עודד אמר: כל הציטוטים של קטש במסיבת העיתונאים בפנים

יונ 19, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

עודד קטש הוצג היום (ראשון) כמאמן החדש של מכבי תל אביב. אחרי שחתם על חוזה לשנתיים במה שתהיה הקדנציה השנייה שלו כמאמן הקבוצה, קטש שוחח עם התקשורת במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה בהיכל מנורה מבטחים. בחדר מסיבת העיתונאים נכח בין השאר יושב ראש הוועדה המקצועית והיועץ החיצוני החדש של המועדון, דייויד בלאט.

קטש פתח: “זה יום משמח, אבל אני רוצה להתחיל במשהו הרבה יותר עצוב. מאוד הצטערתי לשמוע על אריק בראילובסקי שהלך לעולמו, הוא היה המאמן שלי בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב, הוא אחת הסיבות המרכזיות לכך ששיחקתי כדורסל ושעשיתי את זה הרבה יותר טוב. זה יום מאוד עצוב בשבילי, רוצה להשתתף בצער המשפחה”.

המאמן המשיך: “במעבר חד, אני מאוד גאה ונרגש לשבת פה ומודה על ההזדמנות ולכל מי שעזר כדי שהדבר הזה יקרה, מודע לאחריות ולאתגר הגדול ואולי בגלל האתגר אני מרגיש שזה הדבר הנכון ובזמן הנכון עבורי, אני יכול לשתף שאנחנו כבר בתהליכי עבודה, אפילו מתקדמים, ואיו לי ספק שנעשה הכל כדי להפוך את הקבוצה למנצחת ולרגש את האוהדים שמגיע להם. ההצטרפות של דייויד בלאט היא דבר גדול למועדון, מהמעט שהספקנו לעבוד אני מרגיש שנפלה בחלקי זכות גדולה ללמוד מאחד הגדולים ביותר אם לא הגדול מכולם, הוא מצטרף לצוות כיו”ר הוועדה המקצועית בעצם, כולנו נעבוד כצוות וניקח אחריות בבניית הקבוצה ובתוצאות. הייתי מאוד רוצה לשתף איך תיראה הקבוצה אבל אני לא יכול, מהמעט שהצלחנו להתחיל אני יכול להגיד שיהיו דברים מרגשים שייצאו בצורה מסודרת מהמועדון כבר בימים הקרובים”.

על העבודה עם שאר חברי הוועדה המקצועית: “דייויד הצטרף כיו”ר הוועדה המקצועית שכוללת את ניקולה (וויצ’יץ’) אבי (אבן) ויאיר (שבח), אנשי מקצוע מעולים, התרומה של דייויד די ברורה ולא צריך להרחיב במילים, נקבל את ההחלטות ביחד, זה לא בהכרח מישהו אחד שקובע, יש עניינים של דעות מקצועיות, תקציב, לראות עין בעין, אני מניח שלא תהיה זכות וטו למישהו בוועדה, נוכל להחליף דעות ולהתכווח עד שנצא מהחדר בצורה הטובה ביותר עבור הקבוצה”.

על כך שהפעם הוא קיבל חוזה לשנתיים אחרי שבמהלך העונה שעברה הוצע לו חוזה לחצי עונה בלבד: “לא ציפיתי וגם לא הופתעתי. הסיטואציה שקרתה באמצע העונה שעברה? ישבנו ודיברנו, היו שיחות טובות, זה לא קרה והסיטואציה לא התאימה לי ולמועדון, צריך שהצרכים ייפגשו”.

התחושה לגבי הקדנציה השנייה ביחס לקדנציה הראשונה: “ההרגשה היא אחרת לגמרי, עברתי דרך, זה קרה באמת לפני המון שנים כך שאני לא כל כך זוכר אבל אני מרגיש הרבה יותר מוכן והרבה יותר מגובש, אני מקווה שדברים יסתדרו יותר לטובה”.

קטש נשאל על הדברים שהוא למד בתקופה שהוא לא אימן: “שאלה יפה. אהבתי כי זה באמת מעניין, שחקנים מספרים שהם חוזרים מפציעה הרבה יותר טובים, לפעמים זה טוב כשאתה יוצא החוצה ומסתכל על דברים מפרספקטיבה, גם אני כשחקן אבל לא יכולתי לחזור. עברתי שנים אינטנסיביות, ירושלים, נבחרת, פנאתינייקוס לחצי שנה מטורפת עם קורונה ויורוליג ואתם יודעים מה, זה ואז הברקס הזה, מסתכלים מהצד, עברתי הרבה רגעים ותחושות, בקיץ הרגשתי שכולם עובדים ואני נשאר מאחור. בכל יום ראיתי יותר ממשחק כדורסל אחד וההסתכלות מהצד גרמה לדברים להסתדר לי בראש, זו זווית מעניינית, אפילו הייתי ממליץ לאנשים לעשות את זה”.

