ציוני השחקנים של מכבי תל אביב בהפסד לברצלונה

אפר 4, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: FC Barcelona

מכבי תל אביב הפסידה בחוץ 92:89 לברצלונה הספרדית בתום דרמה אדירה במשחק במסגרת היורוליג, ובכך אוחזת במאזן 14:19 ותדורג באופן סופי במקום השביעי בדרך ליתרון ביתיות בשלב הפליי-אין. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל אנשי הקבוצה שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 4

פתח את המשחק בצורה קטסטרופלית כשהחטיא את הזריקות שלו ואיבד כדורים, והמצב לא השתפר גם בסיום המחצית הראשונה. היה יותר טוב במחצית הראשונה, כשסיפק נקודות ברבע השלישי, תפס ריבאונד התקפה קריטי במאני טיים, ובהמשך הוריד את ההפרש ל-2, אבל בשורה התחתונה הוא ממשיך להיות הצל של השחקן שראינו בעונה שעברה. סיים עם 6 נקודות (2 מ-6 לשתיים, 0 מ-3 לשלוש ו-2 מ-2 מקו העונשין), 6 אסיסטים לעומת 2 איבודים וסחיטה של 4 עבירות, 8 במדד היעילות ומינוס 24 במדד הפלוס-מינוס ב-24 דקות, כלומר ב-16 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה בפלוס 21.

קלע: ווייד בולדווין – 9

סחב את קבוצתו על הגב מבחינה התקפית בפתיחה הלא טובה, כשהוא חדר עם קשיחות כדי לסיים מבפנים. פתח את המחצית השנייה עם סל מבפנים. הוכנס לשניות הסיום של הרבע השלישי והחזיר עם חדירה מושלמת על הבאזר, כשלאחר מכן הוא הטביע בתחילת הרבע הרביעי והמשיך לספק סלים גדולים מבפנים, כולל אחד שהחזיר את היתרון לקבוצתו באמצע הרבע המכריע, ומעל הכל השווה את התוצאה עם סל ענק מחצי מרחק 27.4 שניות לסיום, אלא שלצערו הוא גם החטיא שלשה בסיום בדרך להפסד, במשחק שבו הכדורים שלו מחוץ לקשת לא נכנסו. תרם בהגנה ברבע הרביעי. סיים עם 22 נקודות (10 מ-16 לשתיים, 0 מ-4 לשלוש ו-2 מ-2 מהקו), 2 אסיסטים לעומת 2 איבודים וסחיטה של 4 עבירות לצד מינוס 13 במדד הפלוס-מינוס ב-29 דקות, במשחק נוסף שבו הוא הוכיח שהוא בחוד החנית של המפעל.

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 5

הטביע בפתיחה, אך נעלם בהמשך המחצית הראשונה. החזיר את היתרון לקבוצתו עם שלשה בשלב מוקדם של המחצית השנייה, והוריד את ההפרש ל-3 בלבד עם הטבעה בתחילת הרבע הרביעי. אלא שהוא עשה עבירה קריטית במאני טיים והחטיא שלשות. סיים משחק לא טוב שלו עם 7 נקודות (2 מ-5 לשתיים, 1 מ-3 לשלוש), 6 ריבאונדים ומינוס 12 במדד הפלוס-מינוס ב-30 דקות.

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – ללא ציון (לא שיחק מספיק)

לא היה מדויק במצבים שאליהם הגיע בפתיחה, ולא חזר. סיים עם 0 נקודות (0 מ-2 לשתיים, 0 מ-1 לשלוש), 2 ריבאונדים, אסיסט אחד ואיבוד אחד בדרך למינוס 1 במדד היעילות ומינוס 3 במדד הפלוס-מינוס ב-6 דקות.

סנטר: ג’וש ניבו – 7

עשה עבודה אדירה בריבאונד. סיפק את הסל הראשון של קבוצתו, והמשיך לסיים מבפנים, לצד החטאות מקו העונשין. השווה את התוצאה בשלב מוקדם של המחצית השנייה. רשם מסירה רעה אחרי שקיבל כדור קריטי מכדור חוץ במצב של יתרון 84:85 בדקות הסיום, מה שעלה ביוקר. סיים עם 14 נקודות (6 מ-7 לשתיים, 2 מ-4 מהקו), 9 ריבאונדים, 2 איבודים, 20 במדד היעילות ומינוס 26 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-23 דקות, כלומר ב-17 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה בפלוס 23.

ספסל

ג’יימס ווב – 6

פתח עם פוט-בק נפלא בדרך ליתרון של קבוצתו, ובהמשך נעץ שלשה שהמשיכה את המומנטום בנוסף לכך שתרם בהגנה. לא חזר לשחק אחרי שצבר עבירות. סיים עם 5 נקודות (1 מ-1 לשתיים, 1 מ-1 לשלוש), 2 ריבאונדים, איבוד אחד ופלוס 3 במדד הפלוס-מינוס ב-12 דקות.

James Webb – Photo Credit: FC Barcelona

חסיאל ריברו – 8

נכנס בצורה יוצאת מן הכלל, כשסיפק סלים מבפנים כולל הטבעה תוך שהוא נהנה משיתוף הפעולה המפורסם עם תמיר בלאט בנוסף לכך שחסם בצורה מרשימה בהגנה והשתלט על ריבאונדים בשני צידי הפרקט. לא הצליח לבוא לידי ביטוי מבחינה התקפית במחצית השנייה, אבל זכה בטיפ-אוף קריטי באמצע המגרש והשיג חטיפה חשובה. המשיך בתקופה הטובה עם 8 נקודות (4 מ-8 לשתיים), 4 ריבאונדים (2 בהתקפה), 3 חטיפות בדרך ל-11 במדד היעילות ופלוס 19 במדד הפלוס-מינוס ב-18 דקות.

