עמית אהרוני: “החלום הכי גדול זה להיות ביורוליג”

אוג 13, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

עמית אהרוני הוא אחד הכוכבים העולים של הכדורסל הישראלי. כמה שבועות אחרי שהרכז (בן 19, 1.85 מטרים) סיים קמפיין מוצלח עם נבחרת העתודה בטורניר הצ’לנג’ר שנערך בכרתים שביוון, הוא התפנה לראיון מיוחד לאתר “ספורטס רבי”.

“אני שמח מהטורניר שעשינו, אני חושב שכקבוצה עשינו טורניר יחסית טוב”, פותח אהרוני את הראיון. “התפספס לנו משחק אחד שהיינו צריכים לנצח, אבל בסך הכל עשינו טורניר טוב ואני שמח שגם לי התחבר ברמה האישית. אבל אני יותר שמח מזה שהנבחרת עשתה טורניר טוב”.

עמית אהרוני

Amit Aharoni – Photo Credit: FIBA

בנבחרת העתודה שיחק אהרוני תחת המאמן המוערך אריאל בית הלחמי. “זאת הייתה בשבילי חוויה, למדתי ממנו הרבה מאוד. הוא מסתכל על המשחק בצורה אחרת שעוד לא הכרתי, יש לו הרבה מאוד ידע בכדורסל ומהמעט שהספקתי להתאמן תחתיו אני חושב שלמדתי המון”.

בטורניר ישראל רשמה מאזן חיובי של 2:3 בדרך למקום השני בבית שלה כשאהרוני הצליח להעמיד ממוצעים מרשימים של 10 נקודות (52.4% לשתיים, 40% לשלוש ו-90.9% מקו העונשין), 2.6 ריבאונדים, 4.6 אסיסטים ו-2.2 חטיפות בדרך למדד 13.4. אלא שהתנאים לא היו פשוטים בכלל, כשהשחקנים היו צריכים להתמודד עם הדרישות שמאפיינות את תקופת הקורונה. “היינו בבועה, היה אסור לנו לצאת מהמלון, רק אימונים ומשחקים, כל הזמן עם מסיכות, בדיקה מתי שמגיעים למלון ומתי שיוצאים מהמלון וחוזרים לארץ. היה שונה ומוזר, אבל זה היה בצורה הכי מקצועית ומסודרת שיש”.

אריאל בית הלחמי

Ariel Beit-Halahmy – Photo Credit: FIBA

עמית אהרוני הוא בנו של המאמן אורן אהרוני שהוא גם שחקן עבר. בנוסף, אהרוני הוא חלק ממשפחת שלף, כך שהוא בהחלט גדל בבית של כדורסל. “אבא שלי היה שחקן, עכשיו הוא מאמן, דודים שלי היו שחקנים ומנהלים בהפועל (תל אביב) וגדלתי לתוך זה”.

מי היה עבור אהרוני מודל לחיקוי? “כשהייתי קטן רציתי להיות שחקן כמו אבא שלי, אבל ככל שהתבגרתי והתחלתי לקבל את צורת המשחק שלי ואת הגובה והחוזק שלי אז הסתכלתי יותר על תמיר בלאט ועל קמפאצו, שחקנים כאלה”.

עמית אהרוני שיחק תחת אביו בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב וגם בנבחרת הנוער. “אני חושב שזה יתרון שיש לך מישהו בבית שמבין, יודע ועבר את כל הדברים שאתה מתחיל לחוות, הוא עוזר לי, תומך בי, מייעץ לי, ואני חושב שזה מאוד עוזר לי. להתאמן תחתיו הרגיש לי אותו דבר כמו שהתאמנתי אצל מאמנים אחרים, כמובן שהוא לא עשה לי שום הנחות, להיפך, הוא היה יותר קשה איתי ויותר עם היד על ההדק. האמת שהרגשתי ממש אותו דבר כמו שהתאמנתי אצל אריאל בית הלחמי, נדב זילברשטיין ומאמנים אחרים שהיו לי במחלקת הנוער”.

