פרנצ’ייז פלייר: דן יניף גביע אירופי?

אפר 25, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

יש הרבה גיבורים שסייעו לעירוני נס ציונה להעפיל לגמר היורופקאפ שנערך בישראל. אבל אם אפשר לסמן שחקן אחד שסימל את הניצחון של נס ציונה בחצי הגמר מול פארמה פרם יותר מכל אחד אחר זה טל דן. קפטן הקבוצה עלה לשחק עם פציעה, אבל הוא הקריב מעצמו המון ונתן את הכל בהתמודדות. לשיאו הגיע דן כשהוא הקיז דם – תרתי משמע – עבור נס ציונה, והתמונה של הדימום הרציני בפניו הפכה לוויראלית, כאשר לאחר מכן הוא נחבש וחזר לשחק. רגע לפני משחק הגמר מול סטאל אוסטרוב הפולנית בהיכל מנורה מבטחים שבסיומו דן עשוי להניף גביע אירופי, אנו מפרסמים כאן את תוצאות הבדיקה המרתקת שערכנו בהשראת קפטן נס ציונה: באיזה מקום דן נמצא בדירוג השחקנים הפעילים ששיחקו הכי הרבה זמן בקבוצה אחת בליגת העל?

Tal Dunne – Photo Credit: FIBA


באופן מעניין וגם לא מפתיע, דן תופס את המקום הראשון בליגת העל בכדורסל בשנים שבילה בקבוצתו הנוכחית. הפורוורד בן ה-34 חזר בעונת 2011/12 לקדנציה שנייה במועדון, ובסך הכל הוא מחבר 10 עונות רצופות בנס ציונה ו-11 במצטבר, כשהנתונים כמובן כוללים את השנים שלו עם הקבוצה בשתי הליגות הבכירות. היחיד שמתקרב אליו בישראל בענף עם הכדור הכתום הוא אבירם זליקוביץ’, שרושם עונה שביעית עם בני הרצליה (2 ברציפות), כשניצן חנוכי נמצא בעונה שישית עם אותה קבוצה (3 ברציפות). ומה עם הקבוצות האחרות? בן אייזנהארט רושם עונה חמישית ברציפות בהפועל באר שבע, יובל זוסמן ועומרי כספי נמצאים בעונה חמישית בסך הכל במכבי תל אביב, כשבמספר קבוצות אחרות שחקנים מובילים את המועדון עם עונה רביעית במצטבר באותם מדים: גיא פניני (הפועל חולון), יותם חנוכי (הפועל גלבוע/גליל), אופק אביטל (הפועל חיפה), רומן סורקין (מכבי חיפה), דריל מונרו (מכבי ראשון לציון) ואדם אריאל (הפועל ירושלים). את הפועל אילת מוביל יהונתן שולדבראנד עם 3 עונות במדי הקבוצה, כשנתון דומה רושמים בר טימור וים מדר מהפועל תל אביב. אצל מי המצב הכי גרוע? עירוני נהריה שצוללת לליגה הלאומית מחזיקה רק בשני שחקנים שנמצאים בעונה השנייה שלהם במועדון, נועם אקריש ואופק בן יעקב.

Tal Dunne – Photo Credit: FIBA


ומה עם השוואה לכדורגל הישראלי? שם לדן כבר יש תחרות גדולה יותר: בעקבות העובדה שהסגלים גדולים יותר בקבוצות הכדורגל באופן טבעי, יש מספר שחקנים שנמצאים באזור החיוג של דן וחלק מהם אף מקדימים אותו. איזה שחקנים שיחקו בקבוצה אחת יותר מאשר דן? מחמוד קנדיל שיחק לאורך הקריירה שלו רק בבני סכנין (13 עונות החל מ-2008/2009), ושרן ייני רושם לא פחות מ-16 עונות בסך הכלה מדי מכבי תל אביב, בשתי קדנציות שונות (2004-2015 ו-2017 עד היום). אם נתייחס רק למספרים של הכדורסל, והאמת היא שגם במידה שנכליל את המספרים של הכדורגל, נגיע למסקנה הפשוטה שטל דן הוא סמל של עירוני נס ציונה, או אם תרצו, פרנצ’ייז פלייר.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!