עבירה על חוק העונשין – מכבי תל אביב הפסידה שוב בשניות הסיום, הפעם 80:82 בולנסיה

נוב 21, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

אין מילים. פשוט אין מילים לתאר את מה שקורה למכבי תל אביב במשחקים צמודים העונה. ההפסד היום (שישי) לולנסיה (82-80) היה החמישי העונה שנגמר בפער של ארבע נקודות ומטה והוכרע בדקות הסיום. כשאי אפשר לתאר במילים את התופעה, עוד יותר קשה להסביר את ההפסד היום. מכבי כבר חזרה ברבע האחרון מפיגור 66-60, הפכה את התוצאה לשבע נקודות יתרון (77-70), שהיה גם הכי גדול שלה בערב הזה ( 2:21 דקות לסיום), אבל בסוף פשוט נחנקה ובעטה בדלי.

47.8 שניות לסיום, כשלוח התוצאות מראה 79-77 למכבי, בנדר קלע רק זריקה אחת מהשתיים שהיו לו מקו העונשין. לאחר חצי דקה של בלאגן בלי סל בשני הצדדים, ולנסיה יצאה להתקפה כשהמהלך הברור הוא לבצע עבירה שתשלח את הספרדים לשתי זריקות עונשין, אבל זה לא קרה ו-ויליאמס נשאר פנוי לשלשה שהשוותה את התוצאה. לצהובים הייתה עוד הזדמנות לנצח את המשחק עם כדור חוץ בחצי המגרש של המארחת, 7.6 שניות לסיום. המהלך הברור היה לשים את הכדור בידיים של ווילבקין שלהט עם 25 נקודות, כולל שבע שלשות. הגארד ניגש להוציא את הכדור, אבל במקום לקבל אותו חזרה מז'יזיץ' מכבי איבדה את הראש והכדור, שנשלח לצעד וחצי קל של ואן בוסום וגמר את הסיפור במפח נפש והרבה עצבים, עד לכדי דמעות בעיניו של כוכב הצהובים.

Euroleague

כששחקן יוצא בחמש עבירות ביורוליג מופיע על המרקע "השחקן הורחק". הפאוולים בשני צידי המגרש הן נקודות מכריעות עד כה בעונה של מכבי, שמרחיקות אותה מהקבוצות שבראש טבלת המפעל:

  • זריקות עונשין: מכבי סיימה את הערב כשהיא משאירה 7 נקודות על הקו. חמישים אחוז (7/14) לקבוצה שמתיימרת להיות אלופת אירופה זה נתון מביך שאי אפשר לנצח איתו. עונתית, מכבי מדייקת ב-72.8% אחוזים (מקום 16 ביורוליג), וגם זה לא מספיק לקבוצה בסדר גודל של האלופה הישראלית.
  • פאוולים בהגנה: בנוסף לפאוול בסיום שלא נעשה והיה יכול לשנות הכול, את הרבע הראשון מכבי סיימה עם שתי עבירות בלבד. ולנסיה ניצלה את הרכות כדי לעשות סלים קלים. גם הנתון הזה, לא הופיע היום בפעם הראשונה העונה. שחקני מכבי מחליפים שמירה הרבה פעמים בעקבות חסימות ובמקום לעצור בעבירה את היתרון שנוצר להתקפה, ראינו נקודות "זולות" של היריבה. כולנו מכירים את המושג של פאוולים חכמים, לא ברור למה הצהובים לא משתמשים בזה יותר.

אי אפשר להתעלם מהקרדיט העצום והלא כל כך מובן שמקבל דראגן בנדר. הפורוורד הקרואטי של מכבי מקבל בממוצע 18 דקות למשחק ותורם רק 4.4 נקודות בערב. היום הוא שיחק הכי הרבה דקות על המגרש (33:46) ולא נח כלל ברבע הראשון. מעבר לסטטיסטיקה המספרית, בנדר לא תורם אקסטרה שיכולה להצדיק את הקרדיט, במיוחד לשחקן שחתום על חוזה שמסתיים באמצע העונה. כמובן שאי אפשר להפיל את האשמה עליו בהפסדים והמאזן של מכבי, אבל כרגע הוא פשוט לא מספיק טוב. עד שכספי יחזור מפציעה, על מכבי לשקול לנסות לשחק עם הרכב יותר נמוך או בשילוב של שני גבוהים אחרים בעמדות 4-5 (ז'יזיץ' והאנטר, שווה לתת הזדמנות ליונתן אטיאס).

Euroleague

אומרים שפראיירים לא מתים – הם רק מתחלפים. למרות שבעה הפסדים בעשרה משחקים, מכבי לא צריכה לסתום את הגולל על העונה הזאת, בשביל זה עליה להחליף מהר את הרכות בקשיחות ולתת עוד אקסטרה של רצון. בנוסף, לא לתת ליריבות סלים קלים ולנצל יותר את השימוש בעבירות שיבהירו שהטיילת חסומה ומי שרוצה נקודות יצטרך להוכיח את עצמו באחוזים גבוהים מהעונשין, מי כמו מכבי מבינה את זה. כדי לשנות את גורלם, התל אביבים חייבים להתחיל להרוג משחקים ולא לצאת פראיירים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!