ציוני השחקנים בניצחון של מכבי תל אביב על הפועל ירושלים

על ידי Moshe Halickman

מכבי תל אביב ניצחה בבית 78:90 את הפטעל ירושלים ב”קלאסיקו הישראלי” בהיכל מנורה מבטחים במשחק במסגרת ליגת העל. לפני ההתמודדות, ערכה המארחת טקס מיוחד לכבוד יום הולדתו ה-70 של גדול שחקניה בכל הזמנים, מיקי ברקוביץ’, ובמהלך הרבע השני התפתחה קטטה בהשתתפות מספר שחקנים משתי הקבוצות. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

Miki Berkowitz – Photo Credit: Dov Halickman

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי תל אביב

חמישייה

רכז: לורנזו בראון – 6

סיפק סלים מבפנים, כולל הטבעה נהדרת. סיים עם 9 נקודות (4 מ-7 לשתיים, 0 מ-3 לשלוש ו-1 מ-1 מקו העונשין), 3 אסיסטים ופלוס 17 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט).

קלע: ווייד בולדווין – 7

פתח עם סל מחצי מרחק, סיפק מהלך גדול של סל ועבירה בתחילת הרבע השני ומייד לאחר מכן הוסיף עוד סל מחצי מרחק. קינח עם זריקות עונשין שסגרו עניין בנוסף לעוד סל מבפנים. סיים עם 17 נקודות (5 מ-9 לשתיים, 0 מ-4 לשלוש ו-7 מ-7 מהקו), 3 אסיסטים לצד 5 איבודים, 2 חטיפות וסחיטה של 6 עבירות ב-28 דקות.

Wade Baldwin – Photo Credit: Dov Halickman

סמול פורוורד: בונזי קולסון – 9

צבר נקודות ברבע השני, כשהוא סיפק סלים מבפנים תוך שסחט עבירות, ונדחף על ידי אור קורנליוס בקטטה שהתחוללה על הפרקט, כל הדרך להגדלת המומנטום של קבוצתו. קינח עם עוד סל מבפנים וזריקות עונשין מדויקות. סיים עם 16 נקודות (5 מ-5 לשתיים, 0 מ-1 לשלוש ו-6 מ-8 מהקו), 5 ריבאונדים וסחיטה של 5 עבירות בדרך למדד 20 ב-28 דקות.

Bonzie Colson – Photo Credit: Dov Halickman

פאוור פורוורד: ג’ייק כהן – 6

סיפק סלים נהדרים, כולל שלשה שפרצה את הסכר עבור קבוצתו מחוץ לקשת במהלך הרבע השני, וקיבל עבירה טכנית בעקבות הזעם שהביע במהלך הקטטה. סיים עם 5 נקודות ו-3 ריבאונדים ב-20 דקות.

סנטר: ג’וש ניבו – 7

לקח ריבאונדים, וסיפק את הנקודות הראשונות שלט בשלב מוקדם של המחצית השנייה. הוסיף סל מרשים אחרי כדרור במהלך הרבע הרביעי. סיים עם 7 נקודות (2 מ-3 לשתיים, 3 מ-4 מהקו), 10 ריבאונדים (3 בהתקפה), 15 במדד היעילות ופלוס 13 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

ספסל

חסיאל ריברו – 6

צבר נקודות כשנכנס, והוסיף ריבאונדים בשלב מתקדם של הרבע השלישי. סיים עם 5 נקודות (1 מ-5 לשתיים, 3 מ-4 מהקו), 8 ריבאונדים ו-5 איבודים ב-21 דקות.

תמיר בלאט – 5

לא היה בכיוון בפעולות הראשונות שלו, ובסופו של דבר צלף שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון שיא של 17 ברבע השני. חזר לא לדייק, אבל כן צלף שלשה חשובה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סיים עם 6 נקודות (2 מ-7 לשלוש), אסיסט אחד, 2 איבודים ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-17 דקות.

Tamir Blatt – Photo Credit: Dov Halickman

רפי מנקו – 6

לא היה מדויק במצבים הראשונים שאליהם הגיע, אבל גם בסופו של דבר צלף שלשה שהחזירה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי עמוק בתוך המחצית הראשונה. הוסיף שלשה חשובה עמוק בתוך הרבע השלישי. סיים עם 6 נקודות (0 מ-2 לשתיים, 2 מ-4 לשלוש) לצד מינוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-15 דקות.

