ציוני השחקנים בניצחון של מכבי תל אביב על הפועל ירושלים

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונות בכתבה: דב הליקמן

מכבי תל אביב ניצחה בבית 82:89 את הפועל ירושלים בהיכל מנורה מבטחים בתום דרמה במשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה בחצי גמר הפלייאוף בליגת העל, ובכך עלתה ליתרון 0:1 בסדרה. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי תל אביב

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 4

שוב התקשה מול ירושלים מהפתיחה. סיפק כמה סלים מבפנים, אבל בעיקר החטיא זריקות חשובות. התקשה גם במשימה של סגירת סיפור מהקו. סיים עם 2-11 מהשדה כולל 0-5 לשלוש, 2 אסיסטים לצד 2 איבודים ומדד פלוס-מינוס שלילי. למזלו, יש את תמיר בלאט.

קלע: ג’ו תומאסון – 4

פרץ את הסכר עבור קבוצתו בפתיחה, אבל עשה עבירה לשלוש זריקות ברגעי הסיום של המחצית הראשונה. לא שותף במחצית השנייה.

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 9

לא בא לידי ביטוי בפתיחה, והשתחרר עם סל שהשווה את התוצאה ברבע השני. החזיר לקבוצתו את היתרון בהמשך הרבע. השווה את התוצאה בתחילת הרבע הרביעי עם הטבעה. השאיר נקודות על הקו, אבל החזיר את היתרון לקבוצתו עם סל אחרי ריבאונד התקפה בשלב מתקדם של הרבע הרביעי, והוסיף זריקה אדירה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 4. סיים עם 16 נקודות (4-8 מקו העונשין), 9 ריבאונדים וסחיטה של 6 עבירות בדרך ל-20 במדד היעילות ב-33 דקות (הכי הרבה על הפרקט), כשהוא היה מפתח חשוב בדרך לניצחון.

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – 4

שוב התקשה מול ירושלים, כשהוא היה חלק מהפתיחה הרעה של קבוצתו. סיים עם מינוס 7 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך בקבוצתו) ב-12 דקות.

סנטר: ג’וש ניבו – 6

סיפק סלים מבפנים כול אחד שהעלה את קבוצתו ליתרון ראשון במהלך הרבע השני, אבל החטיא זריקות עונשין. השווה מחדש את התוצאה עם פוט-בק, אבל לא שיחק במחצית השנייה בעקבות מתיחה בגיד הרגל. סיים עם 11 נקודות (5-6 לשתיים), 6 ריבאונדים, 16 במדד היעילות ומדד פלוס-מינוס שלילי ב-14 דקות.

ספסל

תמיר בלאט – 10

חילק אסיסטים כשנכנס, וסיפק יכולת קליעה ברבע השני. העיר את קבוצתו בתחילת המחצית השנייה עם שלשה, והעביר את היתרון לקבוצתו באמצע הרבע השלישי עם מהלך משוגע של שלשה ועבירה, ומייד סחט עבירת תוקף. החזיר את היתרון לקבוצתו עם זריקות עונשין מדויקות במהלך הרבע הרביעי, ובסך הכל רשם 4 נקודות רצופות משם. סיים עם דאבל-דאבל ענק של 16 נקודות (3-5 לשלוש, 7-7 מהקו) ו-11 אסיסטים לעומת 3 איבודים יחד עם סחיטה של 11 עבירות בדרך ל-31 במדד היעילות ב-30 דקות, שבהן הוא רשם פלוס 9 במדד הפלוס-מינוס. המשחק הגדול בקריירה?

