ציוני השחקנים בניצחון של מכבי תל אביב על הפועל תל אביב

יונ 13, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונות בכתבה: דב הליקמן

מכבי תל אביב ניצחה בבית 76:84 את הפועל תל אביב בדרבי התל אביבי בהיכל מנורה מבטחים במשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה בגמר הפלייאוף בליגת העל, ובכך עלתה ליתרון 0:1 בסדרה, כאשר לפני ההתמודדות נערך טקס מרגש לזכרו של ליאור ליובין ז”ל בהשתתפות בני משפחתו. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי תל אביב

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 8

חילק אסיסטים, אבל מיעט לספק נקודות, והחטיא שלשה אחר שלשה בפתיחת המחצית השנייה. בסופו של דבר החזיר את היתרון לקבוצתו עם שלשה גדולה במהלך הרבע הרביעי, ועשה זאת שוב בהמשך הרבע. קינח עם מסירה קסומה לריברו כדי לקרב את קבוצתו לניצחון. סיים עם 8 נקודות ו-8 אסיסטים ללא שום איבוד.

קלע: ג’ון דיברתולומיאו – 8

הקפטן צלף שלשות, כולל אחת שהחזירה את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע השלישי בדרך לפסק זמן של היריבה. ספג לחובתו עבירות מעוררות מחלוקת ברבע הרביעי. סיים עם 9 נקודות ב-3-3 לשלוש.

סמול פורוורד: בונזי קולסון -9

פתח עם פייד-אוויי. גם לקח ריבאונדים, והחזיר את היתרון לקבוצתו כשפרץ את הסכר בשלב מוקדם של המחצית השנייה. קלע 5 נקודות רצופות בשלב מתקדם של הרבע הרביעי כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 6, והוסיף עוד סל שהשלים 7 נקודות רצופות עבור קבוצתו. סיים עם 18 נקודות, 7 ריבאונדים ו-22 היעילות, כשהוא נלחם על הפרקט כהרגלו כדי להוביל את קבוצתו לניצחון.

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – 6

פתח עם 7 נקודות ברבע הראשון בזכות שיתוף פעולה פורה עם ג’וש ניבו, בנוסף לכך שחסם בהגנה את תומר גינת. סיים עם אותה כמות נקודות.

סנטר: ג’וש ניבו – 9

חזר מהפציעה, ודייק פעם אחר פעם מבפנים בדרך ל-11 נקודות ברבע הראשון בנוסף לכך שמסר בחוכמה לכהן. סיים את המחצית הראשונה עם 15 נקודות, כשלצד זה הוא החטיא זריקות עונשין ולא הוסיף אף נקודה במחצית השנייה, אבל לקח ריבאונדים חשובים ברבע הרביעי כדי לקרב את קבוצתו לניצחון. גם חסם בהגנה. סיים עם 15 נקודות, 9 ריבאונדים (5 בהתקפה), 3 אסיסטים ללא שום איבוד ו-22 במדד היעילות ב-27 דקות (הכי הרבה בקבוצתו).

ספסל

רומן סורקין – 6

השתלט על ריבאונדים בהתקפה, אבל לא היה מדויק במצבים הראשונים שאליהם הגיע, כשהוא סיים את המחצית הראשונה ללא נקודות. צבר נקודות ברבע השלישי, כולל שלשה מטווח NBA כדי להחזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע, אחרי שהוא ספג הטבעה על הראש מבריאן אנגולה. לצד זה, נכנס לבעיית עבירות. משחק לא טוב של ה-MVP הטרי, אבל עדיין הצליח לתרום עם 6 נקודות (1-4 לשתיים) ו-6 ריבאונדים.

ג’ו תומאסון – 5

החטיא את הזריקות שלו (0-3 לשלוש), אבל תרם בהגנה. לא שותף במחצית השנייה. סיים עם מינוס 4 במדד היעילות ופלוס 9 במדד הפלוס-מינוס ב-6 דקות.

תמיר בלאט – 2

פתח לא טוב כשהוא גם סיים את המחצית הראשונה עם 0 נקודות, והמשיך להחטיא במחצית השנייה. סיים ללא נקודות (0-6 מהשדה) ו-6 אסיסטים לעומת 3 איבודים ב-23 דקות.

רפי מנקו – 8

הוריד את היריבה לפסק זמן עם שלשה ברבע השני, והעיר את קבוצתו ברבע השלישי עם סחיטה של עבירה לשלוש זריקות. קלע שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 5 עמוק בתוך הרבע השלישי. סיים עם 9 נקודות ופלוס 12 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-16 דקות.

חסיאל ריברו – 8

חגג בצבע ברבע השני, לצד החטאות מהקו. במחצית השנייה הוא התקשה לסיים מבפנים, אבל בסופו של דבר הצליח להעלות את קבוצתו ליתרון 11 בדקות הסיום של הרבע הרביעי עם שני סלים שקירבו אותה לניצחון, כשהוא גם קינח עם עוד אחד. סיים עם 12 נקודות ו-6 ריבאונדים (4 בהתקפה) ב-15 דקות.

