ציוני השחקנים בניצחון של אליצור נתניה על אליצור שומרון

אפר 28, 2024 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית

אליצור נתניה ניצחה בחוץ 78:81 את אליצור שומרון בתום דרמה אדירה בגני תקווה במשחק השני בסדרת הטוב מחמישה ברבע גמר הפלייאוף בליגה הלאומית, ובכך עלתה ליתרון 0:2 בסדרה. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לכל השחקנים וגם למאמנים שלקחו חלק במשחק.

 

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

אליצור שומרון 

חמישייה

רכז: אייל שולמן – 4

הקפטן חילק אסיסטים, והוריד את ההפרש ל-3 במהלך הרבע השלישי עם שלשה. לצד זה, איבד כדורים, כולל אחד שעלה בהעברת היתרון ליריבה בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. יכל להוריד את ההפרש ל-2 בלבד בדקה האחרונה, אלא שהוא דייק רק בזריקה הראשונה מקו העונשין. סיים עם 6 נקודות (0-3 לשתיים, 1-1 לשלוש ו-3-4 מהקו), 5 אסיסטים לצד 5 איבודים, 9 במדד היעילות ופלוס 2 במדד הפלוס-מינוס ב-28 דקות.

קלע: ג’ורדן קובלין – 8

הוריד את ההפרש ל-5 באמצע הרבע השני עם הנקודות הראשונות שלו. פתח את המחצית השנייה עם חדירה מושלמת, והוסיף סל מחצי מרחק. הוריד את ההפרש לנקודה בלבד עם זריקות עונשין מדויקות. נעץ שלשה חשובה שהורידה את ההפרש ל-2 ברבע הרביעי, אלא שלצערו הוא נפצע בדקה האחרונה וסיים את חלקו בהתמודדות. סיים עם 14 נקודות (3-6 לשתיים, 1-3 לשלוש ו-5-6 מהקו), 4 ריבאונדים, 4 אסיסטים לעומת 3 איבודים וסחיטה של 6 עבירות בדרך למדד 16 ב-32 דקות (הכי הרבה בקבוצתו).

סמול פורוורד: יובל לוין – 5

נבחר לחמישיית העונה לפני פתיחת המשחק, וצבר נקודות בפתיחה אך גם נכנס לבעיית עבירות מוקדמת. נעץ שלשה שהורידה את ההפרש ל-2 בלבד בשלב מתקדם של הרבע השני, אבל מייד עשה את העבירה השלישית שלו. לקח ריבאונדים בתחילת המחצית השנייה בנוסף לכך שהשיג חטיפות בהגנה. קיבל הזדמנות להחזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מוקדם של הרבע הרביעי, אבל קלע רק את הזריקה הראשונה מהקו, מה שהשווה את התוצאה. סחט את העבירה החמישית של אילי דולינסקי. לצערו, החטיא שלשה שיכלה לכפות הארכה. סיים עם 10 נקודות (1-4 לשתיים, 1-3 לשלוש ו-5-6 מהקו), 6 ריבאונדים, 2 חטיפות, סחיטה של 7 עבירות בדרך ל-15 במדד היעילות ו-0 במדד הפלוס-מינוס ב-26 דקות.

Yuval Levin – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

פאוור פורוורד: אביב שמעוני – 9

פתח עם תיקון מבפנים אחרי ריבאונד התקפה, והמשיך לעשות זאת, אבל גם צבר עבירות. השווה את התוצאה בשלב מתקדם של הרבע השלישי עם זריקות עונשין מדויקות, העביר את היתרון לקבוצתו עם סל מבפנים עמוק בתוך הרבע, וחתם את הרבע עם עוד זריקות עונשין מדויקות. הוריד את ההפרש ל-2 בלבד במהלך הרבע הרביעי עם מהלך של סל ועבירה. לקח ריבאונד במהלך האחרון, אלא שקבוצתו לא הצליחה לתרגם זאת לנקודות. סיים עם 14 נקודות (4-10 לשתיים, 6-6 מהקו), 9 ריבאונדים (3 בהתקפה), 5 אסיסטים לעומת איבוד אחד, 2 חטיפות, 23 במדד היעילות ופלוס 2 במדד הפלוס-מינוס ב-30 דקות.