חסיאל ריברו – 8

דייק מבפנים כשנכנס, כולל הטבעה מפלצתית אחרי כדרור ומהלך נפלא של סל ועבירה, כאשר הוא גם דייק מהקו כדי לנגוס בהפרש בדרך ל-9 נקודות כבר ברבע הראשון. המשיך מאותו מקום עם סל שפתח את הרבע השני. החזיר את היתרון לקבוצתו עם זריקות עונשין מדויקות במהלך הרבע הרביעי. דייק מהקו כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 6 במאני טיים, אבל גם רשם איבוד קריטי וביצע עבירה מיותרת לשלוש זריקות, מה שהשאיר את היריבה בחיים. סיים עם 16 נקודות (8-9 מהקו) וסחיטה של 7 עבירות בדרך ל-18 במדד היעילות ב-20 דקות, שבהן הוא רשם פלוס 14 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט).

רומן סורקין – 9

פתח עם סלים מבפנים, וצלף שלשה בשלב מוקדם של הרבע השני. גם חסם באופן מפלצתי בהגנה את יובל זוסמן. החזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע השלישי עם שלשה, והשווה מחדש את התוצאה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סגר עניין עם ריבאונד הגנה וסחיטת עבירה בדרך לזריקות עונשין מדויקות. סיים עם 14 נקודות ו-21 במדד היעילות. שחקן העונה.

ג’ון דיברתולומיאו – 4

הקפטן היה שקט במשך רוב הערב. החזיר לקבוצתו את היתרון עמוק בתוך הרבע השלישי עם חדירה נהדרת. רשם פלוס 7 במדד הפלוס-מינוס.

רפי מנקו – 4

עשה פעולות שליליות בהתקפה, כשהוא החטיא את הזריקות שלקח מהשדה (0-3 לשלוש). כן דייק מהקו, ורשם את מדד הפלוס-מינוס הגבוה על הפרקט בדומה לריברו (פלוס 14) ב-14 דקות.

Rafi Menco – Photo Credit: Dov Halickman

מאמן: עודד קטש – 8

קבוצתו שוב פתחה בצורה רעה מול ירושלים בהיכל, ובמקום לקחת פסק זמן הוא העדיף לבצע חילופים. לקח צ’אלנג’ בטענה לעבירה בלתי ספורטיבית ברבע השני, ולא זכה. פתח את המחצית השנייה עם בלאט וריברו במקום תומאסון וניבו, כשהוא נאלץ להסתדר ללא האחרון במחצית השנייה. לא שיתף מספיק את סורקין, ושוב לא ניסה את עומר מאייר. ספסל את תומאסון במחצית השנייה. בסופו של דבר, השיג את התוצאה הרצויה לעיני הקהל הביתי.

הפועל ירושלים

חמישייה

רכז: ספידי סמית’ – 6

איבד כדורים בתחילת הרבע השני, אבל השתחרר עם סלים שהחזירו את היתרון לקבוצתו ברבע השני, והוסיף סל שסימל 7 נקודות שלו תוך מעט יותר מדקה. חזר לאבד כדור אחר כדור, אבל עדיין תרם נקודות, כולל שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 7 בתחילת המחצית השנייה. השאיר את קבוצתו בחיים עם שלשה במצב של פיגור 7 במאני טיים, אבל לאחר מכן החטיא שלשה. סחט עבירה לשלוש זריקות כדי להשאיר את קבוצתו בחיים. בשורה התחתונה, אומנם בראון שוב התקשה, אבל הוא לא ניצל זאת מספיק למרות 20 נקודות (4-6 לשתיים, 3-10 לשלוש), כאשר הוא רשם אסיסטים לצד 6 איבודים ב-31 דקות (הכי הרבה בקבוצתו).

Speedy Smith – Photo Credit: Dov Halickman

קלע: קאדין קרינגטון – 9

החטיא את הזריקות הראשונות שלו, אבל בהמשך קלע מכל טווח כולל שלשות, כאשר אחת מהן בסטפ-בק החזירה את היתרון לקבוצתו סמוך לסיום המחצית הראשונה, והוא קינח עם סחיטת עבירה לשלוש זריקות ברגעי הסיום של המחצית הראשונה בדרך ל-15 נקודות. החזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי עם סל מחצי מרחק, ובהמשך השווה מחדש את התוצאה. השאיר את קבוצתו בתמונה עם סל מחצי מרחק באמצע הרבע הרביעי, והשווה את התוצאה עם שלשה גדולה. לצערו, החטיא זריקה שהראתה לאיזה כיוון המשחק הזה הולך. סיים עם 24 נקודות ב-30 דקות, כשהוא לקח על עצמו הרבה בהיעדרו של רנדולף.

