עמיאל: “זה הזמן לבנות את התשתית מחדש”

יול 20, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אורן עמיאל הוצג בתור מאמן הפועל ירושלים במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בהיכל פיס ארנה. כזכור, עמיאל, שתחנתו האחרונה הייתה נימבורק הצ’כית, חתם לשנתיים בירושלים שבה היה עוזר מאמן בעונת 2013/14, והפעם הוא יהיה כמובן המאמן הראשי. עמיאל דיבר על הסגל ההולך ונבנה ועוד נושאים רבים ומרתקים.

Oren Amiel – Photo Credit: Sports Rabbi

עמיאל פתח:

“זו באמת התרגשות גדולה מבחינתי בכלל כל התהליך הזה וכל הקשר המיסטי עם המועדון בשנים האחרונות גם כשלא הייתי חלק ממנו. סתם לספר על התהליך שהתחלנו, לבנים שלי היה חלום כזה שביום מן הימים אני אהיה מאמן הפועל ירושלים, וכשהתחלנו את השיחות לא אמרנו להם את זה כדי שלא תהיה אכזבה, אבל כשהודענו את זה בסלון המשפחתי היה בכי של התרגשות מאוד גדולה ואני חושב שזאת המטאפורה שהמועדון הזה מייצר כל השנים. הזיכרון האחרון שלי הוא מהמשחק האחרון במלחה, זה משהו שחרוט אצלי ואני ממש שמח לחזור בדלת אחרת למועדון. אני מודע לציפיות, המטרות במועדון כזה זה משהו שהוא ברור על המגרש, אני חושב שלנצח אפשר לעשות בהרבה דרכים, עבודת צוות זה הכי משמעותי.

“אנחנו מנסים ליצור קבוצה של שחקנים שמבינים שהחוט המקשר הכי חשוב הוא עם האוהדים שנותנים דחיפה. ברגע שהשחקנים יבינו את זה אני חושב שאפשר לייצר פה משהו באמת מיוחד. האוהדים זה משהו שהוא הרבה מעבר למגרש, בכלל השנה האחרונה של הקורונה קצת הרחיקה את הקשר עם האוהדים, אנחנו צריכים אתכם איתנו ונבנה את הקשר מחדש. שאלו פעם את ברוס ספרינגסטין איך הוא מייצר קשה כזה חזק עם המעריצים שלו, והוא אמר שהוא נותן את כל מה שיש לו. זה לא משנה אם בא אוהד אחד או 12,000, צריך לרוקן את התא שלנו בכל משחק על המגרש. כולם מרוקנים את הטנק בהפועל ירושלים וזה הכוח הכי גדול של הקבוצה.

“לגבי בניית הקבוצה, אני יודע שיש מתח וציפייה, יש תקציב מצוין ומערכות תמיכה שנמצאות שם 24/7, בתור מאמן אני מקבל את התמיכה באהבה גדולה, הסיבה שאנחנו קצת ‘פיקים’ בבחירת השחקנים היא כי אנחנו רוצים להיות מאוד מדויקים. השחקנים צריכים להיות שחקני כדורסל טובים ולקיים את המחויבויות של המועדון. בסופו של דבר, קבוצת כדורסל זה מפגש סוציאלי עם אנשים שבאים מכל מיני מקומות ברחבי העולם, והאומנות שלנו כמאמנים היא לחבר את זה ביחד. יש לנו את יותם (הלפרין), גיא (הראל), דייויד (בסן) שהוא 24/7. אני קורא לאוהדים, התרגשתי פה בתור עוזר מאמן ואני מאוד מקווה שאוכל ליהנות מהרגע כמאמן הראשי, זו זכות גדולה להיות מאמן הפועל ירושלים, עבדתי קשה מאוד ואני מודה להנהלה על האמון שהם נותנים לי”.

עמיאל דיבר על השוני בין המאמן שהיה לפני שנים רבות לבין המאמן שהוא היום בעקבות השנים בצ’כיה:

“באופן כללי גם בתור הבנאדם שאני וגם בתור המאמן שאני אני הרבה יותר מגובש ומדויק בדברים שאני רוצה, הייתה לי זכות לעבוד במועדון שהחשיפה שלך בו לסגנונות אחרים היא הרבה יותר גדולה, בכל קדם עונה אתה יכול לשחק ב-5 ארצות שונות. אני הרבה יותר מוכן, בשל ויודע מה אני רוצה מעצמי, עברתי גם שנים קשות שם שעזרו לי להתפתח בתור מאמן. זו בעיקר הבשלות שאיתה אני מגיע, הרבה לימוד, ראש פתוח”.

