ציוני השחקנים בניצחון של הפועל גלבוע/גליל על מכבי ראשון לציון

אפר 27, 2024 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית

הפועל גלבוע/גליל ניצחה בחוץ 80:84 את מכבי ראשון לציון בתום דרמה במשחק השני בסדרת הטוב מחמישה ברבע גמר הפלייאוף בליגה הלאומית, ובכך עלתה ליתרון 0:2 בסדרה. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מכבי ראשון לציון

חמישייה

רכז: גל גילינסקי – 6

פתח עם שלשה והמשיך לקלוע בצורה מצוינת בדרך ל-8 נקודות כבר ברבע הראשון. החזיר את היתרון לקבוצתו בתחילת המחצית השנייה עם סל נפלא מבפנים. גם לקח ריבאונדים. לצד זה, החטיא זריקות עונשין ורשם איבודים כולל במאני טיים, כשהוא לא הצליח להשוות את התוצאה. סיים עם 16 נקודות (3-7 לשתיים, 3-4 לשלוש ו-1-4 מקו העונשין), 9 ריבאונדים (3 בהתקפה), 5 איבודים על 4 אסיסטים, סחיטה של 5 עבירות בדרך ל-20 במדד היעילות ומינוס 14 (הכי נמוך על הפרקט) במדד הפלוס-מינוס ב-32 דקות, כלומר דווקא ב-8 הדקות בלעדיו קבוצתו הייתה בפלוס 10.

קלע: עידו שבת – ללא ציון (לא שיחק מספיק)

צבר בשקט-בשקט אסיסטים בהתחלה, אבל לא חזר לשחק (פציעה?). סיים עם 0 נקודות, 3 אסיסטים לעומת איבוד אחד ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-8 דקות.

סמול פורוורד: הראל דדון – 6

פתח עם סלים מבפנים, וברבע השני צלף שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 8. גם השתלט על ריבאונדים, אלא שהוא פחות השפיע ככל שהמשחק הלך והתקדם. סיים עם 12 נקודות (3-3 לשתיים, 1-3 לשלוש ו-3-4 מהקו), 4 ריבאונדים וסחיטה של 5 עבירות בדרך ל-15 במדד היעילות ב-32 דקות.

פאוור פורוורד: שלו לוגשי – 4

היה מאוד אקטיבי בשני צידי הפרקט מהפתיחה, כשהוא נלחם על ריבאונדים וחסם בהגנה. קלע גם סלים נפלאים לצד החטאות רבות מדי מחוץ לקשת, ואיכשהו החטיא הטבעה למרות שהיה נראה שהכדור כבר נכנס. החזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי עם זריקות עונשין מדויקות. עמד בלחץ בזריקה הראשונה מהקו בשניות הסיום ובחר להחטיא את השנייה, אלא שהייתה כניסה מוקדמת לצבע, מה שדי סגר סיפור. סיים עם 7 נקודות (2-4 לשתיים, 0-6 לשלוש ו-3-4 מהקו), 9 ריבאונדים (3 בהתקפה) וסחיטה של 6 עבירות בדרך ל-12 במדד היעילות ב-38 דקות (הכי הרבה על הפרקט).

סנטר: רביב פיטשון – 4

הקפטן נכנס לבעיית עבירות עם 3 כאלו כבר במחצית הראשונה. חסם בהגנה, ודייק מהקו. סיים עם 2 נקודות (0-2 לשתיים, 2-2 מהקו), אסיסט אחד, פלוס 3 במדד הפלוס-מינוס ושום ריבאונד ב-12 דקות.

ספסל

איגור נסטרנקו – 8

פתח עם פעולות חיוביות בהתקפה כולל סלים מבפנים, כאשר מהלך של סל ועבירה העביר את היתרון לקבוצתו, ובסך הכל עמד על 7 נקודות כבר ברבע הראשון, כאשר הוא גם מסר בחוכמה. לצד זה, צבר עבירות ולא היה הכי מדויק מהקו. השווה מחדש את התוצאה ברבע השלישי עם סל אחרי ריבאונד התקפה. החזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע הרביעי עם 1 מ-2 מהקו. סיים עם 16 נקודות (6-11 לשתיים, 4-7 מהקו), ריבאונד אחד בלבד, 2 אסיסטים לעומת איבוד אחד, 2 חטיפות ומינוס 8 במדד הפלוס-מינוס ב-28 דקות.

