“קבוצה מהסיבוב השני הבטיחה חוזה, אבל נבחרתי במקום גבוה יותר משהייתי אמור”: סיפור הדראפט של אליהו

נוב 3, 2023 | כדורסל

על ידי Moshe Halickman

ליאור אליהו רשם קריירה מפוארת בכל קנה מידה. בין אם זה התארים האישיים, אליפויות ישראל ובראשן הזכיות ההיסטוריות עם הפועל ירושלים, אליפות ספרד עם באסקוניה או היורובאסקטים הרבים במדי הנבחרת, כוכב העבר עשה כמעט הכל. אבל אם יש משהו מרכזי שאליהו לא זכה לטעום באמת אז מדובר ב-NBA. אליהו אומנם נבחר במקום ה-44 בדראפט 2006 על ידי אורלנדו מג’יק ומייד נשלח בטרייד ליוסטון רוקטס, אך לצערו הוא אף פעם לא זכה לשחק בליגה הטובה בעולם. לאחרונה, אליהו התארח לראיון בלעדי אצל כותב שורות אלו ורונן יעקבוסון במסגרת פרק מספר 100 החגיגי של פודקאסט “התשיעית באירופה” מבית “אתר ספורטס רבי”, כאשר הוא דיבר על הכל, כולל הסיפור המרתק מאחורי הבחירה בדראפט, שמובא כאן בכתב. הפרק המלא כמובן מצורף כאן להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google

“סיפור האן.בי.איי הוא סיפור מורכב”, פותח אליהו. “אני לא הייתי אמור ללכת לדראפט, הייתי בזמנו במחנה של ריבוק, שזה היה השחקנים הצעירים הכי טובים באירופה, התאמנתי באירופה ופגשתי שם כל מיני ג’נרל מנג’רים, שכולם היו בשיחות אבל אף אחד לא הראה איזושהי רצינות לקראת בחירה, ואני חשבתי שאין לי מה ללכת לדראפט הזה. הסוכן שלי התקשר אליי ממש יומיים לפני, ואמר לי שיש איזושהי קבוצה, אסור להגיד את שמה, שהיא סוג של הבטיחה שהיא תבחר בך בסיבוב השני, אבל למעשה היא מבטיחה לך חוזה. לכן אני הלכתי רק יומיים לפני הדראפט עצמו, ובדיעבד זו הייתה טעות, כי משום מקום יוסטון באה ובחרה בי בבחירה ה-44. לכן אני בא לכל השחקנים ואומר להם שאם הקבוצה בסיבוב השני לא מבטיחה לכם חוזה מובטח, למרות שזה סיבוב שני אין לכם אינטרס ללכת, כי במהלך הקריירה היו לי כמה וכמה קבוצות שרצו להציע לי להגיע, אבל הזכויות היו שייכות ליוסטון, הם רצו שחרור ואני כבר הפכתי לשחקן יקר באירופה, זה סיבך את כל העניינים והפך את כל ההגעה שלי לאן.בי.איי ליותר מסובכת, וזו אחת הסיבות שזה לא קרה. באן.בי.איי צריך להיות הרבה פעמים במקום הנכון ובזמן הנכון, וכנראה שאני לא הייתי”.

בנוגע לשאלה איפה הוא נבחר ביחס לאיפה שהוא היה אמור להיבחר, עונה אליהו: “גבוה יותר. אני נבחרתי בבחירה ה-44. חיכיתי לקבוצה עם מספר אחר, לא אגיד איזו. הכל היסטוריה”.

Lior Eliyahu – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!