“צריכים להיות כמו הפועל חולון, הפועל ת”א והפועל ירושלים”

אוק 14, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

באדיבות מנהלת הליגה

יומיים לפני משחק הבית הראשון שלה העונה בליגת ווינר סל, ערכה היום (חמישי) הפועל “בי-קיור לייזר” חיפה מסיבת עיתונאים לרגל פתיחת העונה, בהשתתפות היו”ר יובל רוסמן, המאמן אלעד חסין והקפטן אופק אביטל. מסיבת העיתונאים שודרה ישירות בעמוד הפייסבוק של המועדון.

“רצינו לעלות לשלב הבתים ביורופקאפ, בשביל זה נרשמנו לאירופה”, אמר חסין, “עשינו את הכי טוב שאפשר ולצערנו זה לא הצליח. המטרות שלנו הן קודם כל, ואני אומר את זה בלי להתבייש, זה להיכנס לפלייאוף. בשנה שעברה רצינו להישאר בליגה וסיימנו במקום החמישי ועכשיו אנחנו רוצים לעשות עוד קפיצת מדרגה. זה מתחיל ונגמר בעבודה על המגרש, בנינו סגל ארוך יותר עם יותר אופציות משנה שעברה”.

“חד משמעית אנחנו רוצים לתקוע יתד בליגה”, המשיך המאמן, “השנה השנייה היא מבחן מאוד גדול לקבוצות שעלו ליגה כדי לתקוע יתד ולהראות שהן שייכות. נכון שהקבוצה עשתה קפיצת מדרגה, אבל זה לא רק בגללי. זה הצוות הגדול שסביבי ועושה עבודת קודש. המטרה היא להשתפר כל שנה ולעשות עוד צעד לעומת השנה הקודמת. החיבור בשנה שעברה היה יותר מהיר כי הייתה המשכיות, אבל נעשה הכל כדי לחבר את העסק. כימיה זו מילת קסם בספורט, אני מקווה שהיא תהיה יותר טובה ככל שנתאמן יותר”.

היו”ר רוסמן: “הכח של המועדון הזה הוא במשפחתיות, זה מה שנותן לי את השקט לעבוד ולהביא עוד כספים. הפועל חיפה, בראשותו של אלעד חסין שהתחבר ברמה מטורפת למועדון, זה מועדון משפחתי ומחויב פי כמה מבכל מקום אחר. אין ספק שהפועל חיפה, בדרך שלנו ובשקט, עם הגב הכלכלי, המטרות שלנו הן להיות אחד המועדונים הכי טובים במדינה. החוויה שלנו באירופה הייתה מדהימה, אין ספק שיש פוטנציאל מצוין ויש לנו סבלנות”.

רוסמן נשאל איפה הוא רואה את המועדון בעוד עשור: “הפועל חיפה צריכה להביא תואר, זה אחד החלומות שלי. אני לא מפחד מכותרות. אנחנו רוצים להיות אחת משש הקבוצות הכי טובות במדינה. אנחנו רוצים להגיע רחוק ולהיות קבוצה משמעותית בליגה. אני פה בשביל שהפועל חיפה תיקח תואר וזו גם המטרה של אופק שיושב לצידי. אנחנו כבר מדברים עם עמית שמחון על הארכת חוזה ועם אלעד על מה נעשה בשנה הבאה, אנחנו מסתכלים לטווח הארוך. אנחנו צריכים להיות כמו הפועל חולון, הפועל ת”א והפועל ירושלים, שהן קבוצות גדולות בכדורסל הישראלי. זה גם מה שהספונסרים רוצים”.

“לפני חמש שנים קיוויתי וחלמתי ורציתי להיות במעמד הזה”, אמר אביטל, “אני מופתע שהגענו לכאן כל כך מהר, אני מעריך את יובל ואלעד שנתנו לי את הכבוד להיות הקפטן. אני מקווה שנמשיך להצעיד את הקבוצה קדימה. חדר ההלבשה מאוד מלוכד ומאוד חזק, אנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. יש אנשים מאוד טובים בקבוצה ומעבר לכדורסל אנחנו גם חברים. אין ספק שהחיבור הזה הוא מה שנתן לנו לפני שנה את הפוש. אני מקווה שנגיע השנה לפלייאוף ואם נהיה בריאים אולי נעשה קצת יותר”.

חסין נשאל על הוויתור על ג’ייסון סיגרס וראקים באקלס: “הייתי בכמה מועדונים בחיים שלי ופה יש אווירה אחרת לגמרי. באנו בשנה שעברה בגישה של המשכיות, כדי שיהיה לנו בסיס טוב ואותו לחזק וללכת לקרבות ההישרדות. השנה, בגלל שרצינו להצליח באירופה, החלטנו על קונספט קצת שונה. סיגרס שחקן מדהים שתרם רבות, הוא וראקים הם חלק מהסיבות שבגללן אנחנו כאן היום. טבע הענף וטבע הספורט שלפעמים זה נגמר, שני הצדדים שמחו לעבוד ביחד במשך שנתיים נהדרות. השאיפה שלנו היא להמשכיות, אבל הכל תלוי בתוצאות. המועדון מכיר תודה לשניהם”.

על ההופעה באירופה: “ההכנה שלנו הייתה בעייתית, גרגורי הגיע באיחור בשל קשיים בירוקרטיים, סקוטי ג’יימס הגיע עוד אחריו ו-וויל ריימן בכלל לא היה איתנו באירופה. היינו צריכים את השבוע הזה כדי להתגבש, אבל כולנו הרגשנו, גם השחקנים וגם הצוות, שהחוויה הזו של להיות שבוע ביחד ולהתנתק מהיום-יום, עזרה לנו להתגבש. אני מאוד מקווה שנראה את זה במשחקים הבאים. אני לא מכיר הרבה קבוצות שמתחברות באוקטובר ומשחקות כאילו הן במרץ-אפריל-מאי. עם הזמן העסק יהיה יותר ויותר טוב”.

על נושא הרכש: “התפקיד שלי כאן הוא בין היתר להביא שחקנים שמתאימים לשוק של הפועל חיפה, בשנה שעברה עשינו את זה עם קינן אוואנס וגם עם לנארד פרימן. אני חושב שבכלל, אם מסתכלים על המספרים של השחקנים בשנה שעברה, כולם פרט לאחד עשו עונת שיא בקריירה וזה סימן טוב לחיבור למועדון. אחרי שחקן כמו קינן אוואנס, שהיה אולי הכי יעיל בליגה, ידענו שנצטרך בעל בית ובגלל זה הבאנו את גרגורי ורגאס. אבל זה לא רק הוא, הבאנו לידו את קאדים אלן והאתגר הגדול הוא למצוא את הבלאנס ביניהם. אנחנו מאוד מאמינים בגרגורי”.

“אנחנו מועדון שבנוי על האוהדים, ברור שהקהל זה הדבר מס’ 1 בקבוצה”, סיים אביטל, “אנחנו לא יכולים להתקיים בלעדיו. הקהל תמיד היה שם בשבילנו, בכל ליגה. אנחנו מודים לו ומחכים לראות עוד ועוד אוהדים באולמות. ככל שנגיע יותר רחוק, יותר קהל יגיע”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!