“פניני בן 38 ולא מצפים שיקלע 25 נקודות, הוא עוד פוינט גארד”

מרץ 9, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

הפועל חולון מרוצה מהניצחון הביתי 89:98 על גלאטסראיי הטורקית בהיכל טוטו. הקבוצה של המאמן גיא גודס עשתה את העבודה ועלתה למאזן 1:2 בבית ט’ בשלב הבתים השני של ליגת האלופות דווקא אחרי פתיחה רעה (6:15 לגלא ו-20:25 בסיום הרבע הראשון). חולון ניצחה את שלושת הרבעים הבאים (21:23 בשני, 24:27 בשלישי ו-19:28 ברביעי) בדרך לניצחון במשחק כולו. מבחינה סטטיסטית, חולון קלעה באחוזים גבוהים לשתיים (62.9%) ולשלוש (46.2%, 12 מ-26), שלטה בריבאונד (29:38) ומסרה המון אסיסטים (27) תוך שהיא בקושי איבדה כדורים (8), כאשר היא השיגה את הניצחון בזכות. גלא קלעה באחוזים מדהימים לשלוש (15 מ-28, 53.6%) אך רשמה אחוזים נמוכים לשתיים (42.1%), כאשר די בוסט להט עם 21 נקודות שכללו 7 מ-10 לשלוש. כבר בחמישי הקרוב הקבוצות ייפגשו שוב בטורקיה.

לכתבה נוספת בנושא זה:

ציוני השחקנים של הפועל חולון בניצחון על גלאטסראיי

“מלחמה, נחישות בהגנה, קליעות חופשיות ביום טוב מהשלוש, כל המאמץ הקבוצתי עשה את ההבדל”, סיכם גודס את הניצחון בסיום. “כשאתה קולע 12 שלשות החיים נראים יותר טובים, זה היה באחוזים טובים גם כן. הצלחנו לעשות עצירות בדקות חשובות, ההפרשים יכולים לשחק תפקיד בסיטואציה כזאת או אחרת, אני בסך הכל מרוצה, שמרנו על הבית ונצא לגלאטסראיי. נצטרך לעצור את השלשות שלהם, הם קלעו 15, זה החלק הכי חזק שלהם. כריס ג’ונסון נתן הצגה היום, מלחמה, התקפה, הגנה, חבל שאי אפשר לשכפל אותו לחמישה שחקנים. גיא (פניני) נתן משחק מצוין, היה בעניינים, קלע שלשה חשובה, הביא אנרגיות. גם היום אני יוצא בלי גרון”.

Guy Goodes – Photo Credit: FIBA

גודס הוסיף במסיבת העיתונאים: “אני שמח על הניצחון המצוין בבית. ידענו שאם נרצה להגיע לטופ 8 אנחנו חייבים לנצח בבית, גלא היא קבוצה מצוינת וידענו שיש לה כוח אש מבחוץ, היא קלעה 15 שלשות. הגענו יותר מפוקסים למחצית השנייה, קלענו 55 נקודות, פתחנו פער קטן וניצחנו את המשחק. ביום חמישי זה יהיה משחק שונה”.

בחמישי טיירוס מגי שהיה טוב הפעם עם 17 נקודות (3 מ-6 לשלוש), 7 ריבאונדים ופלוס 19 ב-26 דקות אחרי שעלה מהספסל לא יוכל לשחק מאחר שהוא חתם בקבוצה אחרי שהמשחק נדחה מהמועד המקורי. עד כמה זה ישפיע, לפי גודס? “את זה נדע ביום חמישי במשחק מן הסתם, אין ספר שמגי מאוד משמעותי לנו, אבל כל האחרים יצטרכו לתת יותר, זו המציאות, עם זה נלך לקרב ונעשה את הכי טוב שאנחנו יכולים. לגבי הקשיחות, יש לנו שחקנים עם ניסיון, את ג’ו (רגלנד) עוררתי במחצית וראינו ג’ו אחר. עשינו כמה מהלכים חכמים, חטיפות בוויק סייד, עם הניסיון שלי ההפרש יהיה מאוד משמעותי בסוף. שתי הקבוצות נלחמות בעוד יומיים עוד פעם ונבוא לתת את כל כולנו”.

Tyrus Mcgee – Photo Credit: FIBA

מי שזכה למחמאות רבות בחולון היה הקפטן גיא פניני, שאומנם נמצא בתקופת קליעה חלשה ולא אופיינית (5 נקודות עם 1 מ-3 לשלוש) אך שוב הביא את חוכמת המשחק שלו עם 6 אסיסטים ובעיקר פלוס 20 ב-24 הדקות שלו אחרי שעלה מהספסל, הנתון הטוב ביותר מבין כל השחקנים על הפרקט. “אני גם מסתכל על הדברים האלה ואני רואה שזה שחקן שאפילו אם הוא לא קולע 25 נקודות ההשפעה שלו על המשחק היא מאוד-מאוד איכותית, אז מן הסתם ממשיכים עם מה שהולך, במהלך המשחק בתור מאמן אתה מזהה מי בעניין ולפעמים מי לא בעניין, יש ימים של של שחקן כזה או שחקן כזה”, ניתח גודס. “גיא היה מאוד אנרגטי, מאוד חד, הפלוס-מינוס שלו היה מאוד גבוה, וכשלא שבור אז לא צריך לתקן”.

