פסקואל, שנגליה, נבארו, רוביו, סקאריולו ופשיץ’: הציטוטים של אנשי הכדורסל הבכירים על ברוקאל

יול 29, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

ג’וספ מריה ברוקאל מונה לעוזר המאמן של עודד קטש במכבי תל אביב, ובעקבות כך עורר סקרנות בקרב הקהל הישראלי. כעת, אחרי שהכנו באתר “ספורטס רבי” כתבת פרופיל קצרה על ברוקאל, איגדנו כמה מהציטוטים שנאמרו על ידי אנשי כדורסל בכירים בנוגע לעוזר המאמן הספרדי בן ה-52.

צ’אבי פסקואל, שעבד עם ברוקאל בברצלונה: “חלקנו יחד את הרגעים האינטנסיביים הראשונים כעוזרי מאמן, ולאחר מכן רגעים נהדרים כשהתחלתי כמאמן ראשי בבארסה. ביחד אנחנו יכולים ליהנות ולהרגיש את הרגעים המיוחדים האלה שההצלחה אפשרה לנו לשתף ולחיות. מנקודת המבט שלי אני חושב שיש לו את התכונה הכי חשובה במאמן ראשי: הוא מרגיש תשוקה לספורט שלנו, הוא עובד קשה ובחור שדורש מעצמו, הוא תמיד מנסה להיות טוב יותר”.

Josep Maria Berrocal – Photo Credit: Maccabi Tel Aviv

טוקו שנגליה, ששיחק תחת ברוקאל בבסקוניה: “מהיום הראשון, זיהיתי שהידע שלו בכדורסל והאיי קיו היו מאוד גבוהים. הוא טוב מאוד עם טקטיקה בשני צידי הפרקט. הוא הצליח למצוא פתרונות מהירים לבעיות שאיתן התמודדנו במהלך העונה. גם דבר חשוב מאוד הוא שהוא היה מתקשר טוב מאוד. זה מאוד חשוב שהמאמן נותן תשומת לב למה שהשחקן צריך להגיד, להקשיב לו ולהבין מה קורה, לעזור לנו להבין יותר טוב את הסיטואציה ולהפוך לשחקנים יותר טובים. נהניתי לעבוד איתו. הוא מאמן נהדר ואפילו אדם טוב יותר”.

חואן קרלוס נבארו, ששיחק תחת ברוקאל בברצלונה: “אני מכיר באופן מושלם את ג’וספ מריה, אם אני זוכר נכון הוא הגיע לקבוצה בעונת 2002/03. ‘צ’מה’ כפי שכמה קראו לו, חלק איתי שמונה עונות שבהן זכינו בשני גביעי יורוליג. אני לא אדם מאוד דברן, אז תמיד הייתה מערכת יחסים טובה עם ‘צ’מה’ בגלל שדיברנו דרך העבודה שלנו. הוא עזר לי בעבודה הטקטית והטכנית, בזמן שאני ניסיתי לעשות את אותו דבר עם המשחק שלי על הפרקט. עם ג’וספ מריה זכינו בתארים רבים ובכנות אני מאמין שהתרומה שלו לקבוצה, הן בזכייה הראשונה ביורוליג והן בזכייה השנייה, הייתה מאוד חשובה. אני הייתי מתאר את העבודה שלו כרצינית ותמידית. לימודית כשזה נגע יותר בצעירים, וישירה כשזה היה הכרחי לתרגם שיטה לשחקנים הזרים. אחרי שמונה עונות, שבהן חלקנו חוויות ונסיעות, הגיע הזמן להגיד שלום ולהמשיך את תהליך הצמיחה והלמידה. חדר ההלבשה התגעגע אליו במהירות. האמת היא שיש לי רק מילים של תודה לזמן שהוא נתן לי, לזמן שלמדתי איתו בקבוצה ולראות את התשוקה שהוא שם בעבודה שלו”.

Toko Shengelia – Photo Credit: Dov Halickman

ריקי רוביו, ששיחק תחת ברוקאל בברצלונה: “חלקתי שנה אחת עם ג’וספ מריה, השנה הראשונה שלי בברצלונה, בעונת 2009/10 שבה זכינו בגביע המלך וביורוליג. זאת הייתה שנה טובה, שבה ממש נהנינו חוץ מהגמר הרע בליגה הספרדית. ג’וספ מריה הוא מאמן שעובד קשה ותמיד מוכן לעזור לשחקן. אחרי כל אימון הוא לא היסס להישאר שעות נוספות עם השחקנים כדי להוציא מהם את הטוב ביותר. ג’וספ מריה יודע הרבה על כדורסל, הוא היה באלפי מאבקים ונבנה לאמן את המשחק היפהפה והמדהים הזה שיש בתוכו. הוא אוהב את המשחק שלנו”.

סרג’יו סקאריולו: “אני מכיר את ג’וספ מריה ברוקאל במשך שנים רבות כשהוא עבד באוקראינה בסיטואציה מאוד מסובכת תוך שהוא עשה עבודה מצוינת שם בסביבה מאוד קשה בפעם הראשונה שהוא עבד מחוץ לספרד. עקבתי אחרי הקריירה שלו כמאמן ראשי וכעוזר מאמן ואני ממש מעריך את הגמישות שלו להסתגל לסיטואציות שונות, תפקידים ועמדות בארגונים מאוד שונים ותמיד עשה את זה במקצועיות וברצינות. בזכות התשוקה שלו למשחק והרצון שלו לעשות את העבודה שלו כמה טוב שהוא יכול, תוך שהוא משאיר בצד את האגו שלו, מה שמתחבר לפעמים למקצוע שלו. אני ממש מעריך אותו כמוח כדורסל מבריק, אבל אפילו יותר מזה את הקיבולת הגבוהה שלו להופיע בסיטואציה באמת קשה, מגשים ציפיות ומטרות”.

סבטיסלאב פשיץ’, שעבד עם ברוקאל בברצלונה: “היה לי את התענוג שג’וספ עבד איתי בתור עוזר בברצלונה. הוא אחד המאמנים הספרדים היחידים שהחליטו לחפש חוויות אימון וידע מחוץ למדינה שלו. בכל מקום שהוא עבד הוא הטביע חותם הן עם התוצאות והן עם השחקנים שהוא פיתח”.

Sergio Scariolo – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!