Jasiel Rivero – Photo Credit: FC Barcelona

תמיר בלאט – 9

פתח עם שלשה בנוסף לכך שמסר בחוכמה כהרגלו פעם אחר פעם לריברו, כשהקבוצה פשוט נראתה הרבה יותר טוב איתו מאשר עם בראון. צלף שלשה נוספת ברבע השלישי והמשיך לחלק אסיסטים לצד החטאות מחוץ לקשת ברבע הרביעי, אלא שבסופו של דבר הוא נעץ ממרחק זריקה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 5, מה שלצערו לא הספיק. סיים עם 9 נקודות (0 מ-2 לשתיים, 3 מ-5 לשלוש) ו-9 אסיסטים לעומת איבוד אחד בדרך למדד 12 ופלוס 23 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-19 דקות, כלומר ב-21 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה במינוס 26.

Tamir Blatt – Photo Credit: FC Barcelona

אנטוניוס קליבלנד – 6

הביא את הקשיחות ההגנתית שלו מהרגע שנכנס בדרך למומנטום של קבוצתו, בנוסף לכך שתרם סל אחרי ריבאונד התקפה והטביע באופן סופר מפלצתי ביד אחת אחרי כדרור בדרך ליתרון דו ספרתי. גם סיפק סל מרשים כשהצליח בדרך לא דרך להכניס את הכדור לתוך הטבעת אחרי שקיבל כדור ארוך בשלב מתקדם של הרבע השלישי, אבל נכנס לבעיית עבירות וספג על הראש את שלשת הניצחון של ניקולאס לפרוביטולה בשניות הסיום. סיים עם 6 נקודות (3 מ-3 לשתיים, 0 מ-2 לשלוש), 4 עבירות ופלוס 3 במדד הפלוס-מינוס ב-14 דקות, כשבשורה התחתונה הוא ממשיך לתרום לקבוצתו.

ג’ון דיברתולומיאו – 9

הקפטן הכניס אנרגיות נפלאות, כולל שלשה שהשוותה את התוצאה סמוך לסיום הרבע הראשון ושלשה נוספת ברבע השני. נלחם על ריבאונד התקפה חשוב בשלב מתקדם של הרבע השלישי בדרך לאסיסט לשלשה של בלאט. גם חטף כדור בדרך לאסיסט שנגס בהפרש בתחילת הרבע הרביעי, ובעיקר נעץ שתי שלשות רצופות שהעבירו את היתרון לקבוצתו, כשפעם נוספת הוא הפגין ווינריות סופר מרשימה. לצערו, זה נגמר בהפסד. סיים עם 12 נקודות (4 מ-5 לשלוש), 4 ריבאונדים (2 בהתקפה) ו-2 אסיסטים ללא איבוד בדרך למדד 19 ופלוס 23 במדד הפלוס-מינוס (גם הכי גבוה על הפרקט) תוך 17 דקות, כלומר ב-23 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה במינוס 26.

John DiBartolomeo – Photo Credit: FC Barcelona

רומן סורקין – 4

התקשה לתרום בדקות שלו על הפרקט כשהחטיא במצבים שאליהם הגיע. סיים עם 0 נקודות (0 מ-1 לשתיים, 0 מ-1 לשלוש), ריבאונד אחד, איבוד אחד, מינוס 3 במדד היעילות ומינוס 8 במדד הפלוס-מינוס ב-8 דקות.

מאמן: עודד קטש – 6

קבוצתו התקשתה בפתיחה, והוא לא לקח פסק זמן במצב של פיגור 15:8 כאשר הוא עדיין חיכה עם הרכב המחליפים, אבל ברגע שהם נכנסו חניכיו שיחקו כדורסל מרהיב בדרך ליתרון מרשים. אלא שהוא חזר לחמישייה הפותחת שלו למעט ניסיון לשלב את סורקין בעמדת הפאוור פורוורד, מה שלא עבד, והוא לקח פסק זמן כשהחל לאבד את היתרון. החזיר את סורקין בהמשך. במהלך הרבע השלישי העסק היה על סף פירוק, אלא שהוא החזיר את בולדווין בשניות הסיום, וקיבל ממנו סל חשוב. עשה ניסויים נוספים כמו ריברו לצד ניבו ובלאט לצד בראון. הבעיה היא שדווקא זמן לא רב אחרי השלשות של דיברתולומיאו הוא הוציא אותו למספר דקות, מה שבוודאי לא הועיל. רושם פספוס שגם עוצר את רצף הניצחונות האדיר של קבוצתו, אבל יכול לצאת עם סיבות לאופטימיות לקראת ההתקרבות לשלב הפליי-אין, שכן הוא כמעט ניצח. יצטרך למצוא דרך לשלב יותר את דיברתולומיאו ובלאט על חשבון בראון, מבלי שזה יפגע בתלכיד, כמו גם להחזיר את סורקין לעניינים ביורוליג.

מצטיין המשחק – ניקולאס לפרוביטולה (ברצלונה)

Oded Kattash – Photo Credit: FC Barcelona

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!