עודד קטש: “למה לא לאזרח שחקן?”

אוג 30, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

עודד קטש הוא אחד האנשים שעשו את הקיץ בכדורסל הישראלי. המאמן חזר למכבי תל אביב ובנה במהירות סגל מסקרן, כאשר כעת הוא התפנה לראיון עם שי האוזמן מערוץ הספורט.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts ואל תשכחו לדרג אותנו באפליקציות הפודקאסטים

על האם הוא היה מרגיש תקוע אם ההצעה ממכבי ת”א לא הייתה מגיעה, אמר קטש: “כן, מבחינת מה שרציתי ולאן שאני מכוון. אני חיכיתי, רציתי ועשיתי הרבה דברים כדי להגיע ולקבל את ההזדמנות הזו, אני באמת מרגיש שאני רוצה את זה וזה מקומי. גם לקחת את פנאתינייקוס באמצע עונה… אם הייתי יודע שהזדמנות כמו פנאתינייקוס או כמו מכבי קורות הרבה, אז לא הייתי עוזב את הפועל ירושלים והייתי מחכה לזה, אבל אני ידעתי שצריך לשים את הרגל בדלת ביורוליג. זאת צריכה להיות הזדמנות מיוחדת, צריכים לקרות כמה דברים ולא תמיד צריך לבחור את הסיטואציה הכי טובה. אני מרגיש שהמקום שלי ביורוליג, לשם אני מכוון”.

על כך שבמהלך העונה שעברה הוא סירב להצעה של מכבי ת”א: “היום הייתי הרבה יותר שלם, הרגשתי שזה מה שהיה לי נכון באותו הרגע, אני שלם עם זה, והייתי מוכן. זה כמו נושא נבחרת ישראל שעכשיו מגיעה לאליפות אירופה ויכול להיות שאנשים אומרים ‘עשית טעות, לא עשית טעות’. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, אני לא יודע לאן הקריירה תוביל אותי ולא יודע מה יוליד יום. אני יודע שהרגשתי שזה הנכון לי. אני מוכן גם לשלם מחירים ויכול להיות שאחרי שאמרתי ‘לא’ למכבי תל אביב באמצע השנה שעברה לא הייתי מאמן יורוליג יותר לעולם”.

על כך שהוא מדבר הרבה על מעמד המאמן למרות שבעצמו עשה מהלך מעורר מחלוקת כשעזב את ירושלים לטובת פאו: “אין קשר למעמד המאמן, יכול להיות שאתה אומר שזו החלטה אגואיסטית, אתה אומר ניהול קריירה, אני גם לא עשיתי עכשיו מהלך חד צדדי, אני כן באתי והעליתי את זה בפני גיא ואייל. אני יודע ששמתי אותם במצב בעייתי ואני גם מבין את הכעס והתסכול, גם לי זה לא היה קל.

“הפועל ירושלים בשבילי זה בית, באמת, החוויות שהיו לי שם הן מרגשות, מדהימות, והרגשתי נוח אחרי כל המהלך, גם ללכת לארנה ולראות משחקים שם. אני באמת מקבל גם ביקורת ומוכן לקבל כעס. המהלך שעשיתי יכול להיות שפגע באנשים מסוימים אבל זה בא מהמון רגש והייסורים גם באו מרגש מאוד מאוד חזק. אם לא הייתי חושב שזו סיטואציה שלא יכולה לחזור ולהרגיש שזה פספוס… זה גם נגע בי במקומות מאוד רגישים. גם הקריירה שלי בתור כדורסלן השאירה אותי עם המון תחושות של יכול היה להיות, מה יכול היה להיות זאת אומרת זה משהו שאני חי איתו הרבה מאוד שנים”.

על האם הוא היה רוצה לאמן את סקוטי ווילבקין: “במחשבות שלי עם עצמי תמיד אמרתי, ‘וואי הייתי שמח לאמן שחקן כזה’, שמעתי ואמרו שהוא לא ממש רכז והוא מכדרר יותר מדי. אני רציתי לאמן אותו, ברמת ההערכה המקצועית לדברים שהוא מביא לשולחן. זה קרה לי לא פעם בקריירה ויותר פעמים הצלחתי מנכשלתי”.

על האם מייק ג’יימס היה מגיע למכבי ת”א במידה שהוא היה רוצה אותו: “יכול להיות. עם מייק ג’יימס לא משנה מי מאמן אותו זה איכשהו מגיע לאותו דבר, אם אתה מבין למה אני מתכוון”.

על ניק קלאת’ס: “את קלאת’ס מאוד רציתי, אני חושב שהוא מתאים לי מאוד. מווילבקין היה צריך להיפרד. התלות ומה שזה הפך להיות, לא תמיד באשמת ווילבקין, אבל היה צריך לשנות דיסקט”.

על ההחלטה של תומר גינת לחתום בהפועל תל אביב: “בינינו אני מת על תומר ושלחתי לו הודעה שאני מכבד ומעריך ומאחל לו בהצלחה. מעט הופתעתי כי כשסיימתי איתו את השיחה באינטואיציה שלי הרגשתי שזה הולך לכיוון הזה אבל כנראה עברו עליו דברים אחרים. אני לא צריך להבין אותו, אני מאמין ללב שלו, לא חושב שתחמן אותי, הוא אדם כן ואמיתי”.

על האם צריך לאזרח שחקן בשביל נבחרת ישראל: “קיבלתי בראש על זה, למה להיות צדקנים? נבחרת סלובניה לקחה אליפות אירופה, מדינות שהכדורסל שלהן זו דת, על מה אנחנו מדברים? למה לא לעשות את זה?”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!