מאמן: עודד קטש – 8

בחר לפתוח עם דיברתולומיאו ולא עם תומאסון. חניכיו לא הצליחו לנצל מספיק רגעי מומנטום במחצית הראשונה, שאותה הם סיימו למרות זאת ביתרון 5. פתח את המחצית השנייה עם בלאט וסורקין במקום דיברתולומיאו וכהן, וזה לא עבד, כשבסופו של דבר הוא הזעיק פסק זמן במצב של פיגור 5. בשורה התחתונה, היה אקטיבי מאוד בנוגע לשריקות השופטים, ומצא הרכבים שעבדו בדרך לניצחון כה חשוב לעיני הקהל הביתי. התעקש על בלאט בערב רע.

הפועל תל אביב

חמישייה

רכז: טיילר אניס – 7

חילק אסיסטים וחדר היטב פעם אחר פעם, כשלצד זה הוא החטיא את השלשות שזרק (0-3 לשלוש). סיים עם 14 נקודות, 6 ריבאונדים, 6 אסיסטים וסחיטה של 6 עבירות ב-34 דקות (הכי הרבה על הפרקט).

קלע: בר טימור – 7

הקפטן צלף שתי שלשות ברבע הראשון, אבל לצערו נפצע והצליח לחזור רק עמוק בתוך הרבע השלישי, שאותו הוא חתם עם שלשה אדירה שהשוותה את התוצאה. סיים עם 9 נקודות (3-4 לשלוש) ב-14 דקות.

סמול פורוורד: אקסבייר מנפורד – 7

פשוט להט בפתיחה בדרך ל-12 נקודות ברבע הראשון, והשלים את הריצה של קבוצתו בתחילת המחצית השנייה כשהעביר אליה את היתרון. אלא שבשורה התחתונה, למעט סחיטת עבירה לשלוש זריקות ברבע הרביעי כדי להשוות את התוצאה הוא התקשה לתרום מאז, ושלשה שהעלתה את מאזנו ל-20 נקודות כשכבר היה מאוחר מדי לא מסתירה זאת.

פאוור פורוורד: תומר גינת – 7

לא היה בעניינים בפתיחה, אבל בסופו של דבר צלף שלשה שהעבירה את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע השני. פתח את המחצית השנייה עם שלשה, כשלצד זה הוא החטיא את הזריקות הבאות שלו מבחוץ. הוסיף סלים מבפנים. סיים עם 11 נקודות ו-6 ריבאונדים.

סנטר: קייל אלכסנדר – 6

ראה את ניבו חוגג מולו במחצית הראשונה, אבל במחצית השנייה הוא כבר עשה עבודה נהדרת בצד ההגנתי כשהשתלט על ריבאונדים, וחסם באופן מפלצתי ניסיון הטבעה של בראון. לצד זה, עדיין מתקשה בהתקפה. סיים עם 5 נקודות (1-3 לשתיים), 7 ריבאונדים, 3 חסימות ו-15 במדד היעילות ב-26 דקות.

ספסל

בריאן אנגולה – 4

חזר מהפציעה, ונראה חלוד כשקיבל החלטות. בסופו של דבר החזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע השלישי עם הטבעה מפלצתית על הראש של סורקין. סיים עם 2 נקודות בלבד (0-4 לשלוש), 2 איבודים על אסיסט אחד, מינוס 4 במדד היעילות ומינוס 8 במדד הפלוס-מינוס ב-19 דקות.

ג’יילן הורד – 8

תיקן מבפנים אחרי ריבאונדים בהתקפה, והחזיר לקבוצתו את היתרון במהלך הרבע השלישי. סיים עם דאבל-דאבל של 15 נקודות (5-7 לשתיים) ו-11 ריבאונדים (5 בהתקפה) בדרך ל-23 במדד היעילות ב-31 דקות.

עידן זלמנסון – 4

לא היה מספיק טוב בדקות שלו על הפרקט, ולא שותך במחצית השנייה. סיים עם 0 נקודות (0-1 לשתיים), איבוד אחד, מינוס 2 במדד היעילות ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-6 דקות.

דאסטי הנאס – 4

החטיא את הזריקות שלו, אבל למזלו חבריו לקבוצה היו שם כדי לתקן. לא שותף במחצית השנייה. סיים עם 0 נקודות (0-4 מהשדה), מינוס 5 במדד היעילות ומדד הפלוס-מינוס היחיד שלא היה שלילי ב-8 דקות.

מאמן: סטפאנוס דדאס – 6

בחר לפתוח עם החמישייה מהמשחק השלישי בסדרה מול עירוני קריית אתא, למרות החזרה של בריאן אנגולה. נאלץ להסתדר ללא טימור במשך רוב המשחק, והחזיר אותו עמוק בתוך הרבע השלישי. נתן הזדמנות להנאס, אך לא לגיל בני. היה חזק בעניינים במחצית הראשונה, למרות שהיריבה הייתה לא רחוקה מלהתחיל לברוח. פתח את המחצית השנייה עם הורד במקום טימור, וקבוצתו החלה לקחת פיקוד. הביע את זעמו על השיפוט כשהיריבה החזירה אליה את היתרון בשלב מתקדם של הרבע השלישי, והוא לקח פסק זמן. בסופו של דבר, על אף הנסיבות הוא יכול לצאת בתחושת פספוס.

מצטיין המשחק – בונזי קולסון

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!