אריאל דרעי – 9

פתח את הרבע השני עם חדירה מושלמת, הוסיף סל מחצי מרחק ולקח ריבאונדים. השווה את התוצאה בשלב מתקדם של הרבע השלישי עם 5 נקודות רצופות. העלה את קבוצתו ליתרון 5 ברבע הרביעי עם שלשה נוספת, והחזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע עם חדירה גדולה. סיים עם 16 נקודות (4-8 לשתיים, 2-4 לשלוש ו-2-2 מהקו), 3 ריבאונדים, 3 אסיסטים ללא שום איבוד ופלוס 1 במדד הפלוס-מינוס ב-22 דקות. ממשיך להרשים.

דנאל כוזהינוף – 5

השווה מחדש את התוצאה בשלב מוקדם של המחצית השנייה עם סל מבפנים, והחזיר את היתרון עם שלשה עמוק בתוך הרבע השלישי. לצד זה, איבד כדורים, ולא הצליח להשוות את התוצאה בדקה האחרונה. סיים עם 6 נקודות (1-4 לשתיים, 1-2 לשלוש ו-1-2 מהקו), 4 ריבאונדים (2 בהתקפה), 3 אסיסטים לצד 3 איבודים ופלוס 3 במדד הפלוס-מינוס ב-18 דקות.

Danel Kozhinof – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

מאור נקרשביץ’ – 7

צלף שלשה שהחזירה את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי, והחזיר מחדש את היתרון בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סיים עם 5 נקודות (1-2 לשתיים, 1-1 לשלוש), 2 ריבאונדים, 4 עבירות ופלוס 6 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו) ב-13 דקות.

מאמן: מיקי גורקה – 4

אחרי פתיחה בינונית לעיני הקהל הביתי, קבוצתו החלה לקחת פיקוד. לקח פסק זמן כשהיריבה החלה לנגוס בהפרש במהלך הרבע השני. פתח את המחצית השנייה עם כוזהינוף במקום שבת ונסטרנקו במקום פיטשון, והזעיק פסק זמן בעקבות המומנטום של גלבוע באמצע הרבע. בשורה התחתונה, איבד את המשחק בצורה מאכזבת, וקבוצתו תצטרך לקום מהמצב הזה כדי לא לסיים את העונה מוקדם מדי.

הפועל גלבוע/גליל

חמישייה

רכז: עמית אהרוני – 5

חילק אסיסטים, סיפק סל אחרי ריבאונד התקפה והחזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מוקדם של המחצית השנייה עם חדירה מושלמת. לצד זה, רשם איבודים, ולצערו הוא יצא בחמש עבירות כשנותרו 7 דקות לסיום. סיים עם 4 נקודות (2-2 לשתיים, 0-2 לשלוש), 6 אסיסטים לעומת 2 איבודים ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך בקבוצתו) ב-19 דקות, כשלמזלו חבריו לקבוצה מצאו את הדרך לנצח בסופו של דבר.

קלע: עידו דוידי – 7

פתח עם שלשה בנוסף לכך שסחט עבירות, חדר היטב כדי לסיים מבפנים והוסיף עוד שלשה בדרך ל-9 נקודות כבר ברבע הראשון. נעץ שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 5 ברבע השלישי. דייק בזריקה הראשונה שלו מהקו בשניות הסיום בדרך ליתרון 3 אך החטיא את השנייה, מה שהשאיר את היריבה בחיים. סיים עם 15 נקודות (2-7 לשתיים, 3-6 לשלוש ו-2-4 מהקו), 4 אסיסטים לעומת איבוד אחד ופלוס 6 במדד הפלוס-מינוס ב-33 דקות.