סנטר: עידו פליישר – 5

נכנס לבעיית עבירות מוקדמת. השתלט על ריבאונדים בשני צידי הפרקט והוריד את ההפרש ל-3 בלבד באמצע הרבע השני, אבל גם מייד עשה את העבירה השלישית שלו. הטביע ביד אחת ברבע השלישי, אבל החטיא יותר מדי זריקות עונשין, כולל שתיים קריטיות במאני טיים. סיםק מהלך של סל ועבירה שיכל להוריד את ההפרש ל-3, אלא שהוא שוב מעד מהקו. סיים עם 9 נקודות (4-6 לשתיים, 1-9 מהקו), 10 ריבאונדים (5 בהתקפה), 4 אסיסטים לעומת 3 איבודים, סחיטה של 5 עבירות בדרך ל-12 במדד היעילות ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-25 דקות.

ספסל

רועי בכר – 8

פתח עם שלשה שהעבירה את היתרון לקבוצתו, דייק מהקו ובהמשך החזיר את היתרון עם שלשה נוספת. הוריד את ההפרש לחד ספרתי עם שלשה נוספת בשלב מוקדם של הרבע השני והחטיא את שתי השלשות הבאות, אבל קיבל הזדמנות נוספת בזכות ריבאונד התקפה של פליישר ולקח אותה בשתי ידיים, כשבסך הכל הוא סיים את המחצית הראשונה עם שיא קריירה של 16 נקודות. לא קלע במחצית השנייה, וסיים עם אותן 16 נקודות (1-1 לשתיים, 4-6 לשלוש ו-2-2 מהקו) ופלוס 7 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה בקבוצתו) ב-25 דקות.

אילי חן – 5

הוריד את ההפרש ל-1 בלבד עמוק בתוך המחצית הראשונה עם שלשה גדולה. סיים עם 3 נקודות (1-2 לשלוש), 2 ריבאונדים ומינוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-10 דקות.

אלון דרוקר – 3

עשה עבירה בלתי ספורטיבית על בוגוסלבסקי עמוק בתוך הרבע השלישי כשנתן לו מכה בראש עם היד, מה שהרחיק אותו מהמשחק. סיים עם 2 נקודות (1-4 לשתיים, 0-1 לשלוש), 2 אסיסטים לצד 2 איבודים, מינוס 5 במדד היעילות ומינוס 10 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך על הפרקט) ב-12 וחצי דקות.

ניב אוזן – 6

השווה מחדש את התוצאה עמוק בתוך הרבע השלישי עם זריקות עונשין מדויקות. סיים עם 4 נקודות (1-1 לשתיים, 0-1 לשלוש ו–2-2 מהקו) ב-11 דקות.

ללא ציון: אלון קרמרמן (לא שיחק מספיק)

מאמן: דרור כהן – 6

נאלץ להסתדר שוב ללא שחר דורון בעקבות הגיוס שלו לצה”ל לאחרונה. זה נפתח בסדר, אלא שבעיית העבירות הקשתה מאוד על קבוצתו בהיעדר עומק מספק, והוא הזעיק פסק זמן במצב של פיגור 11 בשלב מוקדם של הרבע השני. לקח פסק זמן כשהיריבה חזרה לקחת פיקוד בשלב מתקדם של הרבע השני. הצליח לחזור, אבל אם בעיית העבירות לא הספיקה אז הוא גם איבד את דרוקר עמוק בתוך הרבע השלישי. הזעיק פסק זמן כשדולינסקי עשה ככל העולה על רוחו בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. בשורה התחתונה, הצליח למרות כל הקשיים להיות מרחק זריקה מדויקת מהארכה, אלא שלצערו זה לא הספיק, והוא יצטרך נס כדי להשאיר את העונה הזאת בחיים.

