“עצם זה שטרי כאן אני מאוד מרוצה”, כך אמר מאמן הפועל ירושלים עודד קטש על שחקנו החדש לפני המפגש הראשון עם פריסטרי היוונית במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות

מרץ 4, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים תארח את פריסטרי היוונית בהיכל הפיס ארנה למשחק הראשון בסדרת הטוב משלוש במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות של פיב”א.

ירושלים של המאמן עודד קטש, שסיימה במקום הראשון בשלב הבתים של המפעל מגיעה לסדרה עם יתרון הביתיות וכפייבוריטית ברורה מול החבורה של ניקוס פפאניקולופולוס, שסיימה במקום הרביעי בבית שלה. ירושלים מגיעה למשחק אחרי שניצחה במשחק ליגה באילת 99:84, כשהיא מצרפת מבנדירמה הטורקית את עמנואל טרי שיערוך בכורה בקבוצה, בעוד הסנטר מינדאוגאס קופשאס לא ימשיך בקבוצה.

Dov Halickman Photography

הפאוור פורוורד של הקבוצה טיישון תומאס דיבר באימון המסכם על המפתחות לקראת המשחק, העזיבה של קופשאס, ההגעה של טרי והאתגר שיהיה נגד אקס מכבי תל אביב דיאנדרה קיין: ”בטח שזה מאני טיים. כקבוצה אני מרגיש שאנחנו מוכנים, יש הרגשה אחרת בחדר ההלבשה לקראת מחר. אפשר להרגיש שיש קצת לחץ כולם נעולים בפנים ומדברים על מה צריך לעשות כדי לנצח את המשחק, זה שונה מהרגיל. אני חושב שכולנו אוהבים את טרי כי הוא אתלט והוא יעזור לנו הרבה, שיחקנו נגדו והוא עשה נזק ב2 המשחקים ששיחקנו נגדו. אני לא חושב שכקבוצה אנחנו מסתכלים על הגעגוע לקופשאס, אנחנו מסתכלים על הצדדים החיוביים שטרי יביא ואנחנו אוהבים את קופשאס. יתרון הביתיות חשוב, במיוחד בליגת האלופות כשקבוצות חזקות בבית, 2 משחקים בבית במקרה הצורך זה תמיד מהווה יתרון. אנחנו מסתכלים על כל משחק כמו גמר גביע, אנחנו אף פעם לא רוצים להפסיד בבית, לא הפסדנו כאן בכל העונה. אני לא חושב שקיין ישפיע עלינו, ברור לנו שהוא ישחק כדורסל אגרסיבי נגדנו. אנחנו לא יכולים להתמקד רק בו, יש להם עוד שחקנים טובים. דיאנדרה שחקן הגנה טוב אבל הם בסך הכל קבוצת הגנה טובה במקום החמישי במפעל ואנחנו צריכים לעקוב אחרי תוכנית המשחק שלנו”.

Dov Halickman Photography

מאמן הקבוצה עודד קטש דיבר בהרחבה על נושאים רבים כולל הגעת טרי ושחרור קופשאס: ”זה המאני טיים, חד משמעית. עד לרגע הזה עבדנו כל כך קשה, יש לנו יתרון ביתיות אבל הכל מתאפס עכשיו וצריך להתחיל לעשות הכל מחדש, בהרבה מקרים מפגשים כאלה מוכרעים בחצי הראשון של המשחק. זאת הזדמנות לכל הקבוצות, ראינו קבוצות שמסיימות במקומות 3-4 ועושות דברים גדולים. עצם זה שטרי כאן אני מאוד מרוצה. אין לי מספיק אינדיקציה להגיד איך הוא מסתדר, אתמול היה יותר אימון שחרור, ניסינו להכניס איתו כמה שיותר דברים, מן הסתם כשהוא יהיה על המגרש הוא יוכל לעשות מעט מאוד ונחליט במשחק, נראה כמה נוכל להשתמש בו. אני רק יכול להגיד שאנחנו אוהבים את קופשאס באמת, זה אף פעם לא נעים ומרגיש טוב לשחרר שחקן. לקחתי אותו הצידה, אמרתי לו שזה אף פעם לא מרגיש לא נעים והפעם במיוחד, אני חושב שהוא לא היה מספיק חלק מהקבוצה כהחלטה שלנו, קיבלתי את זה עליי. הוא קיבל את זה באמת בצורה מאוד יפה, דברים לפעמים לא מסתדרים וטרי הוא שחקן שמתאים לשיטה, הוא שחקן צעיר עם אפסייד, לפעמים יש דברים כאלה. תמיד יש חשש שאין מספיק סייז אבל אנחנו מקבלים כאן דברים חדשים. טרי הוא שחקן דומיננטי בצבע, הוא יעזור לנו מאוד גם בצבע וגם מבחינה התקפית בדברים שחסרים לנו. אני חושב שכשאנחנו מרוכזים ובשיטה שלנו ולא מכריחים דברים אנחנו משחקים בשטף שלנו. אני תמיד רוצה שגם בימים כאלה במשחקים חשובים ומכריעים נהיה באחוזי קליעה גבוהים כי זה באמת עוזר לנו לשטף, ההתקפה שלנו תעמוד במבחן מאוד-מאוד גדול, פריסטרי במקום החמישי במפעל מהבחינה ההגנתית במפעל, זה הרבה מעבר למיקום הכללי שלהם, בסוג המשחקים האלה ההתקפה תבוא מהביטחון ההגנתי. דיאנדרה מוסיף הרבה מאוד קשיחות, לא שהייתה חסרה להם, זה הופך אותם ליותר אגרסיביים, ממה שיוצא לי לראות הוא לא בשיא הכושר שלו, אימנתי אותו, הוא מסוג השחקנים שכשיש ג’אמפבול הוא שם ב100 אחוז, הוא תוספת כוח גדולה מאוד בשבילם”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!