עולם הכדורסל הישראלי מגיב למותו של חיים אוחיון

יונ 29, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אבל כבד בכדורסל הישראלי. חיים אוחיון, בעלי הפועל גלבוע/גליל, הלך לעולמו בגיל 59 לאחר מאבק במחלה קשה. המוות של אוחיון ממשיך את הבוקר הכואב אליו התעוררו אוהדי הספורט הישראלי, עם קבלת הבשורה על דבר המוות הטראגי של כדורגלן העבר ויקי פרץ. ההלוויה של אוחיון תתקיים היום (שלישי) בשעה 18:00 במושב כנף ברמת הגולן. קיבצנו כאן תגובות רבות מעולם הכדורסל הישראלי למותו של אוחיון.

מנהלת ליגת העל בכדורסל: “מנהלת הליגה, הקבוצות ויושב הראש שמואל פרנקל המומים וכואבים עם הידיעה הקשה על מותו של חיים אוחיון. אוחיון היה מנהיג בכל רמ”ח אבריו. אדם שברגע שפתח את פיו כולם היו משתתקים ומקשיבים. אדם אצילי, חכם, יצירתי ומקורי שהיה ממובילי הדרך במנהלת הליגה ובאיגוד הכדורסל. תרומתו לכדורסל בגליל עליון, בגלבוע/גליל ולקידום הכדורסל הישראלי היא אדירה. יהי זכרו ברוך”.

יו”ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל: “אבידה ענקית לכדורסל הישראלי. אדם משכמו ומעלה, איש יקר וצנוע שמרגע שנכנס לכדורסל הישראלי הפך כל אבן כדי שהליגה תהיה שוויונית ותחרותית וקידם עשרות שחקנים ומאמנים צעירים שחייבים לו את הקריירה. תנחומיי לתרצה ולכל המשפחה. יהי זכרו ברוך”.

איגוד הכדורסל: “איגוד הכדורסל מרכין את ראשו ומשתתף בצערה של משפחת אוחיון, עם פטירתו של חיים, חבר הנהלת איגוד הכדורסל והבעלים של קבוצת גלבוע גליל, אחרי מאבק במחלה קשה. חיים היה יזם, איש עסקים ואיש כדורסל ערכי במיוחד שהביא את הכדורסל לגלבוע ובזכותו המועדון המקומי הפך לשם דבר בגילאי הילדים והנוער וכמובן שגולת הכותרת היא קבוצת הבוגרים. חיים היה איש נעים הליכות, מנומס, יצירתי וחבר אמיתי לדרך. איגוד הכדורסל מבקש לשלוח נחמה למשפחתו ולאשתו תירצה וימצא את הדרך להנציח את זכרו”.

ארגון שחקניות ושחקני הכדורסל: “ארגון שחקניות ושחקני הכדורסל מרכין את ראשו על מותו של חיים אוחיון. זה יום עצוב מאוד בכלל ובפרט לכדורסל הישראלי. חיים השאיר אחריו מורשת גדולה של מנהיגות, ערכים ואהבה ואת זה כולנו נזכור. אנחנו משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אתכם”.

עומרי כספי: “משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך”.

הפועל חולון: “מועדון הפועל יונט קרדיט חולון מרכין ראש עם פטירתו של חיים אוחיון לאחר מאבק במחלה הקשה. אוחיון תרם רבות לכדורסל הישראלי ולמועדון גלבוע גליל בפרט. אנו שולחים את תנחומינו הכנים למשפחת אוחיון ולמשפחת גלבוע גליל. יהי זכרו ברוך”.

הפועל תל אביב: “מועדון הכדורסל הפועל אס פי מצר תל אביב כואב ועצוב עם לכתו של חיים אוחיון, שנפטר הלילה לאחר מאבק במחלה קשה. אוחיון שימש במשך שנים כיו”ר הפועל גליל עליון ולאחר מכן הפועל גלבוע/גליל, ופעל רבות לקידום הכדורסל בצפון ובישראל בכלל. אנו משתתפים בצער המשפחה, חבריו וקרוביו. יהי זכרו ברוך”.

שרון דרוקר: “יום קשה, חיים אוחיון זכרו לברכה. חיבוק לתרצה והמשפחה”.

עירוני נס ציונה: “מועדון הכדורסל עירוני ‘חי מוטורס’ נס ציונה כואב את לכתו בטרם עת של חיים אוחיון. חיים היה בעל חזון ייחודי בענף הכדורסל, ותרם רבות לפיתוחו. המועדון משתתף בצער משפחת אוחיון ומשפחת הפועל גלבוע/גליל. יהי זכרו ברוך”.

מכבי ראשון לציון: “מועדון הכדורסל מכבי ראשון לציון כואב את לכתו של יו”ר גלבוע גליל, חיים אוחיון ז”ל ומשתתף בצער המשפחה. חיים היה אדם מיוחד ואהוב ביותר. איש רב פעלים, אדם משכמו ומעלה שתרם רבות לקידומו של הכדורסל הישראלי ויחסר לכל מכריו. יהי זכרו ברוך”.