אורן אהרוני

Oren Aharoni – Photo Credit: FIBA

ב-2019 הגיע אהרוני להישג חסר תקדים כשזכה עם תיכון חדש תל אביב באליפות העולם לתיכונים שנערכה ביוון. “וואו, האמת שהייתה תחושה מדהימה. זה מטורף כי אתה נוסע לשם עם חברים שאתה איתם בכיתה כל יום במשך שבע-שמונה שעות בבוקר, מעביר איתם את מרבית השבוע שלך, ובסוף אתה עולה איתם למגרש לשחק כדורסל שזה המשחק שאנחנו הכי אוהבים, זוכה באליפות העולם עם כל החברים. היה מדהים ומרגש מאוד”.

בקיץ 2019 זכה אהרוני עם נבחרת הנוער באליפות אירופה דרג ב’ שנערכה באורדאה שברומניה, כשהוא העמיד ממוצעים של 7.4 נקודות, 3.9 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 1.3 חטיפות ומדד 9.5. בזכות הזכייה, נבחרת הנוער חזרה לדרג א’. “הייתה תחושה ממש טובה, היינו נבחרת מאוד מגובשת, נהנינו לשחק ביחד אחד עם השני. אני חושב שהגיע לנו מאוד לעלות דרג, עלינו גם בלי הפסדים, שיחקנו באמת יוצא מן הכלל, ביחד, מחוברים, כל אחד נתן את מה שהוא יודע והייתה גם הרגשה מטורפת”.

מי שזכה בתואר השחקן המצטיין של אותו טורניר הוא נועם דוברת. עד לאן הוא יכול להגיע בקריירה? “לדעתי הוא יכול להגיע הכי רחוק שיש, אם זה אן.בי.איי, יורוליג. פשוט יש לו הכל, הוא חכם, קולע, מוסר, יש לו סייז טוב ואני חושב שבאמת השמיים הם הגבול עבורו”.

נועם דוברת

Noam Dovrat – Photo Credit: Basket.co.il

עמית אהרוני גדל במכבי תל אביב. “האמת שלגדול במכבי תל אביב זה אולי הדבר הכי טוב שקרה לי כשחקן. מכבי תל אביב היא אחת המחלקות אם לא מחלקת הנוער הכי טובה בארץ, מתאמנים שם מגיל קטן ממש כמו קבוצת בוגרים עם מאמני כושר, תזונאית, אימונים אישיים, אימונים בבוקר, באמת הכל. שם אתה לומד איך להיות שחקן, מה אתה צריך לעשות בשביל זה, מה אתה צריך ללמוד, מה אתה צריך לאכול, איך אתה צריך להתנהל, מתי ללכת לישון. באמת אתה לומד את כל הדברים איך להפוך ולהיות השחקן הכי טוב שאתה יכול”.

בנבחרת הקדטים, בתיכון חדש ובמחלקת הנוער של מכבי תל אביב אהרוני שיתף פעולה עם לא אחר מאשר דני אבדיה. “דני הוא אחד החברים המאוד הטובים שלי, ובאמת אני שמח בשבילו מאוד, אני רק מאחל לו שיישאר בריא ושיצליח כי באמת מגיע לו, לילד הזה, הוא עבד ועובד הכי קשה שאני מכיר, ואני רק מאחל לו שיהיה בריא ושימשיך להצליח”.

דני אבדיה

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

בעונת 2019/20 אהרוני אף הספיק לערוך הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת של מכבי תל אביב, כשהוא עלה לשחק בניצחון הביתי על הפועל חולון. “התאמנתי עם הבוגרים של מכבי תל אביב הרבה, בין אם זה בתקופת הפציעות המטורפת שהייתה להם בשנה הזאת או אם זה בהכנה לעונה כדי להיות עוד בסגל, וכשעליתי למגרש זה היה חלום שהתגשם עבורי. אני ילד שגדל במחלקת הנוער של מכבי, ולעלות במנורה עם כל האוהדים שעומדים ומוחאים לך כפיים – זאת הייתה אחת התחושות הכי טובות שהיו לי בחיים”.

