עדן רוטברג: “אני סבתא פה בגיל 23”

נוב 10, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנשים של ישראל תארח מחר (חמישי, 18:00) באולם הדרייב אין את נבחרת לטביה למשחק הראשון במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2023. כזכור, הנבחרת תארח את הטורניר ולכן היא כבר העפילה באופן אוטומטי, אך אין ספק שמשחקים מהסוג הזה הם קריטיים עבור הגיבוש של הנבחרת. הקפטנית ומי שנחשבת לכוכבת של הנבחרת היא עדן רוטברג. קלעית קבוצת ליאז’ הבלגית התפנתה לראיון מיוחד באירוע ההשקה של איגוד הכדורסל הישראלי, רגע לפני שהנבחרת עולה לפרקט.

רוטברג פתחה: “קודם כל יש לנו באמת משחק, זה היעד הקרוב, לבוא הכי מוכנות כמה שאפשר ובאמת להוציא את הכי טוב שאנחנו יכולות, וכמובן שאנחנו מסתכלות קדימה, בעוד שנתיים יש לנו אליפות פה בארץ שאנחנו מארחות, ואני וגם כל אחת פה מצפה שבאמת נראה התקדמות ממשחק למשחק אם אנחנו מדברים על המטרה הכוללת, אבל יש לנו עוד יומיים משחק שהוא סופר חשוב ואנחנו מתמקדות בו”.

מאמן נבחרת הנשים הוא שרון דרוקר, שמינויו מעורר עניין רב יותר סביב הענף. “קודם כל, אני מאוד שמחה ששרון איתנו, זה באמת להביא דם חדש ומשהו אחר לכדורסל הנשים, זה משהו שהיה נחוץ מאוד אם אתם שואלים אותי ואני מאוד שמחה שהוא איתנו. אנחנו לאט-לאט מכירות אותו, את שיטת המשחק שלו ואת הבנאדם עצמו, כדורסל זה לא קסם שתוך שנייה זה יתחבר, זה ייקח לנו זמן, אבל אני מאמינה שעם הסבלנות והתהליך הנכון אנחנו נגיע באמת לתוצאה שאנחנו רוצות”.

כאמור, רוטברג משחקת בבלגיה והיא הלגיונרית הבכירה של ישראל. “כיף, חוויה, לא קל, זה מאתגר מאוד, יש רגעים שבאמת צריכים להיות מאוד-מאוד חזקים מנטאלית, אבל אני מאוד שלמה עם ההחלטה שלי וגם מאחלת לכל אחת שרוצה לראות עולם ולחוות דברים אחרים אז באהבה שתראה, שתצא ותחווה”.

יש מיעוט של שחקניות שיוצאות לשחק בחו”ל בכדורסל הנשים בישראל. “באירופה אין, אני היחידה כרגע, יש בקולג’ כמובן שמשחקות, אבל אני הסיפתח אחרי הרבה זמן שבאמת לא יצאו מפה”.

האם יש שחקנית שרוטברג הסתכלה עליה מגיל צעיר? “קודם כל, תמיד שואלים אותי את השאלה הזאת, יצא לי לשחק עם שי דורון וזה היה מדהים, היא בנאדם זהב ובנאדם מדהים לפני הכל. למדתי ממנה המון במשחק ואני זכיתי לשחק איתה, באמת הסתכלתי עליה המון ולמדתי ממנה המון. אני גדלה וגדלה, יש לי עוד קריירה ויש עוד דרך”.

האם רוטברג אי פעם שקלה את האפשרות לשחק בקולג’? “כן, הייתה את המחשבה הזאת, אבל לא רציתי, רציתי להתקדם בישראל ובאמת להגיע כמה שיותר מהר לאירופה, אבל אני שלמה עם זה לגמרי”.

לסיום, האם רוטברג מאמינה שישראל תוכל להגיע לצמרת כדורסל הנשים? “חד משמעית כן, כמו שאמרתי זה עניין של תהליך, רוב הבנות צעירות, אני סבתא פה, אני בת 23 ואני מאוד בין הבוגרות, אבל באמת זה עניין של תהליך, נכיר אחת את השנייה, אין ספק שאנחנו מתאימות לרמות האלה, עניין של זמן, אבל אנחנו נגיע, נתחרה שם ואנחנו נהיה מעולות”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!