“עושה מהלכים שמנצחים משחקים”: מי אתה ג’ובונטה רדיק?

יול 29, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

ג’ובונטה רדיק חתם בעירוני קריית אתא, ובכך הפך לזר הראשון בעולה החדשה שלא שיחק בעברו בישראל. כעת, ניסינו לענות על השאלה המסקרנת בנוגע לסנטר בן ה-30 (2.06 מטרים): מי אתה ג’ובונטה רדיק?

רדיק, שנולד בווינסטון סיילם, הוא בוגר אוניברסיטת וירג’יניה קומונוולת’ אצלה שיחק בין השנים 2010-2014, כאשא את הקריירה שלו הוא פתח באיטליה במדי פזארו ו-וירטוס בולוניה בעונת 2014/15. לאחר מכן, רדיק שיחק בעונת 2015/16 בקבוצת הפיתוח של הקליבלנד קאבלירס, עבר לקולוסוס היוונית בעונת 2016/17 והמשיך למונס הבלגית בעונת 2017/18 לפני שהגיע לפאלקו סומבטהי ההונגרית בקיץ 2018, שיחק עם הקבוצה שנתיים ואף זכה באליפות. בשנת 2020 הצטרף לשארול רואן, שיחק עם הקבוצה בליגה הראשונה בצרפת במשך שנתיים ובעונה שעברה רשם 8.5 נקודות (1.6 בהתקפה), 5.1 ריבאונדים ו-1.5 אסיסטים ב-22.4 דקות בממוצע למשחק.

כדי להבין טוב יותר מיהו רדיק, היינו בקשר עם אנשים שמכירים אותו היטב. ג’ון הולנד, ששיחק בעברו בהפועל ירושלים ושיתף פעולה עם רדיק בקבוצת הפיתוח של הקאבס, מספר לאתר “ספורטס רבי” על השחקן: “אני אוהב את ז’ופאפי. שחקן מוכשר שיודע איך לשחק. הוא הולך לעזור לכל קבוצה שבה הוא יהיה”.

קווינטון הוקר, שמשחק בבני הרצליה ושיתף פעולה עם רדיק בפאלקו סומבטהי: “הוא שחקן נהדר! מישהו שיכול לא רק לקלוע כביג-מן אלא גם למסור ממש טוב ולהגן. שחקן ותיק וחכם שכל קבוצה שיש לה אותו היא ברת מזל!”

אוואן ברונסמה, ששיחק בעברו בהפועל באר שבע ושיחק עם רדיק בפאלקו סומבטהי: “אהבתי לשחק עם ז’ובונטה. הוא בחור מאוניברסיטת וירג’יניה קומונוולת’ אז הוא משחק סופר קשה הן בהתקפה והן בהגנה. הוא עושה מהלכים שמנצחים משחקים. הם קיבלו הן שחקן נהדר והן חבר לקבוצה מצוין. האוהדים יאהבו אותו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!