עמיעד ינאי על הבכורה בהפועל ירושלים, החיים ככדורסלן דתי, הברכה לבר מצווה מיותם הלפרין והאימון עם פאו גאסול

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: מנהלת הליגה


פודקאסט הכדורסל הישראלי של אתר “ספורטס רבי” בשם “התשיעית באירופה” בהשתתפות הכתב משה הליקמן יוצא עם פרק מספר 108, שבו מתארח עמיעד ינאי, הכדורסלן הדתי שערך לאחרונה בכורה בליגת העל במדי הפועל ירושלים בעקבות מלחמת “חרבות ברזל”. הפרק, שנפתח עם ההתמודדות של עמיעד עם המצב והשאלה איפה זה פוגש אותו באופן אישי, נמשך עם תחילת הדרך שלו בעולם הכדורסל והמודלים לחיקוי. לאחר מכן, עמיעד סיפר על הקשר המשפחתי לקפה טעמון והדברים שהוא לקח מהשנים בבית הספר היסודי אפרתה, שבו הוא למד עם כותב שורות אלו באותה כיתה. עמיעד גם דיבר על הגדילה במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, האימון עם פאו גאסול וההגעה לנבחרות הצעירות, כולל שיתוף הפעולה עם נועם יעקב.

עמיעד כמובן סיפר על העלייה לבוגרים בירושלים בעונת 2021/22 והשילוב של הלימודים והדת עם הכדורסל, בנוסף לוויתורים שעשה לאורך השנים והפיתויים שהתמודד איתם. עמיעד התייחס לשאלה מתי הוא הבין שיוכל להפוך לשחקן, דיבר על שיתוף הפעולה המיוחד עם אנתוני בנט בירושלים וחשף מי השחקן המפתיע שלקח אותו תחת חסותו, בנוסף לחוויה לשחק תחת יותם הלפרין. עמיעד דיבר על החוויה לשחק במכבי שוהם ובאליצור נחל שורק מהליגה הארצית תוך שהוא משלב את הכדורסל עם הצבא, והתייחס לחזרה לירושלים בעקבות המלחמה, לבכורה בליגת העל ולדקות מול הפועל עפולה, כשהוא גם דיבר על התגובות המרגשות שקיבל. ינאי התייחס לעבודה עם שי אולארצ’יק ולשאלה האם אלכסנדר דז’יקיץ’ היה מעורב, ודיבר על שיתוף הפעולה עם יובל זוסמן וג’ו אלכסנדר, בנוסף לחזרה של מנהל הקבוצה עדי כהן סבן מפרישה והאינטראקציה עם מתן אדלסון וגל מקל.

עמיעד גילה איך נראה יום בחייו, מהם היתרונות שלו והדברים שהוא עדיין צריך לשפר בנוסף לעמדה המועדפת והמשפט שלקח מיונתן אלון, וענה האם האם הוא צופה בכדורסל בזמן הפנוי והאם הוא מעדיף לצפות באן.בי.איי או ביורוליג. עמיעד סיפר על המאמנים שהכי השפיעו עליו והשחקן הכי טוב שהוא שיחק איתו בנוסף למשחק הכי משוגע שהוא היה חלק ממנו, והוא גם דיבר על האהבה למשחקי מחשב, ענה מי האדם הכי מפורסם שהוא פגש, פרגן לתומכיו מפודקאסט “כיפה אדומה” ושיתף את דעתו על הכדורסל הישראלי כיום, בנוסף לחלום הכי גדול שלו. לסיום, עמיעד הביא סיפור מיוחד מהשנים שלו בכדורסל לטובת “פינת סיפור”: איזו חוויה ייחודית הוא עבר בזכות שמירת הכשרות?

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!