עצרה את מחזיקת הגביע: הפועל חיפה גברה על הרצליה

פבר 20, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Dov Halickman

באדיבות מנהלת הליגה

ערב קליעה גדול של עמית שמחון סידר להפועל “בי-קיור לייזר” חיפה ניצחון בית שישי ברציפות, 80:81 על בני “Ofek Dist” הרצליה.

מהלך המשחק

חיפה פתחה בחמישייה עם גרגורי ורגאס, קאדים אלן, עמית שמחון, סקוטי ג’יימס וג’יימס דיקי, הרצליה עם יאיר קרביץ, כריס באב, סנדי כהן, אנדי ואן וליט וצ’ינאנו אונואקו. אונואקו קלע את הסל הראשון במשחק, אבל המארחים היו חדים יותר בפתיחה ובהובלת ורגאס ושמחון עלו ליתרון 2:7. ואן וליט צלף מבחוץ וגם כהן עלה על הלוח מאסיסט נפלא של אונואקו, אבל שמחון ודיקי שמרו על פער קטן, 7:11. באב התעורר ראשון אצל מחזיקת הגביע והוביל ריצת 0:10 פרטית עם 8 נקודות ואסיסט לאונואקו, ספנסר וייס עלה חם מהספסל עם 5 נקודות מהירות אבל אונואקו קבע 16:21 לכחולים-לבנים. וויל ריימן צלף מבחוץ, באב הגיע כבר לדו-ספרתי, אבל וייס ושמחון העלו את האדומים ל-5 מ-6 מעבר לקשת ו-ורגאס, אלא שבאב הלוהט הגיע ל-13 נקודות בצד השני וסגר את הרבע ביתרון 27:30.

הרצליה הייתה הראשונה שהעבירה הילוך בהגנה: היא ספגה רק 2 נקודות מהקו בארבע הדקות הבאות, השתלטה על הלוחות ובהובלת קווינטון הוקר ושון דאוסון שעלו מהספסל עלתה ליתרון 29:36. ריימן קטע בצורת מקומית, אונואקו הצטרף לבאב בספרות כפולות עם קליעה מחצי מרחק, אלן ירד לנוח עם שלוש עבירות ודאוסון הגדיל ל-31:39 מהקו. שלשה של וייס העירה את החיפאים, ג’יימס חסם את דאוסון וחדירה נפלאה של ורגאס צימקה ל-39:36 ושלחה את אורן אהרוני לשולחן המזכירות. ואן וליט מנע מהפך בפעולות טובות, ורגאס לא נתן לו להתרחק ושמחון בשלשה פנויה השווה, 43:43. קרביץ שבר שוויון מהקו, אבל ג’יימס בשני סלים רצופים השלים מהפך בירידה להפסקה, 45:47 לחיפה.

הרצליה חזרה חדה מההפסקה, ואן וליט השיב את ההובלה ואונואקו עם 6 נקודות רצופות כולל שלשה קבע 47:54. שמחון עצר את הריצה בשלשה, ריימן הוסיף סל ועבירה ושמחון עם הצליפה החמישית שלו השיב את ההובלה, 54:56. ג’יימס סגר 11 נקודות ללא מענה בקליעות עונשין בודדות, קרביץ קטע את הבצורת של מחזיקת הגביע ומוריס קמפ השווה מהקו, אבל שמחון קלע אחרי טכנית לחובת דאוסון וסל של וייס הגדיל ל-58:61. שמחון צלף את השישית שלו מהעיר התחתית, קמפ נלחם על ריבאונד ההתקפה והטביע את הסל האחרון של הרבע, 60:64 לחיפה.

כהן קלע בצבע, ורגאס הגיב בשלשה גדולה וקליעות עונשין של קמפ צימקו ל-67:64. ורגאס מצא את איגור נסטרנקו לשני סלים רצופים, ואן וליט קלע בתווך ודאוסון שסחט פאול רביעי מאלן הוריד ל-71:67 מהקו. ריימן צלף מהפינה, דאוסון ענה בשלשה משלו וקרביץ בחדירה מוצלחת שוב שם את הרצליה במרחק סל, 74:72. באב קלע את הנקודה הראשונה שלו מאז הרבע הראשון, הרצליה הכריחה זריקות רעות מבחוץ אבל פספסה בעצמה מספר הזדמנויות להפוך, 74:73. דאוסון סחט עוד פאול ודייק פעמיים מהקו, ורגאס ובאב החליפו שלשות גדולות והרכז המקומי במהלך עם המון כוח קבע 78:79 לאדומים. קרביץ החטיא מבחוץ, אונואקו ביצע פאול חמישי מיותר, אבל ורגאס ודיקי החטיאו וקמפ בשתי קליעות עונשין אחרי ריבאונד התקפה גדול הפך בחזרה, 79:80 בתוך הדקה האחרונה. אלן חדר לסל קריטי אחרי חסימה לא חוקית של קמפ שנגע בטבעת, באב החטיא, קמפ לקח עוד ריבאונד גדול ודאוסון היה יכול לנצח את המשחק, אבל השלשה שלו לא מצאה את יעדה וחיפה חגגה ניצחון דרמטי, 80:81.

עמית שמחון, שהצטיין עם 23 נקודות (6 מ-9 לשלוש) עבור המנצחת, סיפר לאתר “ספורטס רבי” בסיום: “היה משחק קשה מול קבוצה מצויינת אבל אני שמח שהצלחנו לנצח ולקבל מומנטום לפני הפגרה, ובאופן אישי שמח שהכדורים נכנסו והחברים שלי לקבוצה מצאו אותי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!