האם המטרה שלו היא ששחקנים ישראלים יתפתחו תחתיו ויסייעו ליצור את הזהות של המועדון:

“קבוצת כדורסל צריכה לנצח משחקים בסופו של עניין, אני מאוד מאמין בשחקן הישראלי ומלווה הרבה שחקנים לאורך השנים, גם בהחתמות שעשינו עד עכשיו אפשר לראות מה אני מצפה מהשחקנים הישראלים, אני גדלתי בכדורסל הישראלי. הייתי רואה משחקים בליגה הלאומית ובנוער לאורך כל השנים. השחקן הישראלי לא צריך לקבל שום הנחות אלא להוכיח שהוא צריך לשחק על המגרש”.

השילוב בין המשחקים בליגה לבין המשחקים באירופה אצל השחקנים:

“אני מאמין שצריכה להיות להקה שכולם מתפתחים אחד על ידי השני, זה האמון שאתה בונה מהיום הראשון. אני כן מאמין שצריכים לייצר איזשהו עומק בקבוצה ושכל אחד ירגיש שהוא תורם, אבל בסופו של דבר צריך לנצח, יכול להיות שאולי הם יצטרכו להסתגל”.

בניית הסגל המעט איטית:

“קודם כל, אנחנו התחלנו את הבנייה של הקבוצה אוף דה סטרץ’, זו קבוצה חדשה לגמרי. אני אגיד משפט שאמרתי לגיא, זה לא משנה מי בונה את הקבוצה ראשון אלא מי מסיים אחרון, אנחנו טיפה יותר בררנים כדי להביא את השחקנים הנכונים ואין תעודת ביטוח, הם צריכים להתאים למועדון”.

על כך שהסגל הוא כמעט חדש לגמרי:

“נשארו שני שחקנים, גם יובל שניידרמן שאנחנו מאוד גאים שנשאר במועדון, אבל אני למדתי בחיים שאתה מקבל סיטואציה והמטרה שלך היא לנצח אותה. עברה תקופה בהפועל ירושלים שבמכלול הייתה מצוינת עם הישגים וכדורסל טוב, הרגשנו שזה הזמן לבנות את התשתית מחדש”.

הפיתוח של שחקן נבחרת העתודה, יובל שניידרמן, שישחק בקבוצה הבוגרת של ירושלים:

“אני בסופו של דבר חושב מה אני משאיר אחריי עם השחקנים שעברו תחתיי, גם יובל זה לא עניין של פרויקט, יש מועדון שמעליי עם היסטוריה, בסופו של דבר אם יובל ישחק יותר, יהיה טוב, ישתפר ויתפתח זו תהיה גאווה גדולה למועדון, אבל זה צריך להיות בד בבד עם המטרות של המועדון. בעבר גם בהפועל ירושלים ואיפה שהייתי לפתח שחקנים זה סיפור מאוד גדול”.

האם התקציב נמוך יחסית וגורם לבניית הסגל להיות קשה יותר:

“אני חוזר עוד פעם, התקציב הוא תקציב מצוין, אין בעיות, לא ינחת פה מחר לברון ג’יימס, התנאים פה טובים ושתי הסיבות שלא רואים את הקבוצה סגורה הן כי אנחנו רוצים להיות מדויקים בבחירות שלנו והשוק הוא משוגע. יש מכלול של דברים שמתחברים יחד. מעולם לא התלוננתי על התקציב, הוא טוב, מספק”.

המטרות לעונה הקרובה:

“לא שמו לי כלום, אם הם חושבים שאנחנו לא היינו מגיעים לשם כנראה שלא הייתי פה. שמעתם פעם את פופוביץ’ או אוברדוביץ’ מדברים על מטרות? קטונתי מהשוואות אבל הפועל ירושלים זה מועדון עם שאיפה למצוינות. לא באתי מאספמיה”.

מה איתי שגב מביא לשולחן והאם הייתה בכלל אפשרות להשאיר את עידן זלמנסון:

“אני חושב שאיתי בסגנון המשחק שאני רוצה לשחק הוא הגבוה הישראלי הכי מתאים לנו, גם מבחינת האתלטיות והפיתרונות ההגנתיים שהוא בא איתם, הייתה לי שיחה טובה איתו, הוא האופציה הכי טובה. הוא היה בצומת דרכים. אם הוא יעשה עונה טובה הוא יכול למצוא פה בית להרבה שנים. נצטרך לפתח אותו, זו הייתה האופציה הראשונה שלנו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!