ציוני השחקנים של נבחרת ישראל בהפסד לאסטוניה

אוג 15, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

נבחרת ישראל הפסידה 67:65 לאסטוניה בטאלין בתום דרמה אדירה במשחק השלישי שלה במסגרת טורניר טרום מוקדמות האולימפיאדה ובכך סיימה את בית א’ עם מאזן 1:2 בדרך למקום הראשון ולהעפלה לחצי הגמר. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל אנשי הנבחרת שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

חמישייה

רכז: יפתח זיו – 5

תרם בהגנה מהפתיחה תוך שלקח ריבאונדים, אך החטיא את הזריקות הראשונות שלו. פתח את המחצית השנייה עם סל מחצי מרחק וסחיטה של עבירה בלתי ספורטיבית בדרך לזריקות עונשין מדויקות. הציג חוש נפלאה לריבאונד ההתקפה כולל במאני טיים, אך לאורך המשחק התקשה לשמור על הכדור, וגם סידר ליריבה מהלך של סל ועבירה במאני טיים, מה שהראה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך.

קלע: ים מדר – 4

מסר היטב מהפתיחה, אך החטיא הרבה זריקות, כשהוא גם לא היה מדויק במאני טיים. חטף בהגנה, אך עשה עבירה בלתי ספורטיבית במהלך הרבע השלישי, מה שהפך את המומנטום, בנוסף לכך שהוא רשם עבירה טכנית עמוק בתוך הדקה האחרונה של ההתמודדות, כשהוא יצא בחמש עבירות.

סמול פורוורד: נתנאל ארצי – 4

החטיא במצבים הראשונים שאליהם הגיע, אך כמו תמיד נלחם בהגנה וסיפק מהלך נפלא של סל ועבירה אחרי חטיפה במהלך הרבע השני, כשאת זריקת העונשין הוא לא הצליח לתרגם לנקודה. לצערו, הוא לא הצליח לקלוע מבחוץ, כולל במאני טיים.

פאוור פורוורד: עוז בלייזר – 6

נלחם על ריבאונדים מהפתיחה וצלף שלשה שהעלתה את הנבחרת ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השלישי.

סנטר: רומן סורקין – 9

סיפק את כל 5 הנקודות הראשונות של ישראל, כולל הטבעה מפלצתית. המשיך לסיים מבפנים פעם אחר פעם ולקח ריבאונדים כולל מהלך של סל אחרי ריבאונד התקפה. סיפק אלי-הופ אדיר כדי להעביר את היתרון לנבחרתו במהלך הרבע הרביעי. גם מסר היטב החוצה, וסיפק חסימה נפלאה במאני טיים. לא היה הכי מדויק מקו העונשין, ולא הצליח לקלוע ממרחק.

Roman Sorkin – Photo Credit: FIBA

ספסל

יאיר קרביץ – 8

פתח עם איירבול מחוץ לקשת אך לאחר מכן סיים היטב מבפנים כמה פעמים כולל חדירות נהדרות והתגנב כדי לחטוף כדורים. צלף שלשה סמוך לסיום שעון הזריקות בשלב מוקדם של המחצית השנייה. גם נלחם על הריבאונד בשני צידי הפרקט. לצערו נחסם במאני טיים אחרי עוד חטיפה נפלאה.

בר טימור – 9

הקפטן פתח עם תרגיל בהוצאת חוץ כשזרק את הכדור על שחקן יריב, קיבל אותו בחזרה וסחט עבירה בדרך לזריקות עונשין מדויקות. צלף שלשה שהורידה את ההפרש לנקודה באמצע הרבע השני. גם חילק אסיסטים לצד איבודים. רשם חטיפה מרשימה בהגנה באמצע הרבע הרביעי, ומייד שלח את סורקין לאלי-הופ. צלף שלשה אדירה שהחזירה את היתרון לנבחרת בשלב מתקדם של הרבע הרביעי, אך לצערו לא הצליח לתפוס כדור קריטי. קלע עוד שלשת קלאץ’ שהורידה את ההפרש לנקודה בלבד וחטף כדור בשניות הסיום, כשלצערו הוא החטיא שלשת ניצחון, שהייתה יכולה להפוך את הציון שלו למושלם משחק שני ברציפות. בפן החיובי של אותה זריקה, זה הבטיח שהמשחק ייגמר בין אם הוא היה קולע ובין אם הוא היה מחטיא, מה שגרם לכך שישראל סיימה במקום הראשון בבית, כשאם הוא היה קולע זריקה לשתיים ייתכן שנבחרתו הייתה מפסידה בהפרש לא רצוי לאחר הארכה.

גבי צ’אצ’אשווילי – 6

פתח את הרבע השני בצורה מצוינת כשהגיע לקו, דייק משם, סיים גם מבפנים ותרם בהגנה כולל ריבאונדים. פחות שיחק במחצית השנייה.

ללא ציון: רועי הובר ורועי פריצקי (לא שיחקו מספיק)

מאמן: אריאל בית הלחמי – 6

ראה את חניכיו פותחים את המשחק בצורה רעה בשני צידי הפרקט, ולקח פסק זמן. המצב רק החמיר, אלא שחניכיו הצליחו בסופו של דבר לצאת מהבור. הכניס את הובר עמוק בתוך המחצית הראשונה, וקיבל ממנו שלשה שהשוותה את התוצאה. הלך עם קרביץ כולל החלטה לפתוח איתו את המחצית השנייה במקום ארצי, וזה עבד היטב בדרך ליתרון מבטיח. אלא שאז חלה נפילה, כל הדרך למפגש צמוד. שיתף את פריצקי רק בסיום הרבע השלישי. דאג שטימור יזרוק שלשה בסיום כדי להבטיח את ההעפלה לשלב הבא מהמקום הראשון, וזה מה שחשוב. עולה על כל הציפיות עד כה, ויכול להמשיך לחלום.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!