עודד קטש לפני המשחק החשוב של הפועל ירושלים נגד פו אורטז בליגת האלופות: ”זה חשוב מאוד שיהיה לנו משחק הגנתי טוב״

ינו 22, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים תארח את פו אורטז הצרפתית למשחק במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות של פיב”א. ירושלים מגיעה למשחק במומנטום חיובי אחרי שניצחה בליגה את מכבי אשדוד בתוצאה 72:51, כשעוד קודם לכן היא ניצחה בליגת האלופות את אנוויל בפולין בתוצאה 107:102, וכעת היא ניצבת במקום הראשון בבית ב’, עם מאזן חיובי של 8 ניצחונות לעומת 3 הפסדים. פו אורטז לעומת זאת ממוקמת במקום השביעי בבית ב’, עם מאזן שלילישל 7 הפסדים לעומת 4 ניצחונות. במפגש הקודם בין 2 הקבוצות בצרפת ניצחה פו אורטז בתוצאה 81:75.

באימון המסכם לקראת המשחק שהתקיים באולם הפיס ארנה מאמן הקבוצה עודד קטש דיבר על כך שהמשחק בבית, המקום הראשון, היריבה הצרפתית והכוכב שלה ג’סטין דאנטמון, הבכורה הצפויה של שלווין מאק במפעל וההגנה שחייבת להשתפר: ”כל משחק עד סוף השנה הוא קריטי. אנחנו מגיעים לשלבים, בטח באירופה, שכל ניצחון יהיה חשוב מעכשיו ועד הסוף. אנחנו שמחים שחזרנו הביתה בניצחון נגד אשדוד ורוצים שתהיה אווירה טובה, הקהל שלנו מבין את חשיבות המשחק. זה קורה הרבה פעמים שקבוצה נמצאת במקום הראשון עם מספר הפסדים, אנחנו זוכרים את השנה שעברה כשהפערים בבית היו קטנים למרות שהיה לנו בית קשה, אין קבוצות באמת חלשות אצלנו בבית השנה, כל משחק קשה. אמרתי לשחקנים שלנו שאנחנו הולכים לשחק נגד קבוצה שהיא הרבה יותר טובה מהתוצאות שלה, עם המון כישרון, גודל, אתלטיות, הם אגרסיביים מאוד, נצטרך להיות מוכנים להרבה מגע, אני מקווה שיהיה משחק אגרסיבי מצידנו, תהיה לנו עבודה לא פשוטה לסגור אותם על הריבאונד. הצרפתים בדרך כלל אתלטיים וחזקים, זה מה שיש להם. אנחנו צריכים לנצח את המשחק דרך הקבוצתיות שלנו ודרך יכולת המסירה שלנו, והגנה קבוצתית על דאנטמון בעיקר אבל לא רק. נחכה ונראה כמה שלווין יוסיף לנו. אנחנו שמחים שהוא כאן איתנו, אפשר לראות שיש לו את הפאסון, והוא רוצה ללמוד ונראה שהוא לומד מהר דברים, אי אפשר לצפות ממישהו שנחת רק השבוע לעשות את המשחק הכי גדול אבל אין לי ספק שהוא יוסיף לנו בהמשך. זה חשוב מאוד שיהיה לנו משחק הגנתי טוב, אנחנו לא מצפים לקבל מעל 100 נקודות ולנצח בכל פעם, אי אפשר להסתמך על יום קליעה מטורף כמו שהיה לנו, צריך לעשות הגנה הרבה יותר טובה, אנחנו מודעים לזה אבל הכל מתחיל אצלנו בקבוצתיות. אם נשחק משחק של פוזשנים נגד הצרפתים אז יהיה לנו לילה ארוך. אם ב2 צידי המגרש נבוא קבוצתיים אז נוכל להראות את ההבדלים ברמה בין 2 הקבוצות”.

Dov Halickman Photography

פורוורד הקבוצה סולימאן בריימו דיבר על הרצון לנקום בצרפתים, האתגר הגדול, על כך שהמשחק בבית וההשתלבות של מאק בקבוצה: ”בוודאי שההפסד בצרפת עדיין יושב לנו בראש. כל הפסד בשבילי הוא קשה כי אנשים יודעים שאני שונא להפסיד, יש לנו הזדמנות לנסות ולנקום על ההפסד, אנחנו באים אחרי שראינו מה עשינו לא נכון וננסה לתקן את זה, אנחנו מנסים להשתפר בכל יום ונקווה שנראה את זה מחר. אסור לנו לספוג מעל 100 נקודות פעם נוספת, אנחנו נקווה להרים את האינטנסיביות בהגנה אבל ליריבה יש שחקנים ברמה גבוהה, וכמו שאני אומר תמיד גם להם משלמים כסף, נצטרך לעשות בצורה הכי טובה את העבודה שלנו ולנסות להאט אותם ולהיצמד לתוכנית המשחק, נצטרך לשחק בצורה קשוחה עם הרבה אנרגיות ואינטנסיביות. היתרון הביתי הוא קריטי במיוחד עם האוהדים שלנו, אני אוהב לשחק בבית מול האוהדים, גם אם אנחנו בפיגור 10 או מובילים ב10 הם תמיד רועשים, נרצה לשמור על הבית וזה בוודאי יעזור לנו. כדי לשמור על המקום הראשון בבית נצטרך להמשיך לעבוד קשה, נצטרך ללמוד מההפסדים ומהניצחונות שלנו, נצטרך לעשות יותר את הדברים שעבדו לנו בניצחונות ופחות את מה שלא הצליח לנו בהפסדים, ונקווה שנשלב בין השניים. יש לנו שחקנים חדשים שאנחנו צריכים לשלב, יש לנו עוד אימונים ומשחקים, העיקר שנמשיך להשתפר ולנצח על הדרך. שלווין הוא שחקן וותיק ולדעתי הוא משחק כדורסל מקצועני כבר 7 שנים, הוא תוספת ברמה מאוד גבוהה, אז אלו הם דברים שהם לא מקריים ואני לא יכול לשים את האצבע בדיוק על מה השחקנים החדשים מביאים. לשלווין יש מהלכים גדולים שהוא עושה והוא קולע שלשות, אלו הם הדברים שעושים את ההבדל. יש לו רמה גבוהה ואינטנסיביות שהוא מביא ובכללי זה מצויין שיש עוד שחקן בקבוצה והוא יעזור לנו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!