סמול פורוורד: כריס ג’ונסון – 6

היה חלק מהקשיחות ההגנתית של קבוצתו בפתיחה, בנוסף לכך שקלע בכל פעם שמכבי התקרבה ברבע הראשון. החזיר לקבוצתו את היתרון בשלב מוקדם של הרבע הרביעי עם מהלך של סל ועבירה. חסם בהגנה את סורקין ברבע הרביעי. סיים עם 8 נקודות, 6 ריבאונדים ומדד הפלוס-מינוס הגבוה בקבוצתו.

פאוור פורוורד: נמרוד לוי – 7

קלע בצורה יוצאת מן הכלל בפתיחה המצוינת של קבוצתו עם 9 נקודות הרבע הראשון. העלה את קבוצתו ליתרון 9 עם סל אחרי ריבאונד התקפה בשלב מוקדם של המחצית השנייה. השווה מחדש את התוצאה במהלך הרבע הרביעי, אבל החטיא במאני טיים. סיים עם 13 נקודות (5-5 לשתיים, 1-3 לשלוש), 5 ריבאונדים ומדד פלוס-מינוס חיובי.

סנטר: ג’אקורי וויליאמס – 5

פתח היטב עם סלים מבפנים כולל הטבעה אחרי חטיפה, בנוסף לכך שמסר בחוכמה. השתלט על ריבאונדים בשני צידי הפרקט בפתיחת המחצית השנייה, כשלצד זה הוא החטיא זריקות עונשין. החזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי עם אלי-הופ. בשורה התחתונה, ידע ימים יותר טובים, כשסיים עם 8 נקודות (2-6 מהקו), 5 ריבאונדים ומינוס 9 במדד הפלוס-מינוס.

ספסל

נועם דוברת – 6

נכנס לבעיית עבירות מוקדמת, אבל לקח ריבאונדים, החזיר את היתרון לקבוצתו באמצע הרבע השלישי עם סל מחצי מרחק והוסיף שלשה אדירה, כשלצד זה הוא החטיא את הזריקות הבאות שלו. סיים עם 5 נקודות (1-4 לשלוש) לצד מינוס 10 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-13 דקות.

יובל זוסמן – 1

החטיא את כל הזריקות שלו מהשדה (0-6 כולל 0-4 לשלוש), ויצא בחמש עבירות. סיים עם 2 נקודות ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

אלכס טיוס – 4

החטיא זריקות עונשין.

אור קורנליוס – 5

סיפק חדירה מושלמת, אבל לא היה טוב חוץ מזה, כשהוא צבר עבירות.

טרבור לייסי – 4

החטיא את הזריקות שלקח (0-2 לשתיים), וסיים עם מינוס 4 במדד היעילות ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-5 דקות.

מאמן: יונתן אלון – 6

נאלץ להסתדר ללא רנדולף הפצוע, ופתח עם חמישייה מפתיעה שכללה את קרינגטון וג’ונסון ולא את קורנליוס וזוסמן. קבוצתו שוב פתחה בצורה יוצאת מן הכלל בהיכל, והוא לקח פסק זמן כשהיריבה החלה לנגוס בהפרש. לקח צ’אלנג’ בטענה לעבירה בלתי ספורטיבית בשלב מוקדם של המחצית השנייה, ולא זכה. שוב ספסל את בלייזר לאורך ערב שלם. רשם פספוס גדול אחרי שהוא היה בשליטה במשך רוב המשחק.

מצטיין המשחק – תמיר בלאט

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!