הפועל באר שבע: “מועדון הכדורסל הפועל ‘אלטשולר שחם’ באר שבע כואב את מותו של חיים אוחיון יושב ראש הפועל גלבוע גליל. אדם אשר פועלו ותרומתו רבת השנים לכדורסל הישראלי הייתה גדולה, חשובה ובעלת השפעה. אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו ולמשפחת הגלבוע כולה. יהי זכרו ברוך”.

הפועל חיפה: “מועדון הכדורסל הפועל בי-קיור לייזר חיפה מרכין את ראשו ומשתתף בצער משפחת אוחיון על מותו של חיים. חיים אוחיון היה איש של חזון, נתינה ועשייה, והיה הבעלים של הפועל גלבוע/גליל שהגיעה העונה עד לגמר הפלייאוף. חיים דאג תמיד לתרום, לעשות למען הקהילה ולקדם את הצפון על ידי הקמה של מקומות תיירות, מסעדות, מבשלות ועוד מגוון רחב של דברים. חיים היה עם לב רחב, חיוך ענק ורצון תמיד לעזור. משפחת הפועל חיפה משתתפת בצערם של משפחת אוחיון על מותו בטרם עת. יהי זכרו ברוך”.

דני פרנקו: “לכתו בטרם עת של חיים אוחיון היא אגרוף מזעזע בבטן הרכה של כל מי שהכיר את חיים. פתאום באמצע החיים הגורל מחזיר את כולנו באלימות כואבת לפרופורציות, כדי שתמיד נראה את הטוב שבחיים סביבנו. מי ייתן שמשפחתו של חיים לא תדע עוד צער. יהי זכרו ברוך”.

מכבי תל אביב: “מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מרכין ראש ומשתתף בצער משפחת אוחיון, הפועל גלבוע/גליל ומשפחת הכדורסל הישראלי בעקבות לכתו בטרם עת של חיים אוחיון. יהי זכרו ברוך”.

שמעון מזרחי: “היכרותי הראשונה עם חיים אוחיון המנוח הייתה מקרית ביותר. היה זה בשנת 2003 בבית המשפט המחוזי בנצרת, כאשר נמצא אנוכי באולם הדיונים בו נדון עניינה של קבוצת גליל עליון שעמדה בפני פירוק. לא אשכח שהמרצתי את חיים אוחיון לרכוש את הקבוצה ומאז נהג ‘להאשים’ אותי בעובדה שהוא נכנס לעולם הכדורסל. מאז למדתי להכיר את חיים מקרוב, כאשר אף פעלנו שכם אחד במשבר שביתת השחקנים שאירע לפני מספר שנים והצלחנו להביא לסיומה. גם כאשר היו מחלוקות קיצוניות בנושאים מהותיים בכדורסל הישראלי תמיד הצלחנו חיים ואני להגיע לידי הסכמות, כאשר חלק לא מבוטל מהן מצאו את מקומן בתקנוני מנהלת הליגה. חיים היה אדם דעתן, אבל גם ידע להתפשר. הוא היה יזם מטבעו וחדשן ועובדה שהשאיר אחריו מיזמים שאיש לא חשב עליהם. תנחומים כנים שלוחים ממני לרעייתו תרצה ולכל בני המשפחה”.

דייויד פדרמן: “המועדון שלנו כולו מרכין היום את ראשו ומשתתף בצער המשפחה ובצער מועדון הכדורסל גלבוע/גליל. זהו אובדן של מנהיג אמיתי, אדם שפעל רבות לפיתוח ענף הכדורסל בישראל. חיים היה חבר ואדם שתמיד הוערך על ידי כולנו במכבי ובכלל. זכרו ומנהיגותו יישארו עמנו לעד”.

עדלי מרכוס: “הכרתי את חיים אוחיון שנים רבות ואף היינו חברים קרובים. מנהיגותו וחריפות מחשבתו גרמה לי תמיד להעריך ולכבד אותו. אנחנו עצובים מאוד היום ומחזקים את משפחתו והמועדון שלו – גלבוע/גליל”.

הפועל ירושלים: “מועדון הפועל ‘בנק יהב’ ירושלים משתתף בצער משפחת אוחיון ומועדון הפועל גלבוע גליל על מותו בטרם עת של בעלי הקבוצה חיים אוחיון ז”ל, לאחר מאבק במחלה קשה. שלא תדעו עוד צער”.

בני הרצליה: “מועדון הכדורסל בני הרצליה כואב את הידיעה הקשה על מותו של חיים אוחיון ומשתתף בצערם של משפחת אוחיון ושל אנשי ואוהדי גלבוע גליל. חיים היה ממובילי הדרך בכדורסל הישראלי, איש כדורסל ערכי וחבר אמיתי לדרך. יהי זכרו ברוך”.

שמעון אמסלם: “חיים אוחיון ז”ל הכדורסל הישראלי ואוהדי הספורט לא ישכחו אותך חבר”.

יניב מזרחי: “איש דגול, חבר לחיים וחבר לדרך. אבידה קשה לכדורסל הישראלי ולצפון בכלל. השארת חותם ענק על כל כך הרבה אנשים. חיים תמיד ידעת להגיד את המשפט הנכון בזמן הנכון. היווית דוגמא לדרך התנהלות, יושרה, מנהיגות, למדתי ממך המון. תודה על כל הרגעים המאושרים והעצובים שחלקת איתנו. יום עצוב מאוד”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!