בהמשך גודס הוסיף על פניני: “זה מאוד משמעותי כי עם השכל שלו לפעמים הוא מסדר את המשחק בלי שאתה מתכנן דברים, רמת האיי קיו של המשחק היא מאוד גבוהה ויותר גבוהה מהסטנדרט הרגיל, אלה הדברים שגיא עושה על המגרש, כשהוא בזון בזה אתה משחרר אותו שיעשה את מה שהוא עושה טוב, וזה מה שהוא עשה. נתתי לו לנהל את הדברים, זה איכות של שחקן, היום הוא בן 38 ואני לא מצפה ממנו שיעשה 25 נקודות, אבל מה שהוא עושה היום על המגרש זה מבחינתי עוד סוג של פוינט גארד ששם את האנשים במקום, קולע את השלשה החשובה, גונב כדור ובא משום מקום, אלה הדברים שמנצחים משחקים בסוף”.

Chris Johnson and Guy Pnini – Photo Credit: FIBA

שחקן שנמצא בתקופה פחות טובה באופן כללי הוא רפי מנקו, שפתח בחמישייה ולא קלע עם 0 מ-5 מהשדה בקצת יותר מ-8 דקות. גודס התייחס לנושא: “אני לא אוהב להכניס שחקנים לבור, זה לא נכון. בסופו של דבר שחקנים מוצאים את הדרך שלהם לחזור חזרה, גם רפי עם ניסיון. היום זה רפי ומחר זה יכול להיות מישהו אחר, אבל אנחנו קבוצה, ביום חמישי נצטרך את כולם. רפי הוא שחקן משמעותי בחולון וזה יימשך ככה”.

בנוסף למגי ופניני, חולון קיבלה יכולת טובה מרוב השחקנים שלה כאשר מייקל קייזר סיפק 16 נקודות (6 מ-6 לשתיים) ו-2 חסימות, ג’ו רגלנד שעליו דיבר גודס תרם 13 נקודות (5 מ-6 מהשדה) ו-8 אסיסטים, אדם סמית’ שצלף 11 נקודות (2 מ-3 לשלוש) וסטיב זאק שסיים עם 10 נקודות (4 מ-4 לשתיים). אבל מעל כולם היה ללא ספק הכוכב כריס ג’ונסון, שעשה הכל ע הפרקט עם 26 נקודות (5 מ-7 לשתיים, 4 מ-9 לשלוש), 8 ריבאונדים (3 בהתקפה), 5 אסיסטים ללא שום איבוד, חטיפה אחת וחסימה אחת בדרך ל-33 נקודות מדד ב-34 דקות, כאשר בזמן שלו על הפרקט הקבוצה הייתה ביתרון של 8 נקודות. “פשוט היינו אגרסיביים, זה היה משחק גדול”, אמר ג’ונסון. “שיחקנו חזק ברבע הרביעי, לא נתנו להם זריקות קלות לשלוש ויישמנו את תוכנית המשחק. קודם כל נצפה בווידאו. פניני? זה טוב, הוא וותיק, יש לנו ניסיון של לשחק אחד עם השני, אני מכיר את גיא”.

Chris Johnson – Photo Credit: FIBA

ג’ונסון הוסיף במסיבת העיתונאים: “עשינו עבודה טובה והם עשו עבודה טובה בקליעת שלשות, דבר שעליו המאמן שם דגש לפני המשחק. יש לנו כמה דברים לנקות לפני יום חמישי. זה משחק של מומנטום, אתה תעשה ריצה והם יעשו ריצה, אבל היינו צריכים לשים לב לפרטים. שנינו שיחקנו ואנחנו חייבים ליסוע ולדאוג שאנחנו לא עושים את אותן טעויות שעשינו הערב בנוסף להגנה על קו השלוש. זה חלק מהכדורסל, אנחנו לא יכולים להוריד את הראשים שלנו עם האוהדים שלנו בבית, אנחנו חייבים לוודא שאנחנו מיישמים את תוכנית המשחק”.

פניני עצמו סיפר: “לקח זמן כי הם נכנסו ממש מהר למשחק, תקפו בסערה מבחינה התקפית וקצת הוציאו אותנו מתוכנית המשחק שלנו, קלעו שלשות. נצטרך להיות יותר אגרסיביים בגלאטסראיי כי הם קלעו 89 נקודות וזה מספר גבוה, שיחקנו מול קבוצה מוכשרת. שיחקתי טוב, זה לא סוד שאני לא בתקופה התקפית טובה ואני מנסה להביא דברים אחרים כמו תמיד, אני שמח שהיום זה עבד ומקווה שהזריקות הבאות ייכנסו. באתי באנרגיה. כריס ג’ונסון עושה את הכל ליותר קל, שומר, לוקח ריבאונד, מוסר, הוא באמת עושה הכל, זו חוויה”.

Chris Johnson – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!