Dror Cohen and Yuval Levin – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

אליצור נתניה

חמישייה

רכז: שוהם גת – 8

פתח עם סל מבפנים, חטף בהגנה ורשם מהלך של שלשה ועבירה באמצע הרבע השני, מה שעצר את המומנטום של היריבה. נעץ שלשה שהעלתה את קבוצתו ליתרון 7 בשלב מוקדם של המחצית השנייה. סיפק מהלך של חטיפה ואסיסט כדי להחזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. סיים עם 11 נקודות (2-2 לשתיים, 2-6 לשלוש ו-1-1 מהקו), 5 אסיסטים לעומת 2 איבודים ו-4 חטיפות בדרך למדד 13 ב-24 דקות, לצד מינוס 8 במדד הפלוס-מינוס (הכי נמוך בקבוצתו).

Shoham Gat – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

קלע: אריאל אייזיק – 3

נכנס לבעיית עבירות מוקדמת, והחטיא את הזריקות שלקח. יצא בחמש עבירות, וסיים עם 0 נקודות (0-1 לשתיים, 0-3 לשלוש), 3 ריבאונדים (2 בהתקפה), 2 אסיסטים ללא איבוד, מינוס 4 במדד היעילות ומינוס 1 במדד הפלוס-מינוס ב-20 דקות.

Ariel Aizik – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

סמול פורוורד: אמרי שביט – 9

צבר נקודות בפתיחה כשסחט עבירות בדרך לקו, ונעץ שלשה בדרך ל-8 נקודות כבר ברבע הראשון וליתרון 5. גם נלחם על הפרקט, כולל השתלטות על ריבאונדים בשני צידי הפרקט. החזיר את היתרון לקבוצתו עמוק בתוך הרבע השלישי. סיים עם דאבל-דאבל של 13 נקודות (3-5 לשתיים, 1-3 לשלוש ו-4-5 מהקו) ו-10 ריבאונדים (4 בהתקפה) בדרך למדד 20 ופלוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-33 דקות (הכי הרבה על הפרקט). נכס.

פאוור פורוורד: אילי דולינסקי – 9

צבר נקודות בפתיחה עם סלים לשתיים וסחיטת עבירות בדרך לקו כולל העבירה השנייה של לוין, אבל לא היה הכי מדויק משם. אלא שהוא גם מסר בחוכמה, לקח ריבאונדים ונעץ שלשה בדרך ל-9 נקודות כבר ברבע הראשון. גם צבר עבירות. סיפק חסימה מפלצתית שמנעה את העברת היתרון ליריבה עמוק בתוך המחצית הראשונה, תרם סל אחרי ריבאונד התקפה בשלב מוקדם של המחצית השנייה, וכעבור כמה דקות צלף שלשה. פתח את הרבע הרביעי עם סל אדיר מחצי מרחק למרות יד בפנים, והחזיר את היתרון לקבוצתו עם שלשה אדירה ולאחר מכן הוסיף סל ענק לשתיים. לצערו, הוא יצא בחמש עבירות כשנותרו פחות מ-6 דקות לסיום. סיים עוד תצוגת ענק מול שומרון עם 22 נקודות (5-8 לשתיים, 3-6 לשלוש ו-3-6 מהקו), 7 ריבאונדים, 2 חטיפות ופלוס 7 במדד הפלוס-מינוס ב-24 דקות.

סנטר: אלון מיכאלי – 5

נכנס לבעיית עבירות מוקדמת, ועשה את העבירה הרביעית שלו באמצע הרבע השלישי. החטיא שלשה חשובה בשלב מתקדם של הרבע הרביעי, אבל לאחר מכן סיפק סל מבפנים כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 4. לא היה מדויק בפעולות הבאות שלו, אבל הצליח לספק סל שהעלה את קבוצתו ליתרון 6. סיים עם 4 נקודות (2-5 לשתיים, 0-2 לשלוש), ריבאונד אחד, 2 איבודים, מינוס 5 במדד היעילות ומינוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-13 דקות.

