פלדהאוס מנתח: מי אתה רטין אובסוהאן?

יול 1, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Joshua Halickman

אחרי שרטין אובסוהאן (בן 27, 1.88 מטר) חתם לשנתיים בהפועל ירושלים והפך לשחקן הרכש הראשון של המאמן אורן עמיאל בקבוצה, הגיע הזמן להכיר את הרכז. השחקן סיפק ממוצעים של 13.9 נקודות, 5.3 אסיסטים ו-3.7 ריבאונדים בממוצע למשחק בעונה שעברה שבה הגיע תחת עמיאל עם נימבורק הצ'כית לפיינל 8 של ליגת האלופות, כשעוד לפני כן הוא שיחק בגרמניה (ארפורט ובאמברג), עבר בליגת הפיתוח וגם היה באבלינו האיטלקית שבה פתח את הקריירה המקצוענית שלו. בקריירת המכללות שלו, אובסוהאן הבלגי פקד את שערי מכללת אלבמה בין השנים 2011-2016. בעונת הסניור שלו במכללות תחת המאמן אייברי ג'ונסון, רכז העבר של הסן אנטוניו ספרס, אובסוהאן חווה עונת פריצה עם ממוצעים של 17.6 נקודות, 3.8 ריבאונדים ו-2.6 אסיסטים.

Retin Obasohan – Photo Credit: Champions League


לוקאס פלדהאוס, מומחה הכדורסל העולמי של אתר "ספורטס רבי" ואנליסט גרמני, מנתח לעומק את ההחתמה של אובסוהאן:
"רטין אובסוהאן מגיע אחרי עונה חזקה בליגת האלופות, כשהוא היה אחד הגורמים המרכזיים לכך שנימבורק העפילה לרבע הגמר של המפעל.

"הוא שחקן שהיו לו עליות וירידות לאורך הקריירה המקצוענית שלו. אחרי עונת רוקי קשה באבלינו (איטליה), הוא היה שחקן המפתח של ארפורט בגרמניה. ארפורט הייתה קבוצה מאוד צעירה עם בעיות בתוך המבנה של הקבוצה. הם בסופו של דבר ירדו ליגה אבל אובסוהאן סיפק עונה טובה מאוד כשהוא רשם בממוצע כ-14 נקודות, 4 ריבאונדים, 5 אסיסטים, 3 איבודים ו-2 חטיפות למשחק. הוא לא הצליח לשחק כל כך טוב אחרי אותה עונה כשהוא סיפק עונה מכובדת בליגת הפיתוח ולאחר מכן רשם עונה בינונית עם באמברג בליגת האלופות ובליגה הגרמנית. עונת 2020/21 עם נימבורק כנראה הייתה העונה הטובה ביותר בקריירה שלו.

"הוא שחקן שמצטיין במובנים של האתלטיות שלו בשני צידי הפרקט. הוא יכול להיות מאוד אגרסיבי בהגנה על השחקן עם הכדור כשיש לו כישרון טוב ביכולת להשיג דיפלקשנים. בהתקפה הוא יותר שחקן של קצב. החיסרון שלו ביציבות של הזריקה ובקבלת ההחלטות הגבילה את המשחק שלו בעבר.
"בבאמברג, הוא גם התמודד עם האופן שבו הסגל נבנה. הוא היה משחק לעיתים קרובות לצד עוד שני שחקנים בקו האחורי שיש להם חיסרון בזריקה בדמות קם טיילור (השחקן החדש של מכבי תל אביב), פאריס לי וטריי מקלין. יותר מכך, הוא הגיע לשם כשהעונה כבר התחילה וקבוצת הכוכבים עם עוד שני פליימייקרים דומיננטיים בדמות פאריס לי וקם טיילור לא הייתה אידיאלית בשבילו.

Retin Obasohan – Photo Credit: Champions League


"בנימבורק, היה לו את התפקיד של להיות השחקן השישי. הוא רק פתח בשני משחקים בליגת האלופות ובליגה הצ'כית. הוא קומבו גארד שמצטיין כשהוא מתקיף את הטבעת במשחק המעבר ובחצי המגרש. המהלך המפורסם שלו הוא קרוסאובר מימין לשמאל, שבו הוא משתמש לעיתים תכופות כשהוא דוחה חסימות.

"הוא יכול להתאים טוב לסגנון המשחק המהיר בליגת ווינר. אני גם חושב שזה חשוב בשבילו שתהיה לו יציבות מסוימת במובנים של הסביבה שלו, מה שיש לו עכשיו כשהוא משחק שוב תחת אורן עמיאל. רטין אובסוהאן הוא שחקן מאוד מיוחד שלא מתאים לכל שיטה בשלב הזה של הקריירה שלו כאשר הוא שחקן של קצב והוא צריך חופש כדי לשחק ולעשות טעויות לפעמים. אני חושב שעקב כך זה חשוב לו לשחק עבור מאמן שמכיר את החוזקות שלו ויכול לעבוד איתו על הדברים שהוא צריך לשפר. זה כולל, בנוסף לזריקה שלו לשלוש, לשחק קצת יותר תחת שליטה, למסור את הכדור בצורה יותר מדויקת ולשפר את קבלת ההחלטות שלו באופן כללי.

"אובסוהאן יכול להיות מנוע והחלטי בחלקים של המשחק דרך מהלכים של האסל, הגנה קשוחה וחדירות אנרגטיות. עם זאת, ירושלים עדיין חייבת לחפש קלע וגם רכז מוביל שמארגן את המשחק קצת יותר מאשר שאובסוהאן עשה עד כה בקריירה שלו".

Retin Obasohan – Photo Credit: Champions League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!