ג’ון דיברתולומיאו – 10

הקפטן נלחם על הפרקט כהרגלו כשהביא את האנרגיות החיוביות שלו, דייק מקו העונשין כתוצאה מהקטטה והוסיף סל סופר מרשים מבפנים אחרי שכדרר על פני פרקט שלם. צלף שתי שלשות רצופות כדי לעצור את הקאמבק של ירושלים באמצע הרבע השלישי ולהעלות את קבוצתו ליתרון 7 אחרי שהייתה ביתרון נקודה בלבד. נעץ עוד שלשה גדולה ברבע השלישי, ופתח גם את הרבע הרביעי עם שלשה. הוסיף סל אחרי חטיפה בדרך ליתרון דו ספרתי. סיים עם 19 נקודות ללא החטאה (2 מ-2 לשתיים, 4 מ-4 לשלוש ו-3 מ-3 מהקו), 2 אסיסטים, 2 ריבאונדים, 2 חטיפות, 23 במדד היעילות ופלוס 14 במדד הפלוס-מינוס ב-21 דקות. ענק.

John DiBartolomeo – Photo Credit: Dov Halickman

ללא ציון: עומר מאייר (לא שיחק מספיק)

מאמן: עודד קטש – 9

קבוצתו התקשתה לשחק את הכדורסל שלו ברבע הראשון, אבל עדיין יצאה עם ההובלה. הכניס לראשונה את דיברתולומיאו בתחילת הרבע השני, וקיבל ממנו דקות אדירות. לקח פסק עמוק בתוך הרבע השני בעקבות הריצה הפרטית של ג’אקורי וויליאמס. חניכיו התקשו גם בתחילת המחצית השנייה, אלא שבסופו של דבר הם שייטו בדרך לניצחון ליגה עשירי ברציפות. העלה את מאייר בסיום.

הפועל ירושלים

חמישייה

רכז: ספידי סמית’ – 7

חילק אסיסטים, וצלף שלשות ברבע השני. הוסיף שלשה חשובה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. לצד זה, איבד כדורים, כולל אחד שעלה בסל של דיברתולומיאו שהחזיר את מכבי ליתרון דו ספרתי באמצע הרבע הרביעי. נעץ עוד שלשה בגארבג’ טיים. סיים עם 15 נקודות (0 מ-2 לשתיים, 5 מ-8 לשלוש), 9 אסיסטים לעומת 5 איבודים, 2 חטיפות ומינוס 15 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-35 דקות.

Speedy Smith – Photo Credit: Dov Halickman

קלע: יובל זוסמן – 2

צבר עבירות מוקדמות. סיים עם 2 נקודות (1 מ-4 לשתיים, 0 מ-1 לשלוש), 2 ריבאונדים, מינוס 3 במדד היעילות ומינוס 15 במדד הפלוס-מינוס (גם הכי נמוך על הפרקט) ב-18 דקות.

Yovel Zoosman – Photo Credit: Dov Halickman

סמול פורוורד: ליוואי רנדולף – 6

הקפטן לא היה הכי מדויק מבחוץ, ופתח את הקטטה שהתרחשה על הפרקט. תרם סלים מבפנים ברבע השלישי. גם ייצר לאחרים. סיים עם 18 נקודות (5 מ-8 לשתיים, 1 מ-6 לשלוש ו-5 מ-6 מהקו), 3 אסיסטים ו-3 ריבאונדים ב-35 דקות (שיחק הכי הרבה).

פאוור פורוורד: עוז בלייזר – 7

נלחם על ריבאונדים בהתקפה בפתיחה, והוסיף שלשות, כולל אחת שהורידה את ההפרש ל-4 בשלב מוקדם של המחצית השנייה. גם סיפק סל אחרי ריבאונד התקפה כדי להוריד את ההפרש לנקודה בלבד. סיים עם 8 נקודות (1 מ-1 לשתיים, 2 מ-5 לשלוש), 5 ריבאונדים, 14 במדד היעילות ופלוס 5 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו) ב-23 דקות, במשחק מעודד מבחינתו אחרי תקופה פחות טובה.

