עלות השחר: הניצחון, הסטטיסטיקה והציון של שחר דורון מול רמה”ש

דצמ 22, 2023 | כדורסל, לאומית

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: יעל אמסילי, מנהלת הליגה הלאומית

אליצור שומרון ניצחה בחוץ 80:87 את א.ס רמה”ש במחזור החמישי בליגה הלאומית ובכך עלתה למאזן 2:3 בדרך למקום הרביעי בטבלה. כעת, הגיע הזמן לטור נוסף של פרויקט “עלות השחר”, שעוקב באופן קבוע אחר הופעותיו של שחר דורון, כוכב שומרון, בליגה השנייה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה של דורון במשחק הקודם ששיחק מול עירוני נהריה (הפסד בתום הארכה): 36 דקות ו-56 שניות, 27 נקודות, 7 מ-12 לשתיים, 2 מ-9 לשלוש, 7 מ-8 מקו העונשין, 2 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 2 איבודים, חטיפה אחת, שתי עבירות, סחיטה של 8 עבירות, נחסם פעם אחת, 22 במדד היעילות ומינוס 11 במדד הפלוס-מינוס

הסטטיסטיקה של דורון הפעם: 21 דקות ו-8 שניות, 19 נקודות, 2 מ-7 לשתיים, 3 מ-6 לשלוש, 6 מ-7 מקו העונשין, ריבאונד אחד, 2 אסיסטים, חטיפה אחת, עבירה אחת, סחיטה של 5 עבירות, נחסם פעם אחת, 17 במדד היעילות ופלוס 10 במדד הפלוס-מינוס

הציון של דורון במשחק הקודם – 9

הציון של דורון הפעם – 9

הציון הממוצע של דורון – 8.00

דורון, שנעדר מההפסד לאליצור אשקלון בעקבות פציעה, עלה הפעם מהספסל באמצע הרבע הראשון במצב של יתרון 5:14, ופתח עם החטאה מחצי מרחק. דורון החטיא שלשה מהפינה הימנית, ושלח יד בהגנה שסייעה לכפות איבוד כדור של היריבה. הוא הצליח להסתדר בהגנה בצבע, ועשה עבירה סמוך לסיום הרבע הראשון כשלקבוצתו עדיין הייתה עבירה לתת, כאשר בסופו של דבר הרבע הסתיים ביתרון 13:24.

דורון פתח את הרבע השני עם מסירה ליובל לוין, שדייק מבפנים. דורון החטיא זריקה קצרה מחצי מרחק, ובהמשך חילק אסיסט לשלשה של אביב שמעוני, והוא הוחלף במצב של יתרון 22:29. דורון חזר בשלב מתקדם של הרבע השני כשקבוצתו הייתה ביתרון 30:38, והוא סחט עבירה כשחדר בדרך לזריקות עונשין מדויקות. דורון צלף שלשה ממסירה של רועי בכר, ובהמשך סחט עבירת תוקף. הוא החטיא שלשה, והמחצית הראשונה הסתיימה ביתרון 34:43.

דורון פתח גם את המחצית השנייה על הספסל, וחזר באמצע הרבע השלישי כשקבוצתו הובילה 51:53. דורון קיבל כדור וחיכה כמה שניות כדי ליצור מרווח מהשומר שלו, והוא צלף שלשה אחרי שביצע הטעייה. דורון לא הצליח לקחת ריבאונד, ובהמשך החטיא שלשה. דורון חדר היטב כדי לסיים מבפנים תוך שסחט עבירה, והוא דייק מהקו. הוא החטיא כשחדר, ובהמשך צלף זריקה של “שתיים ארוך” מהפינה השמאלית אחרי שהכדור קיפץ על הטבעת. דורון החטיא זריקת חצי מרחק מהפינה הימנית בסיום הרבע השלישי, שאותו שומרון סיימה ביתרון 62:66.

דורון התחיל את הרבע הרביעי על הספסל, וחזר באמצע הרבע הרביעי במצב של שוויון 71:71. דורון החטיא כשחדר, ולאחר מכן לקח ריבאונד. הוא נחסם כשזרק שלשה מהפינה השמאלית במצב של פיגור 75:73 כשנותרו פחות משתי דקות עד הסיום ובהמשך חטף כדור מאופק מלכה בחצי המגרש של רמה”ש במצב של יתרון 75:76 לשומרון, והוא סחט עבירה בלתי ספורטיבית. דורון החטיא את הזריקה הראשונה וקלע את השנייה, ולאחר מכן צלף שלשה מהפינה השמאלית בדרך ליתרון 75:80. דורון הצליח לעבור את השומרים שלו בצורה מרשימה וסחט עבירה כשחדר בדרך לזריקות עונשין, והוא דייק בשתיהן בדרך ליתרון 75:82, כשעד הסיום קבוצתו סגרה סיפור.

בסך הכל, זו הייתה עוד הופעה יוצאת מן הכלל של דורון. יכול מאוד להיות שהוא היה על הגבלת דקות בעקבות הפציעה שהשביתה אותו מהמשחק הקודם (מתיחה קלה בברך), ושבגלל זה הוא לא עלה בחמישייה באף אחת משתי המחציות. איתו כמובן העסק נראה הרבה יותר טוב, ואחרי שהוא הסיר חלודה הוא קלע בצורה פשוט מצוינת ממרחק וסחט עבירות בדרך לקו העונשין, משם הוא עשה עבודה נהדרת. דורון חדר יותר ככל שהמשחק הלך והתקדם, וגם יכול להיות שמכבי תל אביב, שתארח מחר (מוצ”ש, 19:20) את הפועל חיפה בהיכל מנורה מבטחים, דאגה שהוא ישמור על עצמו בשביל דקות משמעותיות באירוע הזה, בעקבות העובדה שהזרים לא חזרו לישראל ולא ברור מתי ג’ון דיברתולומיאו יחזור מהפציעה, כשכזכור הכישרון הצעיר כבר הציג ניצוצות בבכורה בליגת העל מול בני הרצליה. דורון עשה עבודה הגנתית כמעט מושלמת לאורך כל המשחק, ואין ספק שעם הבסיס הזה הוא התפנה בסופו של דבר גם לקלוע, כשמעל הכל 6 הנקודות הרצופות שלו עמוק בתוך הרבע הרביעי בדרך לניצחון. העובדה שדורון היה על הפרקט במאני טיים ורשם את מדד הפלוס-מינוס הכי גבוה במשחק מעידה על החשיבות שלו.

דיברנו על כך שהסטטיסטיקה של דורון מחוץ לקשת תתיישר, ובמשחק הזה הדבר בהחלט החל לקרות בצורה משמעותית יותר. דווקא הזריקה מחצי מרחק לא הלכה, אבל הוא נמצא בדרך למעלה בכל הנוגע לקליעה (25.9% עונתי מבחוץ), והוא ממובילי הליגה באחוזים מהקו, כאשר הוא גם אחד מספקי הנקודות היותר גדולים ומוביל את קבוצתו בכך. שבת כבר עומדת להיכנס אז נשאיר את זה כאן, כשבלי קשר לאירוע של מכבי שכמובן יסוקר המשחק הבא של דורון בלאומית ייערך ביום שישי הבא (12:30) בבית מול מכבי רחובות. בכל דבר שנוגע לדורון, משהו אחד בטוח: אנחנו כבר ממש, אבל ממש, לא יכולים לחכות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!