סקוטי ווילבקין על עונת הקורונה במכבי: “אני באמת חושב שהיינו מגיעים לפיינל פור ואולי היה לנו סיכוי לזכות ביורוליג”

מאי 23, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Joshua Halickman

ג’וש הליקמן הוא שליח אתר “ספורטס רבי” לפיינל פור היורוליג בברלין

סקוטי ווילבקין הוא ללא ספק אחד השחקנים הגדולים ששיחקו במכבי תל אביב מאז הזכייה ביורוליג. כעת, רגע לפני שהוא עורך את בכורתו בפיינל פור היורוליג במדים הצהובים של פנרבחצ’ה, התפנה ווילבקין לשיחה מרתקת על העונות עם מכבי, ים מדר, דייויד בלאט, שארונאס יאסיקביצ’יוס ועל הגעתו למעמד לראשונה בקריירה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על לשחק את הפיינל פור בברלין: “שיחקנו כאן בעבר אבל ברור שזה מגרש אחר והרבה יותר אנשים כאן בשביל האימון שלנו. אני מקווה שנוכל להיצמד למשחק הקבוע שלנו, לדחוף את הלחץ הצידה ולשחק כדורסל טוב”.

על האם מפריע לו שהוא לא היה בעבר בפיינל פור: “לא, אני חושב שאם משהו מפריע לי זה שלא הצלחנו להגיע לפיינל פור בשנה שעברה, וגם בשנת הקורונה האחת שהייתה לי עם מכבי כי אני באמת חושב שהיינו מגיעים לפיינל פור ואולי היה לנו סיכוי לזכות ביורוליג. אז חוץ מזה אני לא חושב שיש לי את הזכות להתאכזב, למרות שבשנה שעברה אני חושב שיכולנו להעפיל”.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman

כשנשאל אם צפה בדרבי התל-אביבי: “כן, צפינו בזה בדרכנו למלון. מכבי ניצחה, נכון? זה לא היה נראה טוב עבורם בהתחלה אבל הם הצליחו בסוף”.

ווילבקין התייחס פעם נוספת להיעדר הניסיון שלו במעמד: “יש לי 0 ניסיון בפיינל פור אבל 8 שנים ביורוליג, כולם אומרים שמשחקי פיינל פור שונים אז אני מניח שנראה כבר מחר”.

על לשחק תחת שאראס: “זה נהדר. הכדורסל שלו מדהים, אני בר מזל שאני יכול ללמוד ממנו וגם הוא בחור נהדר, כיף להיות בסביבתו”.

Saras Jasikevicius – Photo Credit: Dov Halickman

התחושות אם פנר תצליח לזכות במפעל: “זה יהיה מדהים, שהרי זאת המטרה לכל עונת יורוליג, אז אם אנחנו עושים את זה השנה זה יהיה מדהים”.

כשנשאל אם הוא ירצה לזכות גם בשביל אוהדי מכבי, שכן פאו שתשחק נגד פנר – שיחקה נגד מכבי בסדרה, והמאמן שאראס הוא אגדת מכבי: “קיבלתי הרבה ציוצים שמציעים לעשות את זה עבור מכבי אבל יש לי מספיק על הצלחת שלי, אני רק מנסה לזכות בזה בשביל עצמי ולזכות בזה עבור חבריי לקבוצה ולנצח עבור פנרבחצ’ה”.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman

על השפעת הניסיון שלו מהזכייה ביורוקאפ: “כן ולא (ישפיע) כי היורוליג והיורוקאפ שונים מאוד ואני לא יכול לומר שניסיון בגמר היורוקאפ משתווה לניסיון בפיינל פור”.

על ים מדר: “הוא בחור נהדר קודם כל. נהדר להיות בסביבתו. אני מעוניין לראות איך הקריירה שלו תתעצב כי אין ספק שיש לו הרבה כישרון. יש לו הרבה פוטנציאל, אז נראה. אני מעוניין לראות מה יקרה איתו בעונה הבאה”.

על החגיגות אחרי משחק 5 נגד מונאקו: “זו הייתה טיסה אפית הביתה. באמת”.

על ההזדמנויות שלו לאורך הקריירה: “זה ענקי. ההזדמנות הייתה כנראה הגורם הכי גדול עבורי וזה התחיל בדרושפאקה ובמיוחד אצל דיוויד בלאט שנתן לי את ההזדמנות להוביל את הקבוצה בגיל צעיר והיו לי הזדמנויות נהדרות מאז עם מכבי ועכשיו פנרבחצ’ה אז אני חושב שבורכתי”.

ווילבקין נשאל אם ביקש עצות מדייויד בלאט לקראת המעמד הגדול: “לא. שלחתי לו סרטון יום הולדת, וראיתי שהם עשו מזה מונטאז'”.

David Blatt – Photo Credit: Dov Halickman.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!