פריוויו לקראת משחקיה של אליצור רמלה ביורוקאפ וראיון עם שחקנית הקבוצה, מאי נשר

ינו 19, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Elior Gitler

אליצור רמלה תתחיל ביום שלישי את מסעה האירופאי לעונת המשחקים 2020/21 בשלב שלושים ושתיים הגדולות של היורוקאפ, המפעל השני בחשיבותו באירופה. המשחקים בשלב זה נערכים ב”בועה” בעקבות נגיף הקורונה, כאשר המשחקים בבית של אלופת ישראל ייערכו באנקרה, טורקיה. רמלה הוגרלה לבית ב’ יחד עם מישקוליץ’ ההונגרית, אורמנספור הטורקית ואומאה השבדית, כאשר האחרונה לא הגיעה לבועה בעקבות הידבקות של שש שחקניות הקבוצה בקורונה. בעקבות כך, גדלו הסיכויים להעפיל לשלב הבא, כשבכול בית עולות שתי הקבוצות שמסיימות במקומות הראשונים.

הנציגה הישר1אלית תפתח את הטורניר מול מישקוליץ’ (שלישי, 16:00, שידור ישיר באחד מערוצי ספורט 5). ההונגריות כבר הספיקו לשחק העונה במסגרת אירופית אבל הודחו במוקדמות היורוליג. ביום חמישי (16:00, שידור באחד מערוצי ספורט5) תפגושנה הבנות של רמלה את אורמנספור המארחת, בה משחקות בריטני סייקס ואשלי ווקר ששיחקו בעבר בארץ.

Photo Credit: WBL.co.il

הסגל של הקבוצה מהשפלה כוללת החתמה טרייה ונוצצת מתחילת שבוע שעבר של השחקנית דייוונה בונר, פעמיים אלופת ה-WNBA, שנבחרה לאחרונה כאחת מהחמישייה השנייה בליגה הטובה בעולם. לצד זה, היא השתתפה שלוש פעמיים באולסטאר, הייתה חלק מחמישיית העונה ושלוש פעמים זכתה כשחקנית השישית של העונה ב-WNBA. בנוסף אליה, ישנן עוד שחקניות עם עבר בליגה הטובה בעולם: לייני בנייג’ה וטיפאני מיטשל, שמובילות את הקבוצה והליגה הישראלית במדד הפלוס/מינוס העונה. בגזרת הישראליות ניתן למצוא את אלכס כהן, נעמה שפיר שחזרה לשחק אחרי היעדרות של שנה וחצי מהמגרשים בעקבות הולדת ביתה, אלכס גיטצאנקו ומאי נשר. בוזיצה מויוביץ’ תמלא את תפקיד הבוסמנית. יצוין, שהסגל של רמלה בליגה המקומית כולל שחקניות נוספות אבל בעקבות החוקים הנוקשים במפעלים האירופים בנוגע לשחקניות שלא נולדו במדינה של קבוצתן, המאמן שירה העליון תצטרך להסתפק בספסל קצר. סיטואציה “לא אידאלית” מבחינתה, כפי שהתבטאה לאחרונה בראיון ל”דבר”.

אליצור רמלה החלה את העונה מצוין עם זכייה בטורניר פתיחת העונה בישראל. מאז הקבוצה עלתה על גל חיובי ומחזיקה בשבעה ניצחונות, ללא הפסד בליגה הישראלית. לאחרונה הקבוצה העפילה גם לחצי גמר גביע המדינה. ברמלה יקוו להמשיך את המגמה הזאת ולתרגם אותה גם להצלחה בזירה האירופית. כזכור, לפני עשור בדיוק, בעונת המשחקים 2010/11 זכתה הקבוצה ביורוקאפ.