בעונה שעברה אהרוני סייע לאליצור נתניה לעלות לליגת העל, עם ממוצעים של 6.9 נקודות, 2.7 ריבאונדים, 4.9 אסיסטים, 1.1 חטיפות ומדד 9.1. “אני מאוד מרוצה מהעונה שעשינו. חייב לציין את ‘שחקן אמיתי’ שעשו בנתניה באמת פרויקט ענק שאני ממליץ ואומר לכל שחקן צעיר, גם אם הוא שואל אותי וגם אם לא – נתניה ו’שחקן אמיתי’ זה המקום להתפתח ולהצליח בו, היינו באמת קבוצה רק של צעירים שבמקום אחר לא כל כך נותנים את ההזדמנויות האלה. היינו ביחד, נלחמנו כל העונה, היינו חברים גם על המגרש וגם מחוץ למגרש. אני שמח שזה התחבר לנו והצלחנו לעלות ליגה גם בסוף”.

אלא שלמרות החגיגות והעובדה שהעלייה התרחשה על הפרקט, מנהלת הליגה החליטה כי נתניה אינה רשאית לממש את עלייתה לליגת העל בעונה הקרובה, מפני שהאולם הביתי של הקבוצה אינו עומד בתנאי הסף הנדרשים לליגה הבכירה וטרם החלה בניית אולם חדש בעיר. לנתניה עדיין יש סיכוי לשחק בליגת העל, שכן היא ערערה על החלטת המנהלת לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל. “לפי מה שאני יודע ההחלטה היא לא סופית ושההחלטה תתקבל סופית עד יום שלישי הקרוב. כמובן שאם הם לא יהיו בליגת העל אני אהיה מאוד מאוכזב כי חבל שההחלטה נלקחה ככה ולא על הפרקט”.

בכל מקרה, לאהרוני ששייך למכבי תל אביב כבר יש תוכניות לקראת העונה הקרובה. “אני אשחק בנתניה בשנה הבאה, גם אם זה בליגת העל וגם אם זה בליגה הלאומית”.

עמית אהרוני

Amit Aharoni – Photo Credit: Instagram

מתי אהרוני ירגיש בשל לליגת העל? “כל יום שעובר ואני מתאמן יותר ומשתפשף יותר אני מרגיש יותר טוב עם הגוף שלי ויותר טוב עם המשחק שלי, אבל אני לא יודע, צריך לקחת את הזמן, ומתי שההזדמנות הטובה והנכונה תגיע ואני ארגיש בשל וטוב עם עצמי אז אני אלך על זה בכל הכוח”.

מהם היתרונות והחסרונות של אהרוני? “היתרונות שלי הם שאני מבין את המשחק טוב, יש לי ראיית משחק טובה, אני מוסר טוב, השתפרתי מאוד בקליעה, קלעתי טוב מאוד העונה ואני צריך להמשיך ולשפר את זה. אני צריך עדיין לשפר את החלק ההגנתי שלי”.

אהרוני כבר ציין שהוא מסתכל על שחקנים כמו תמיר בלאט ופקונדו קמפאצו, בעיקר בגלל הגובה שלו. “חלק קוראים לזה חיסרון, אני מנסה להסתכל על זה כיתרון. אני אולי יותר נמוך אבל אני זריז, יותר מתוחכם ומהיר מכולם, ובעצם להפוך את החיסרון בגובה ליתרונות במקומות אחרים”.

מאיזה מאמנים אהרוני למד הכי הרבה? “למדתי מכל מאמן ששיחקתי תחתיו קצת, מכל מאמן לקחתי את הדברים שהוא מאמין בהם יותר ואת הדברים שהוא רצה להעביר לי יותר, ואני לא חושב שלקחתי ממאמן אחד יותר וממאמן אחר פחות. ממש מכולם”.

בשיחתנו, אהרוני אומר כי הוא הכי נהנה לשחק עם דורי סהר ויהל מלמד, כשהיה הכי קשה לו לשחק נגד ים מדר. אהרוני מעדיף לצפות ביורוליג מאשר באן.בי.איי, ומעיד על עצמו כשהוא נדרש לספר דבר אחד שלא יודעים עליו ש”אני אחלה שחקן כדורגל”.

לסיום, מה החלום הכי גדול של עמית אהרוני בקריירה? “החלום הכי גדול שלי זה להגיע הכי רחוק שאני יכול, להיות ביורוליג”.

עמית אהרוני

Amit Aharoni – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!