Oz Blayzer – Photo Credit: Dov Halickman

סנטר: נמרוד לוי – 6

פתח עם סל מבפנים לצד החטאות מחוץ לקשת, כשבנוסף לכך הוא נלחם על ריבאונדים, כולל סל אחרי ריבאונד התקפה שהוריד את ההפרש ל-7 בסיום המחצית הראשונה. בסופו של דבר נעץ שלשה שהורידה את ההפרש ל-3 בשלב מוקדם של המחצית השנייה. לאחר מכן חזר להחטיא מבחוץ, אבל צלף שלשה חשובה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. יצא בחמש עבירות, וסיים עם 10 נקודות (2 מ-2 לשתיים, 2 מ-7 לשלוש) ו-5 ריבאונדים (3 בהתקפה) ב-24 דקות.

Nimrod Levi – Photo Credit: Dov Halickman

ספסל

אור קורנליוס – 1

לא היה מדויק מבפנים, ודחף את קולסון במהלך הקטטה, מה שלמזלו עלה רק בעבירה בלתי ספורטיבית ולא בהרחקה מהמשחק. סיים ללא פעולה חיובית בדף הסטטיסטיקה, כשהוא רשם 0 נקודות (0 מ-2 לשתיים), 2 איבודים, 2 עבירות, מינוס 6 במדד היעילות ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-8 דקות.

Or Cornelius – Photo Credit: Dov Halickman

כריס ג’ונסון – 6

פתח עם סלים מבפנים, אך גם צבר עבירות. עצר את המומנטום של מכבי בתחילת הרבע השני עם מהלך של סל ועבירה, כשלצד זה הוא החטיא שלשות. סיפק סל מבפנים שהוריד את ההפרש ל-5 בתחילת המחצית השנייה, אבל בהמשך החטיא זריקות עונשין חשובות שיכלו להוריד מחדש את ההפרש לנקודה בלבד. סיים עם 9 נקודות (4 מ-5 לשתיים, 0 מ-5 לשלוש ו-1 מ-3 מהקו), 3 ריבאונדים ופלוס 2 במדד הפלוס-מינוס ב-26 דקות.

ג’אקורי וויליאמס – 8

הטביע, והחזיק את קבוצתו עם הראש מעל המים בסיום המחצית הראשונה בזכות סלים נוספים מבפנים וזריקות עונשין מדויקות בדרך לריצה פרטית של 0:8 בסך הכל. גם הוריד את ההפרש ל-3 בשלב מתקדם של הרבע השלישי והשתלט על ריבאונדים. סיים עם 14 נקודות (5 מ-6 לשתיים, 4 מ-6 מהקו), 5 ריבאונדים, 2 אסיסטים ו-2 חטיפות לצד מינוס 12 במדד הפלוס-מינוס ב-20 דקות.

JaCorey Williams – Photo Credit: Dov Halickman

קאדין קרינגטון – 1

קלע סל מחצי מרחק, אבל הורחק באמצע הרבע השני בעקבות העובדה שעזב את הספסל ורץ לפרקט בחוסר אחריות בעת הקטטה. סיים עם 2 נקודות (1 מ-2 לשתיים, 0 מ-1 לשלוש), מינוס 2 במדד היעילות ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-9 דקות.

Khadeen Carrington – Photo Credit: Dov Halickman

ללא ציון: אפק אמסלם (לא שיחק מספיק)

מאמן: איליאס קנצוריס – 5

הפתיע כשהוציא את קורנליוס מהחמישייה לטובת זוסמן ופתח עם לוי בעמדת הסנטר. הצליח להקשות על מכבי, אבל קבוצתו לא הרשימה בהתקפה, והוא לקח פסק זמן כשהמומנטום של קבוצתו נעצר במהלך הרבע השני. נאלץ להתמודד עם פיגור משמעותי ולהסתדר בלי קרינגטון בעקבות הקטטה, אבל הצליח לנגוס בהפרש. פתח את המחצית השנייה עם ג’ונסון ולא עם זוסמן, וזה עבד בצורה מצוינת. אלא שדווקא אז קבוצתו איבדה אחיזה, בדרך לעוד הפסד ליגה מאכזב. בשורה התחתונה, קשה להאשים אותו, אבל גם קשה לצאת בתחושה חיובית מהערב של קבוצתו.

Ilias Kantzouris – Photo Credit: Dov Halickman

מצטיין המשחק – ג’ון דיברתולומיאו

John DiBartolomeo – Photo Credit: Dov Halickman

תגובת אחת.

  1. שמעון עזר

    הפעם מסכים לחלוטין.
    מה יהיה עם זוסמן??!!???

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!