על כך שניקולה באטום צייץ בטוויטר שישמח לשחק במכבי ת”א אם הוא ישחק באירופה ועל ההגנה של הקבוצה: “תפסתם אותי לא מוכן, אני שלושה ימים לא פותח הודעות, אין לי זמן, אני לא יכול להתייחס. לגבי השאלה הראשונה, בהחלט כדורסל משחקים בשני הצדדים, אבל מההגנה מגיע הביטחון של הקבוצה ושמים דגש על זה”.

על הכוורת המקצועית והסגל: “בניית הצוות? זה יקרה בימים הקרובים ונבנה את הצוות הכי טוב שאנחנו יכולים ושמתאים גם, גם בעניין הזה היינו צריכים להתייעץ, אני לא יכול ממש להתייחס למי עוזב ומי יבוא, ההודעות ייצאו באופן מסודר מהדוברות של המועדון, אבל אני כבר יכול להגיד שאם יש מנעד רחב בין המשכיות לבנייה מחדש אז זה יילך יותר לכיוון של בנייה מחדש, זה ייבנה מדמויות מרגשות אחרות ומקבוצה חזקה ומנצחת”.

התקופה בפנאתינייקוס: “בהחלט אחרי החוויה בפנאתינייקוס יש כמה דברים שהתחדדו לי ברמת יורוליג, יש הבדלים, בסוף מדובר בכדורסל, זה כן יהיה קשור לכדורסל שאני אוהב, יש לי גם אהבה לצד ההגנתי לא פחות מהצד ההתקפי”.

על כך שאחרי לא מעט שנים שבהן לא פתח מאמן ישראלי את העונה על הקווים במכבי ת”א הוא עושה זאת כעת: “אני חושב שזה מוסיף, אם נקודת המבט היא על המאמן הישראלי אז הדבר הזה רק יכול להוסיף על העניין הזה, זה די ברור”.

על השחקנים הישראלים: “הכל במסגרת מה שיהיה לנו, דובר הרבה על הכדורסל הישראלי, התפקיד של מכבי תל אביב זה לא לפתור את כל הבעיות של הכדורסל הישראלי, נצטרך לראות את האפשרויות שלנו, אני מאמין גדול בשחקן הישראלי ונתתי הזדמנויות לשחקנים הצעירים, אבל מעולם לא עשיתי את זה כי הם ישראלים”.

על נבחרת ישראל: “אני גאה שהיה לי חלק מרכזי בדבר הזה, נחזיק אצבעות ונעשה העל כדי לעזור לנבחרת ישראל, דווקא כשמדברים על הכדורסל הישראלי אני רוצה להגיד שחוויתי חודשים ממרגשים בהפועל/גלבוע גליל, הרבה מאמנים גדלו שם וקיבלו את ההזדמנות הראשונה מחיים אוחיון ז”ל, זאת קבוצה שמאוד חשובה לכדורסל הישראלי, יש ענן שמרחף סביב הדבר הזה, אני מאוד מקווה שמישהו יעזור לפרויקט הזה כי הוא חשוב”.

על סקוטי ווילבקין, שצפוי לעזוב: “אני לא יכול להתייחס לסקוטי, הוא שחקן חשוב”.

לשאלת אתר “ספורטס רבי” על יפתח זיו שחתום בקבוצה ועבר עונה לא קלה כשכעת המשימה של מאמנו לשעבר בנבחרת ישראל תהיה לשקם לו את הביטחון, ענה קטש: “כמו שאמרתי, לא זו המטרה, אני מאוד אוהב את יפתח, הוא שחקן טוב, קשה לי להתייחס נקודתית לשחקנים כרגע, זה ייצא בצורה מסודרת בהמשך”.

המטרות: “כמו כל ארגון מכבי תל אביב קובעת לעצמה את המטרות, המטרות הן די ברורות ואנחנו מודעים לזה שיש קבוצה שתיבנה מחדש, המטרה היא להגיע לשם, זה בעזרת הרבה מאוד עבודה, השקעה ומחויבות, אלו מילים שקצת נשמעות כמו קלישאות”.

על השילוב בין סגל רחב לכזה שגם יש בו שחקנים איכותיים: “עדיף גם וגם תמיד, גם עשיר וגם בריא, אלה בדיוק הדקויות. חשוב שתהיה קבוצה רחבה לעבוד עם עומסים, חשוב שתהיה קבוצה עם ישראלים כדי לא להיחשף לשתי קבוצות, חשוב שיהיו שחקנים איכותיים שתהיה להם השפעה גדולה על המשחק. נעשה את הכל במסגרת המגבלות הקיימות”.

השוני בין הקדנציה הראשונה לקדנציה הנוכחית: “אני עוד לא יודע, אני יכול להגיד עליי שאני מרגיש הרבה יותר מוכן, שלם ומגובש, גם בפעם שעברה שהגעתי לא בטוח שזה היה אחרי רצף זכיות, אחרח לא הייתי מגיע, גם אז קרו דברים, מצידי אני יכול לקחת אחריות על מה אני יכולתי לעשות אחרת, גם אז הקבוצה נבנתה די מחדש ועשתה גמר יורוליג. ניקולה וטל (בורשטיין) נפצעו, זה קצת שיבש את התוכניות, הוא (וויצ’יץ’) לא פחות טוב בתפקיד שלו עכשיו (בהלצה)”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!