Photo Credit: WBL.co.il

בעונה שבה כול הכדורסל הישראלי מרוכז בדני אבדיה, ערכנו לקראת הטורניר ראיון קצר עם מאי נשר, בת ה-19, שנחשבת להבטחה גדולה. מאי שיחקה בשנותיה הראשונות במחלקות הצעירות של אליצור רמלה ומשם עברה לשחק באקדמיה של מכון וינגייט, בה הייתה פעילה בארבע העונות האחרונות. אשתקד ייצגה את ישראל בטורניר שלוש על שלוש והעונה תקווה לעשות את קפיצת המדרגה האחרונה ולהשתלב באלופה הישראלית.

מאי סיפרה לנו על ההגעה לבמה הכי גדולה כיום בכדורסל הישראלי: “המעבר לרמלה היה מלא בחששות, ידעתי שאני מגיעה לקבוצה שמכוונת הכי גבוה ותביא אליה את השחקניות הכי טובות שאפשר להביא כדי לממש את הרצון להגיע ליעדים הכי גבוהים שהקבוצה יכולה להגיע. חששתי בעיקר מזה שזה עלול לעצור את ההתקדמות שלי. אבל אחרי כל החששות האלו, עלו כל היתרונות במעבר לקבוצה טובה כזאת – היתרון להתאמן ולשחק עם שחקניות בעלות המון ניסיון גם בליגה הישראלית וגם בליגה האירופית, ואפילו שחקניות משמעותיות ב-WNBA. לדעתי זה משהו שלא כל שחקנית בשנה הראשונה שלה בליגת העל מקבלת”.

Photo Credit: WBL.co.il

על ההשתלבות עם השחקניות בקבוצה: “האינטנסיביות והאגרסיביות שלהן מולי משפרת ומחזקת אותי אם זה בפאן הפיזי ואם זה בפאן המנטלי. ההשתלבות הייתה ממש טובה. לא הייתה התנשאות מהצד שלהן אליי, הן תמיד יבואו ויגידו את המילה הנכונה אם זה לתקן או אם זה לצעוק עלי למה אני לא זורקת כשאני פנויה ומרימות אותי כשצריך. מהאימון הראשון יחד הייתה אווירה טובה וכיפית. אני יודעת שהגעתי לקבוצה מאתגרת אבל הבנות באמת מדהימות!”.

לקראת הטורניר: “ההכנה הייתה ממוקדת למשחק הראשון כדי שנוכל ולהגיע מוכנות מספיק מול הקבוצה היריבה, אני חושבת שזה טוב כי אם היינו מתכוננות לשתי הקבוצות במקביל זה היה יכול ליצור בלבול ואז ההתמקדות לא הייתה מספיק טובה. אחרי המשחק הראשון נתכונן למשחק השני בצורה הכי טובה ויעילה שיבולה להיות. השאיפה הקבוצתית קודם כל היא לנצח ולעלות לשלב הבא כמובן. השאיפה שלי האישית היא לנצל את ההזדמנות במשחקים, אפילו אם זה יהיה רק לדקה, ולעשות משהו משמעותי – אם זה בהגנה ואם זה בהתקפה, לעלות למגרש ולנצל את היכולות שלי”.

תנאי קורונה: “האמת שאני לא יודעת להגיד אם העובדה שאין קהל מורידה ממני את הלחץ כי אף פעם לא חוויתי באמת אולם עם הרבה קהל ורעש. בעונה שעברה בנבחרת של השלוש על שלוש יצא לי לשחק עם קהל ובהתחלה האווירה הייתה מאוד מלחיצה אבל ברגע שהתחלתי לשחק כל הלחץ נעלם, הייתה אווירה מטורפת וכיפית. מקווה לחוות את האווירה הזאת שוב העונה”.

Photo Credit: WBL.co.il

ולסיום, העתיד: “קודם כל הייתי רוצה לראות את עצמי בחמישייה הפותחת בנבחרת הבוגרת, ובקבוצה טובה באירופה”.

כולנו תקווה שכבר העונה מאי תהיה חלק מהקבוצה הכי טובה באירופה (לפחות במפעל השני בחשיבותו), אבל עד אז הבנות של אליצור רמלה תצטרכנה לעבור את המשוכות הראשונות ולחזור מהבועה בטורקיה עם כרטיס לשלב הבא.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!