Ido Davidi – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

סמול פורוורד: רועי נציה – 8

הקפטן לקח ריבאונדים וחסם בהגנה. סיפק את הנקודות הראשונות שלו בדמות חדירה מושלמת שהחזירה לקבוצתו את היתרון בשלב מוקדם של המחצית. לצד זה, איבד כדורים. השווה מחדש את התוצאה בתחילת הרבע הרביעי עם שלשה, השיג חטיפות ובהמשך השווה שוב עם שלשה אדירה. עשה עבירה חכמה ששלחה את לוגשי לקו במצב של יתרון 3 בשניות הסיום. סיים עם 8 נקודות (1-3 לשתיים, 2-3 לשלוש), 9 ריבאונדים, 2 חטיפות, 3 איבודים ללא אסיסט, ופלוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-35 דקות. יש עם מי לצאת לקרב.

פאוור פורוורד: אלייז’ה הירש – 9

צלף שלשות, וסגר את המחצית הראשונה עם אסיט לסל של דניאל גואטה בדרך ליתרון. החזיר את היתרון לקבוצתו במהלך הרבע השלישי כשחטף ורץ כדי לסחוט עבירה בדרך לזריקות עונשין מדויקות. החזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי עם סל אחרי ריבאונד התקפה. השווה מחדש את התוצאה לאחר מכן עם זריקות עונשין מדויקות, אחרי שבעת חגיגת הסחיטה של העבירה הוא בטעות פגע בדרעי. דייק מהקו גם בדקה האחרונה, וסגר סיפור משם בשניות הסיום. סיים עוד משחק גדול עם 22 נקודות כשהיה מושלם מהקו עם 12 מ-12 (בנוסף ל-2-4 לשתיים ו-2-5 לשלוש), 5 ריבאונדים, 2 איבודים על אסיסט אחד וסחיטה של 10 עבירות בדרך למדד 29 ב-32 דקות.

סנטר: ג’וש אלדריץ’ – 7

פתח עם סל מחצי מרחק, אבל לאחר מכן לא היה הכי מדויק במצבים שאליהם הגיע מהשדה. סחט עבירות בדרך לזריקות עונשין מדויקות, וחזר לקלוע מהשדה. גם חסם בהגנה. הטביע כדי להחזיר את היתרון לקבוצתו ברבע השלישי, אבל גם נכנס לבעיית עבירות. סיים עם 14 נקודות (4-8 לשתיים, 0-2 לשלוש ו-6-6 מהקו), 2 אסיסטים ללא איבוד, 2 ריבאונדים ופלוס 17 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-28 וחצי דקות.

ספסל

זיו וייסמן – 6

תרם סלים מבפנים (3-3 לשתיים) בדרך ל-6 נקודות והוסיף 5 ריבאונדים (2 בהתקפה) לצד 2 איבודים על אסיסט אחד ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-14 דקות.

ניב בלול – 5

צבר עבירות כשנכנס, אבל החזיר את היתרון לקבוצתו עם הנקודות הראשונות שלו עמוק בתוך הרבע הרביעי. סיים עם 2 נקודות (1-1 לשתיים, 0-1 לשלוש), ריבאונד אחד, מינוס 1 במדד היעילות ומינוס 5 במדד הפלוס-מינוס ב-16 דקות.

דניאל גואטה – 9

לקח ריבאונדים, וחתם את המחצית הראשונה עם סל מבפנים שהעביר את היתרון לקבוצתו. החזיר את היתרון בשלב מתקדם של הרבע השלישי. סיפק סלים נפלאים ברבע הרביעי, חילק אסיסט לשלשה של נציה כדי להשוות את התוצאה, והעביר את היתרון לקבוצתו עם חדירה מושלמת. סיים עם 13 נקודות (6-10 לשתיים, 0-2 לשלוש ו-1-2 מהקו), 4 ריבאונדים ו-2 אסיסטים ללא איבוד ב-23 דקות. ענק.

Daniel Guetta – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

מאמן: שי סגלוביץ’ – 9

קבוצתו הייתה בשליטה בפתיחה, אלא שלאחר מכן היא נחלשה, והוא הזעיק פסק זמן בעקבות הפתיחה הרעה של הרבע השני. במהלך הרבע הרביעי זה היה נראה שהיריבה תנצח, במיוחד כשאהרוני יצא ב-5 עבירות, אלא שחניכיו בראשות גואטה מצאו את הכוחות לבצע קאמבק, והוא נותר מושלם מאז שהגיע לקבוצה וכעת גם כפסע מהעפלה לשלב חצי הגמר.

מצטייני המשחק – אלייז’ה הירש ודניאל גואטה

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!