מה להחליט. אני זוכר את גידי דודי מתקשר אליי ואומר לי ‘אריק, תשמע, אנחנו מבקשים שתחכה’. אמרתי להם ‘זה מאוחר מדי, אני כבר הודעתי’. יום שישי אחר הצהריים הוא מדבר אותי ואני יושב עם חבר, סמי סואץ, אבא של ליעד, אצלו בבית, הוא עושה לי ‘תדבר איתם’, ואני אומר לו ‘לא, חתמתי במונס. גמרנו’. עודד הלך לירושלים ואני חזרתי למונס, זכיתי בגביע עם מונס, ובגדול, אם אני מדבר על ירושלים, לא אסתיר את זה ולא אכחיש את זה, זה מועדון שמאוד-מאוד רציתי לאמן בו, אבל אולי זה המועדון היחיד בישראל שלא עמדתי שם על המגרש”.

Oded Kattash – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!