ספסל

עומר פולג – 7

חתם את הרבע הראשון עם סל אחרי ריבאונד התקפה בדרך ליתרון 7, וחילק אסיסטים. גם חסם בהגנה, חדר היטב כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 11 בשלב מוקדם של הרבע השני, והוסיף עוד חדירה מושלמת. תרם גם ריבאונדים. קיבל הזדמנות להחזיר את היתרון לקבוצתו בשלב מתקדם של הרבע השלישי עם זריקות עונשין, אבל החטיא את שתיהן. החזיר את היתרון עם סל מבפנים בשלב מוקדם של הרבע הרביעי. דייק מהקו כדי להעלות את קבוצתו ליתרון 6. החטיא זריקות בדקה האחרונה, כשלמזלו זה לא עלה ביוקר. סיים בשקט-בשקט עם דאבל-דאבל של 12 נקודות (5-9 לשתיים, 0-4 לשלוש ו-2-4 מהקו) ו-10 אסיסטים בנוסף ל-6 ריבאונדים (2 בהתקפה) כשלמעשה הוא לא היה רחוק מטריפל-דאבל, בנוסף לסחיטה של 5 עבירות בדרך למדד 23 ופלוס 11 במדד הפלוס-מינוס ב-27 דקות.

Omer Poleg – Photo Credit: Yael Amsili, Leumit League

גולן גוט – 6

פתח עם סחיטה של עבירה לשלוש זריקות. החטיא את שתי הזריקות הראשונות מהקו, אבל בהמשך דייק משם, וחתם את המחצית הראשונה עם שלשה. לצד זה, לא היה הכי מדויק בפעולות שלו ברבע הרביעי, ויצא בחמש עבירות. סיים עם 8 נקודות (1-3 לשתיים, 1-3 לשלוש ו-3-5 מהקו), 2 ריבאונדים, 3 איבודים ללא אסיסט, מינוס 1 במדד היעילות ופלוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-18 דקות.

עילי שאול – 6

פתח עם סלים נפלאים, בנוסף לכך שחילק אסיסטים. סיים עם 5 נקודות (1-3 לשתיים, 1-2 לשלוש) ו-4 אסיסטים לעומת איבוד אחד לצד מינוס 4 במדד הפלוס-מינוס ב-24 דקות.

בוריס בוגוסלבסקי – 7

הקפטן פתח את הרבע השני עם סל “2 ארוך” שהעלה את קבוצתו ליתרון 9, ונלחם בהגנה. נתן לקבוצתו מרווח נשימה עם שלשה במצב של יתרון נקודה באמצע הרבע השלישי, וסחט עבירה בלתי ספורטיבית עמוק בתוך הרבע השלישי מדרוקר שהורחק מהמשחק, אלר שהוא לא הצליח להשוות את התוצאה בגלל שקלע רק את הזריקה השנייה מהקו. סיים עם 6 נקודות (1-1 לשתיים, 1-2 לשלוש ו-1-2 מהקו) ופלוס 12 במדד הפלוס-מינוס (הכי גבוה על הפרקט) ב-13 וחצי דקות. שחקן נשמה אמיתי.

ללא ציון: אורי כהן וג’וש דג’נוגלי (לא שיחקו מספיק)

מאמן: רובן נייברגר – 8

פתח הפעם עם גת ודולינסקי במקום פולג ושאול, מה שהעמיד הרכב גבוה במיוחד. קבוצתו השתלטה על העסק ככל שהרבע הראשון הלך והתקדם ופתחה את הרבע השני בצורה מצוינת, אלא שלאחר מכן חלה ירידה חדה. הכניס את כהן לראשונה רק במהלך הרבע השני, ושיתף גם את דג’נוגלי. פתח את המחצית השנייה עם שאול וללא מיכאלי, מה שהסיט את דולינסקי לעמדה מספר 5. קבוצתו חזרה לשלוט אלא שהיריבה נגסה בהפרש. חניכיו לא עשו עבירה בשניות הסיום, אבל זה לא עלה בהארכה. מתקרב לעוד חצי גמר.

מצטייני המשחק – אילי דולינסקי ואמרי שביט

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!